Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Uživatelský avatar
k.o.h.u.t.
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 412
Registrován: 03.květen 2009 - 17:26

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od k.o.h.u.t. »

Je to tzv. chybové hlášení. Přes RS232 natáhni bootloader + firmware.
----------------------------------------
Raspberry Pi 3 Model B 64-bit
Gigablue Trio UHD, openATV
VU+ ZERO 4K, openATV
HD-BOX Enibox, openATV
VU+ ZERO, openATV
Prismcube Ruby, Black Hole
Showbox 5000HD, openATV
AB IPBox 91/55/99/9900HD

----------------------------------------
sicko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 29.leden 2009 - 1:27

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od sicko »

pred casom ste mi boli odpisali na dotaz ohladne amiko 7900...asi ich dobre poznate...
mam teraz iny problem, kamarat mi dal jeden taky hd box, ze sa mu zapne display a hned nahodi hodiny a dalej to nenabootuje...len zacnu bezat hodiny od oo.oo
Tak som skusil vstupnu jednotku, kde prichadza signal od paraboly, prehodit do jedneho co som mal u mna, lebo na tom uz bola kvalita signalu len 40percent...tie vstupne jednotky su odnimatelne, ked som to tam dal, zacal blikat display, vypol som ho...dal spat tu jednotku co tam bola ale teraz aj na tom druhom len hodiny zacnu bezat a neda sa ani manualne zapnut, ani nezacne bootovat...
a to je problem, lebo to ani nebol moj box, tak ak by ste mi vedeli poradit ktoru suciastku vymenit, co sa mohlo vypalit, by ste mi velmi pomohli...zaznacit na fotky co mohlo odist...kamarat opravoval v Digi primace pred rokmi, na na to aj tu pajkovacku s tym tenkym hrotom tak by mi to vedel on opravit, len nech viem co treba vymenit, ak sa da...
vopred Vam velmi dakujem.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od mmiriboy »

Pozri, nikto z nás nemá krištáľovú guľu, aby ti vedel PRESNE!!! povedať, že ktorú súčiastku treba vymeniť!!!
Ale môj predpoklad je, že chybu treba začať hľadať v prvom rade v zdroji napájania stb a nie NEZMYSELNE hľadať chybu vo vstupnom tuneri a meniť ho!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od hlustvisihak »

sicko , to vypadá na sběrný dvůr !!! Totiž pokud vložíš desku tuneru špatně , s posunem v konektoru odpálíš spousta součástek (r+T) na základní desce pod čtečkou . Zkus otestovat toho kamoša s mikropájkou . No rentabilitu ti vysvětlí on !


Nejprve ale zkus přehrát sw přez kabel RS232 , což by mohlo pomoci v tom prvotním případě co píšeš .


A Mireček si to přečte ještě raz a zjistí že jsi ten tuner měnil účelově , bohužel jsi to dojebal ...
sicko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 29.leden 2009 - 1:27

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od sicko »

Och dofrasa, tak to je horšie ako zle...tak asi ten vstupný tuner na oboch stb to isté urobil...on sa zapne ale len hodiny nezačne hneď bootovat to On potom malé on...ak ťa poprosím či mi nepošleš soft do Pc s ktorým dám tam cez rs232 nový firmware...
Ďakujem
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od peter54 »

Mozno by pomohlo na jednom otocit vidlicu v zasuvke.
Kontakt v profile cez www.
sicko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 29.leden 2009 - 1:27

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od sicko »

Zdravim,
Znovu v tejto téme.
Môj zákazník má Amiko 8000, sice z 2011 ale vždy nanovo vypne úplne, tak v pohode ide ten box...problém teraz robí že vypadne mu signal na HDMI na tv zobrazí No signal, cez scart ide v pohode. Na ďalší deň znovu nabehne obraz aj na HDMI, po pár hodinách zas prestane ísť...skusili sme aj iný HDMI kábel aj dať v tv do iného vstupu HDMI ale nepomohlo...

Ak by niekto mal s tým skúsenosti, alebo či sa dá to opraviť.


Vadka
kolotoc
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 246
Registrován: 03.únor 2011 - 8:35

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od kolotoc »

sicko píše:Zdravim,
Znovu v tejto téme.
Môj zákazník má Amiko 8000, sice z 2011 ale vždy nanovo vypne úplne, tak v pohode ide ten box...problém teraz robí že vypadne mu signal na HDMI na tv zobrazí No signal, cez scart ide v pohode. Na ďalší deň znovu nabehne obraz aj na HDMI, po pár hodinách zas prestane ísť...skusili sme aj iný HDMI kábel aj dať v tv do iného vstupu HDMI ale nepomohlo...

Ak by niekto mal s tým skúsenosti, alebo či sa dá to opraviť.


