Vu+zero a openvix

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
stefos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 26.duben 2009 - 7:53

Vu+zero a openvix

Příspěvek od stefos »

Zdravím Mám otázku

Dlouhou dobu jsem používal openatv v boxu vu+zero se kterým nemůžu řict že bych nebyl spokojený.Přece ,ale jsem chtěl vyzkoušet i openvix který je snad jeden z mála image který jsem nevyzkoušel..Nainsataloval jsem ho a jsem s nim hodně spokojený.Libi se mi hlavně skin který jsem po instalaci našel(MagicFhd).Narazil jsem ,ale na problém.Nefunguje mě v tomto image plugin HBBTV který je dost podstaný a proto jsem se vrátil zpět na Openatv..

Chci se zeptat kdo vi proč tento plugin v Openvix nejde nainstalovat a jestli to jde nějak obejit a natáhnout to do Openvix


Díky

Zkoušel jsem i plugin stáhnout a natáhnout přes putty.Bohůžel ani tak se mě to nepodařilo
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Vu+zero a openvix

Příspěvek od Kasr »

Neviem detaily, ale viem, ze k funkcnosti hbbtv je treba aj operu...
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Vu+zero a openvix

Příspěvek od georg11 »

Nemám tvůj box ale na Octagonu 8008 v image openvix stáhnu hbbtv-webkit přímo z pluginů a je plně funkční
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Vu+zero a openvix

Příspěvek od rudich »

Kasr píše:Neviem detaily, ale viem, ze k funkcnosti hbbtv je treba aj operu...
Jj openoperu je potrebné v openPli.
Xtrend,Gigablue,Dm900
magavie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 24.červen 2008 - 10:00

Re: Vu+zero a openvix

Příspěvek od magavie »

Na solo 2 openvix 5.2 s Kodi 17.6 HBBTV mi ide.
stefos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 26.duben 2009 - 7:53

Re: Vu+zero a openvix

Příspěvek od stefos »

Pánové děkuji Vám za odpovědi a docela jste mě překvapili..Sice nevím co s tou operou,ale pokud to jde na vaších boxech tak to musí jít i u mě na Vu+zero..Snad to je verzí.Možná bych měl vyzkoušet tu 5,2 o keré se zminuje magavie..Určitě to výzkoušim a dám vědět.Pokud by ještě někoho něco napadlo dejte vědět prosím.

Já to zkoušel s openvix 2krát a to jenom abych se ujistil že insatlace proběhla v pořádku,I když tady u toho boxu špatná instalace neexistuje. A jak jsem se už zminoval zkoušel jsem plugin stáhnout a dát do boxu pomocí putty a taky se instalace nezdařila.Tak jako se mi nezdařila přímo v image..Zajímavé
Uvidíme
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Vu+zero a openvix

Příspěvek od gchevalier »

Kód: Vybrat vše

opkg update
opkg install enigma2-plugin-extensions-webkithbbtv
treba skontrolovat ci cervene tlacitko nie je priradene k niecomu inemu, a otazka znie aj ci je 5.2 este podporovana,
a ani netreba velmi pisat ze instalacia sa "nezdarila", ale presne sem postnut co ti to vypisalo
stefos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 26.duben 2009 - 7:53

Re: Vu+zero a openvix

Příspěvek od stefos »

gchevalier píše:

Kód: Vybrat vše

opkg update
opkg install enigma2-plugin-extensions-webkithbbtv
treba skontrolovat ci cervene tlacitko nie je priradene k niecomu inemu, a otazka znie aj ci je 5.2 este podporovana,
a ani netreba velmi pisat ze instalacia sa "nezdarila", ale presne sem postnut co ti to vypisalo
Ne není přidanou k ničemu jinemu.Jak už jsem se zmiňoval na opnatv mě to normálně funguje na to teď jedu a všechno šlape jak má ohledně HBBTV.Jo a co mě to vypisuje.U jiných pluginu proběhne instalace a vrátí se na hlavní stránku pluginu.U hbbtv mi to vypíše error že se instalace nezdařila.Poprve jsem si myslel že mám plnou paměť ale ne Díval jsem a místo tam bylo .Zkoušel jsem ji by plugin a šlo to .Nevím taky je to pro mě zajímavé že u jiných image se mě to nestalo.Budu muset znovu vyzkoušet a uvidíme.Nejdtiv ale si udělám buckap Opnatv a potom.Diky za odpověď
stefos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 26.duben 2009 - 7:53

Re: Vu+zero a openvix

Příspěvek od stefos »

Pardon chyba překlep Backup
satymulty
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 22.červen 2007 - 15:30

Re: Vu+zero a openvix

Příspěvek od satymulty »

Zkušenosti s instalací OpenATV, OpenVix a OpenPLI pro Vu-zero ve staré hw - verzi:
Po několikaletém provozu s imagemi VTI v. 12-13 a vyzkoušení i OpenATV a Rudreamu byla loni naistalována aktuální verze OpenPLI, jela stabilně asi rok, pak začaly problémy s naladěním některých transpondérů bez ohledu na sílu signálu a použité LNB ( což jsem přisuzoval odcházejícím kondenzátorům a od počátku poměrně tupému tuneru zera - porovnáváno na spektru dr.hd d15, humaxy i hd boxem). Vyzkoušel jsem proto i Openvix 5.3.039 (poslední verze k 08-2020). Obrazově výborná, přehledná a rychlá, jen ftp v TC a i komunikace v DBE se nedařila (možná problém v síti s routery TP LINK, popř. mezi židlí a Vu..?), Openwebif však přes http šlapal super. Hbbtv sice v repozitáři bylo a stáhl jsem, ale scházela Opera (zde na fóru se to i probíralo) a tak se nepodařilo nainstalovat. Škoda.
Nerad jsem tedy provedl novou čistou instalaci OpenATV 6.4, Hbbtv ok, ale kvůli problémům s naladěním některých transpondérů DVB-S i se standardním FEC a nespolupráci s neofiko sw jsem se čistou instalací vrátil opět k OpenPLI 7.2- vše jede jak má, Hbbtv včetně.
Používám nyní hlavně diseqc 1.1 pro 8 pozic, motory SG 2100 a H-H 140 momentálně odpojeny, spolupráce s 1.2., popř. Usals nezkoušena.
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“