Prijímač s OpenATV 6.4 a 6.5 nevidno na sieti.

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
Okraj1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 27.březen 2016 - 23:48

Prijímač s OpenATV 6.4 a 6.5 nevidno na sieti.

Příspěvek od Okraj1 »

Zdravím, kúpil som kôli H.265 prijímač GigaBlue X3 4K kde som dal OpenATV 6.4. Moc iných možností na image tam asi zatiaľ nie je. Chcem nastaviť sharing disku pre iný prijímač VuSolo4K s VTI image ktorý ho ale cez brovser lan nevidí, teda prijímač s VTI vidí sieťové zariadenia ale gigablue nevidí. Keď dám sken siete z gigablue tak vidím ostatné zariadenia aj včetne vusolo. Tak som skúsil na starší (menený) vuzero dať openatv 6.4 aj 6.3 a výsledok je rovnaký. Po starom bol na vuzero image VTI čo fungovalo bez problémov čiže problémy s LAN vylučujem. Myslím že chyba bude asi v samotnom image openatv resp. tam treba niečo nastaviť aby lan rozhranie bolo viditeľné aj pre iné zariadenia v sieti.
Ešte dodatok, skúšal som dať openatv 6.4 na oba prijímače a výsledok je že sa nevideli navzájom ale iné zariadenia videli oba.
Nie som linuxák, takže ak sú tam nejaké závislosti tak tie nepoznám. Budem vďačný za zmysluplnú radu.
midamida
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 07.únor 2010 - 12:46

Re: Prijímač s OpenATV 6.4 a 6.5 nevidno na sieti.

Příspěvek od midamida »

v ATV 6.4 a vyšš. musíš nastaviť heslo!
menu- nastavenie-system-siet-nastavenie hesla
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+SOLO 4K Open ATV 6.4 FLASH a 4 image v multiboot na USB-testy
Golden Media Triplex DualBoot SW 1.2.80/Open ATV 6.2
ARIVA 200 SW 2.18B8p
Skylink ICE
Okraj1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 27.březen 2016 - 23:48

Re: Prijímač s OpenATV 6.4 a 6.5 nevidno na sieti.

Příspěvek od Okraj1 »

Samozrejme heslo nastavené mám a myslím že na sken siete ho potreba nie je. Bude to niekde asi v nastavení samby, myslím že ona určuje čo sa zobrazí a čo nie ale neviem.
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Prijímač s OpenATV 6.4 a 6.5 nevidno na sieti.

Příspěvek od pele1 »

a máš tam tú sambu spustenú
Okraj1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 27.březen 2016 - 23:48

Re: Prijímač s OpenATV 6.4 a 6.5 nevidno na sieti.

Příspěvek od Okraj1 »

Áno, samba ako aj nfs sú spušťané po install image automaticky. tým to nebude. Samozrejme je spustená. Niekde som čítal že od openatv 6.3... prechádzajú na vyžšiu verziu samby ktorá má inak nastavené configs v image ale v nastaveniach samby sa moc nevyznám. Síce asi zvládnem editáciu týchto súborov ale čo tam presne popchať - no to už netuším. Ak je vôbec problém tam.
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Prijímač s OpenATV 6.4 a 6.5 nevidno na sieti.

Příspěvek od pele1 »

ja som už pár krát zistil že tomu tak nebolo a samba bola vypnutá
Okraj1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 27.březen 2016 - 23:48

Re: Prijímač s OpenATV 6.4 a 6.5 nevidno na sieti.

Příspěvek od Okraj1 »

zdravím všetkých, no asi nikto sa s tým že sa dva sat. s enigma2 a openatv 6.3 ... navzájom v lan nevidia aj tak ďakujem za ochotu pomôcť.
Nakoľko som linux doteraz nepožíval idem sa hlbšie pozrieť na samotnú konfiguráciu lan a sharing v tomto os. Dúfam že pri tom úplne nezostarnem. Ahoj a ešte raz dik.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Prijímač s OpenATV 6.4 a 6.5 nevidno na sieti.

Příspěvek od efendy55 »

v menu v sieti pod modrím tlačítkom máš Expert , ked zadáš ipečku boxu ktorý nevie nájsť meno a heslo tak ti ho nájde .
mne takto tiež všetko nájde akurát Gigablue4K nikdy nenájde ,ale ked dám Expert tak nemám probléma .... :smoke:
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“