Vadka
Odcházející kondenzátory -výměna.
modronoska
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 08.červenec 2008 - 8:20

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od modronoska »

Ahoj.Už se to tady,ale i jinde probíralo a opravit se to dá jedině výměnou celé zakl.desky(a tu asi už neseženeš),žádné kondíky nepomůžou.
https://www.parabola.cz/forum/topic-83283/1/
sicko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 29.leden 2009 - 1:27

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od sicko »

Dobrý,

poslefnu dobu sa u dvoch zákazníkoch pokazil zdroj na Amiko 7900, vymenil som z iného a ich v pohode, len už nemám ďalší náhradný, tam ak by mi vedel niekto poradiť čo mohlo odísť lebo ani náznak napätia. Na ďalšom za vypraslo poistku aj inú keď som tam dal ( ten čo je na foto) tak či nejaký odpor...
Vdaka za každú radu.

Milan
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od hlustvisihak »

@:kolotoč co to je za kondenzátor za 2 kila ???

všeobecně se tu o problému citlivosti tuneru mnoho popsalo ale hledejte to pod opticum x403, jsou tam i foto který (é) kondenzátory !!! (je to to samé)
Také je třeba zkontrolovat zdroj , (jak primár tak výstupní napětí ).
Pokud je vše v pořádku tak tyhle stroje bez problému zvládnou cely poserpovaný skylink .

@:sicko tohle odstraníš pouze zpožďovacím relé , jedno zda u serveru nebo klienta a buďto na přívodu sítě , nebo na vedení RS232. Taky se tam dá vložit deska s ETH a můžeš jet na LAN share.

to bylo na dotaz ohledně ASH

ke zdroji , mimo pájku by se ti hodil i avomet , odejit mohlo cokoliv , třeba je filtrační kondenzátor ve zkratu nebo bez kapacity , občas diody v můstku prorazí přepětí , atd atd . Podle našeho velkého zeleného ti poradím něco si nastuduj na netu .... klíčová slova , dioda, půlzní zdroj , a hlavně
bezpečnost při práci na elektických zařízeních (pod napětím) a taky co umí nabitý kondenzátor !

:good:
sicko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 29.leden 2009 - 1:27

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od sicko »

Nie je niekto z okolia Košíc kto by vedel opraviť zdroj z Anima (7900 , 8140)..mám ich asi 4-5 možno nejaký by sa dal opraviť...
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od hlustvisihak »

sicko píše:Nie je niekto z okolia Košíc kto by vedel opraviť zdroj z Anima (7900 , 8140)..mám ich asi 4-5 možno nejaký by sa dal opraviť...
do kolika kilometrov je dle Ťeba okolie ???

nabízím barterový obchod pät funkčných zdrojov :Yahoo!:

kurz 1:1 ( zdroj : flaša borovičky ) :good:

:poklona:
sicko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 29.leden 2009 - 1:27

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od sicko »

Mám od niekoho Opti x403...keď sa zapol do elektriky dlhšie nabiehal,aj 30min trvalo..ale teraz sa nechce vobec zapnúť.. nabehnu len hodiny a ďalej ani pohodine sa nedá zapnúť..či vie niekto poradit
sicko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 29.leden 2009 - 1:27

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od sicko »

Zdravim,
nevie niekto poradit, preco mi Amiko 7900 neberie wifi antenku priamo od Amika...v 8150 al. Impulse ide v pohode, ale tu sa ani nezobrazi tam hore v nastavenie siete, v prvej polozky...wired, wireless...nie je taka moznost...
a este jeden problem, v Amiko 8360 aj najde Wifi, ked je tam zasutuna ale ked dam vyhladat dostupne siete tak nenajde nic, prazdna tabulka...
diki za kazdu radu
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od mmiriboy »

sicko píše:Zdravim,
nevie niekto poradit, preco mi Amiko 7900 neberie wifi antenku priamo od Amika...v 8150 al. Impulse ide v pohode, ale tu sa ani nezobrazi tam hore v nastavenie siete, v prvej polozky...wired, wireless...nie je taka moznost...
a este jeden problem, v Amiko 8360 aj najde Wifi, ked je tam zasutuna ale ked dam vyhladat dostupne siete tak nenajde nic, prazdna tabulka...
diki za kazdu radu
A zmena fw nepomôže?
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od peter54 »

sicko píše:Zdravim,
nevie niekto poradit, preco mi Amiko 7900 neberie wifi antenku priamo od Amika...v 8150 al. Impulse ide v pohode, ale tu sa ani nezobrazi tam hore v nastavenie siete, v prvej polozky...wired, wireless...nie je taka moznost...
a este jeden problem, v Amiko 8360 aj najde Wifi, ked je tam zasutuna ale ked dam vyhladat dostupne siete tak nenajde nic, prazdna tabulka...
diki za kazdu radu
Amiko 7900 ani 8000 wifi brat nebude, lebo tieto stroje nemali podporu pre wifi. Da sa ale doplniť rj45 modul z pokazeneho amika 8000 alebo opticum x403p.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Amiko shd 7900 - nejdou HD Skylink

Příspěvek od mmiriboy »

Pre Amiko 7900, 8000 neexistuje vhodný wifi dongle! Túto wifi technológiu nepodporuje samotný procesor stb.
A pre Amiko 8360 je vhodný model:
AMIKO WiFi Dongle WLN-880 USB!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“