Ořezaný obraz při SD - VU Zero 4K

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
radek_dr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 12.únor 2012 - 20:09
satelitni prijimac: VU+ Duo2 2xS2+T2, image různě
Bydliště: Vyškov

Ořezaný obraz při SD - VU Zero 4K

Příspěvek od radek_dr »

Zdravím.
Při sledování pořadu v SD rozlišení je obraz po stranách oříznutý - nemyslím tím klasické černé pruhy po stranách, ale ještě další část obrazu chybí, OSD píše, že je obraz v rozlišení 480x540p a je odříznutá i část loga stanice a skutečný obraz je místo 4:3 ve formátu 4:5. Přitom stream do PC je správně. Přikládám fotky, protože i v OpenWebif je to (relativně) v pořádku. Takže problém je jen na výstupu na HDMI. Zkoušeno na FullHD Philips i na 4K LG.
Jde to nějak přenastavit? Osobně je mi to jedno, TV nesleduji, ale moje drahá polovička nadává...

Edit:
Zjisti jsem, že toto se neděje na stanicích ČT, které i SD programy vysílají ve FullHD. Mě se to projevilo na Prima Love, u ostatních stanic (kromě ČT) jsem nenašel momentálně žádný pořad, vysílaný v SD...
Přesto to nechápu, protože stream do PC jde skutečně v rozlišení 960x540, jen přehrávač v Zeru to transkóduje do 480x540. Mj. jsem zjistil, že dokáže transkódovat i 4K vysílání NASA, které normálně přehrávám na TV Philips v rozlišení 1920x1080p, přitom ale OSD uvádí skutečné rozlišení 3840x2160. Proč to tedy v opačném směru zmrší nevím. :oops:

A ještě poznámka: týká se to samozřejmě pozemního vysílání.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Zero 4K (DVB-T2), Black Hole - poslední verze
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Ořezaný obraz při SD - VU Zero 4K

Příspěvek od efendy55 »

k tomu nastaveniu si sa ako dopracoval ? :D ak to mas cez HDMI tak si to nastav napr. na 1080i . potom tam maš dalšie nastavenia tie si treba nastaviť už podla potreby ,dôležite je aj ako maš nastaveny obraz na tv .
Všetko 4K
radek_dr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 12.únor 2012 - 20:09
satelitni prijimac: VU+ Duo2 2xS2+T2, image různě
Bydliště: Vyškov

Re: Ořezaný obraz při SD - VU Zero 4K - vyřešeno částečně

Příspěvek od radek_dr »

K nastavení jsem se nedopracoval nijak, samozřejmě mám nastaveno 1080p, což můj TV zvládá. Ovšem zjistil jsem, že chyba je na straně Primy, viz. https://digital.rozhlas.cz/nektere-prij ... lu-8347349
Stejný problém měla před časem i Nova, kde to dělalo i na boxu od Technisatu. Tak snad to brzo opraví.

Jen tak na okraj: stejný problém se mi objevil u filmu na TV Prima (první příspěvek se týkal Prima Love), stačilo přepnout na Prima+1 a tam to jelo normálně :shock:
VU+ Zero 4K (DVB-T2), Black Hole - poslední verze
PetrL75
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 04.únor 2020 - 15:54
satelitni prijimac: OCTAGON SF4008 Triple 4K E2 UH

Re: Ořezaný obraz při SD - VU Zero 4K

Příspěvek od PetrL75 »

Předevčírem jsem si stejného problému všiml na mém přístroji Octagon SF4008. Všiml jsem si toho až teď možná proto, že na Jižní Moravě je finální multiplex relativně krátkou dobu a také se moc nedívám na staré filmy. U mne to jsou filmy např, na Nova a Prima Love - Multiplex 22 a 23. Co jsem hledal, tak tento problém je znám už od konce května.
https://digital.rozhlas.cz/spatny-obraz ... ch-8211267
https://digital.rozhlas.cz/nova-cinema- ... ou-8202141

Přikládám ještě odkaz na 5min. problémového videa.
http://leteckaposta.cz/431557585
radekpp
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 28.leden 2020 - 0:39

Chybné zobrazení 4:3

Příspěvek od radekpp »

Dobrý den, po nějaké aktualizaci jsou na Nova a Nova Cinema pořady ve formátu 4:3 oříznuté po stranách. Jiné stanice to nedělají. Poradíte mi?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
barnyw
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 22.březen 2010 - 11:44

Re: Chybné zobrazení 4:3

Příspěvek od barnyw »

Mám stejný problém - NOVA CINEMA.
Vyzkoušel jsem různé image - VTI, OpenATV, OpenPLI - všude stejné.
Má někdo řešení?
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Ořezaný obraz při SD - VU Zero 4K

Příspěvek od hrotik »

Tak jsem tak tak zběžně pročetl zde dané odkazy a myslím, že je vše jasné. Není třeba nic nastavovat, na tahu je někdo jiný.Pro ty kteří nechtějí číst malý úryvek :) "Popisovaná situace se projevuje u vybraných přijímačů při zpracování signálu kanálů FTV Prima v DVB-T2 multiplexu 22 Českých Radiokomunikací. Stejná situace v minulosti nastala u téhož operátora u stanic skupiny Nova, tedy programů Nova a Nova Cinema. A které přijímače nahlásili čtenáři naší redakci jako problematické? Jednalo se například o linuxové boxy Vu+ Ultimo 4K, GigaBlue UHD Quad 4K nebo Octagon SF4008. V čase reklamních přestávek je vzhledem k obsahu ve formátu 16:9 formát obrazu korektní." :) zdroj: /digital.rozhlas.cz/
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“