Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
vawaver
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 31.březen 2008 - 13:33

Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od vawaver »

Dobrý večer,
chcel by som doporučenie náhrady VU+ Uno za iné zariadenie ktoré už obsahuje 2 tunery. Potrebujem doriešiť, aby bolo možné sledovať naraz program na satelite a zároveň iný program na LAN cez KODI.

Popíšem moje využitie.

1. V prípade že pozerám priamo na zariadení tak potrebujem aby toto nové zariadenie malo SPDIF audio výstup, nakoľko odtiaľ mám kábel do receivera Sony -> 5.1 repro.

2. Samozrejme podpora Oscam aby som mal umožnený Cardsharing ako doteraz. Na VU+ Uno nepotrebujem žiadnu kartu.

3. Podpora doplnku Enigma 2 client pre KODI - pozerávam cez KODI napríklad na notebooku.

4. 99% času to beží na 23.5° Skylink.

Nepotrebujem aby malo farebný displej, nie sú dôležité ani picons a taktiež ani nenahrávam programy.
Hľadám čo najlacnejšie riešenie.

Veľmi sa v tejto problematike nevyznám a dúfam, že to bude možné podľa mojich predstáv.
Nebránim sa prípadne iným nápadom.

Ďakujem za odpovede.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od efendy55 »

ak frčíš na KODY tak asi hisilicon procesor...... ak dvojtuner tak napr: Octagon-8008 alebo Zgemma-H9:good: porovnaj si výbavu a môžeš skúmať a zabávať sa . :D
Všetko 4K
vawaver
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 31.březen 2008 - 13:33

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od vawaver »

Ďakujem za odpoveď.
Priebežne som si pozrel obe zariadenia ale asi upresním to, že do zariadenia nechcem inštalovať KODI !!
KODI mám nainštalované na externých zariadeniach (notebooks, Android TV box, tablet) a do satelitného prijímača pristupujem po LAN.

KODI používam primárne ako multimediálne centrum doma na Android TV boxe a VU+ Uno mám do neho pripojené ako PVR zariadenie. To jest VU+ Uno vôbec aktívne nevyužívam.

Jedná sa mi len o to, aby som mohol mať pustené KODI na Android TV boxe a zároveň aj napríklad KODI na notebooku.
Moja predstava teda je že, toto nové zariadenie by to dokázalo pasívne obslúžiť prostredníctvom práve tých 2 tunerov.

Na oboch zariadeniach som pozrel typy tunerov ktoré obsahujú ale napr na ZGEMMA H9 sú:
• 1x DVB-S2X tuner (Si2166D)
• 1x DVB-T2 / C tuner (Si2168)
A to predpokladám že nie je to čo hľadám.

Čo mi doporučíte?
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od efendy55 »

hm... no ja ti neviem ,ale ideš na to nejako komplikovane .... :o na čo ti je potom ten satelit ? pozerať satelit na TV cez KODI-krabičku so satelitu v domácnosti ???? :D tiež mám doma android+Kodi ale takáto blbosť ma veru ešte nenapadla ked mám pod TV aj satelit . :D mať zapnutú TV+ANDRIOD a satelit ....... :D ved na PC pozerám satelit aj bez KODI .... jednoducho cez Web .... :good: a TV cez HDMI priamo .... no aby som sa ja preklikával na tv a v PC to čo tu píšeš tak by ma asi jeblo ... :o ale to už je tvoj problém ,ty vieš prečo ideš na to tak komplikovane ... nemám k tomu čo dodať . maj sa .... :poklona:
Všetko 4K
vawaver
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 31.březen 2008 - 13:33

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od vawaver »

Dôvod sa zdá možno pre niekoho nepochopiteľný, ale mne to dáva zmysel.

Android TV box je pre mňa primárne zariadenie ktoré púšťam ako jediné spoločne s TV.
Nakoľko cez neho sledujem filmy, seriály, počúvam muziku, sledujem TV, Youtube....

Pre mňa presne opačný pohľad.
Načo vôbec púšťať zvlášť satelit, keď viem vysielanie dostať do KODI?
Mám to na jednom mieste a KODI ovládam komfortne z telefónu cez Yatse?
Žiadne diaľkové ovládanie naviac....

Ono moja potreba je samozrejme daná históriou a aktuálne pre mňa je to vlastne len výmena externého zariadenia za novší typ.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od efendy55 »

tak hladaj dalej ... :D ináč jak octagon tak zgemma sú aj modely Twin-Tuner 2 x DVBS2 ,alebo tak nejak ... :good: nie len Combo.... [-X
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od Spacer »

Proste, keď si raz niekto zvykne na niečo, tak mu je jedno, či existuje aj lepší spôsob. Ja neviem, čo sú všetci tak uletení z KODI, ale mne to rozhranie vôbec nesedí.
Toto mi pripomína mňa, keď som v drevných dobách robil www stránky v Exceli. :D

Veď si zober potom hocijaký linuxbox, čo má 2 tunery.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
vawaver
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 31.březen 2008 - 13:33

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od vawaver »

Spacer píše: Veď si zober potom hocijaký linuxbox, čo má 2 tunery.
A to je presne to k čomu sa ssnažím Vašim prostredníctvom dopátrať.
Aby mi niekto poradil akú náhradu zvoliť.
Rád zostanem u VU+ ale pr tom množstve modelov na trhu som sa úplne stratil.
Ďakujem za odpoveď.
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od hrotik »

Myslím že by ti vyhovovalo VU+UNO 4k SE pokud akceptuješ jeho cenu ... :unknown:
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
abmelg
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.leden 2007 - 9:59
Bydliště: Predajna, Slovensko

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od abmelg »

cenovo dostupná náhrada Gigablue x3 4k, 2x dvbs2 FBC tuner
Ferguson 202E HD, DM520 HD open atv 6.3,
Gigablue X3 4K open atv 6.4, Qviart linux 4K openpli 6.1
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od gusto1 »

Tazatel to popísal veľmi zrozumiteľne už v prvom príspevku. Potrebuje box, ktorý má 2 tunery a nezávisle na boxe vie pozerať aj na kodi. Ja som to napr. skúšal hodne dávno s Formuler f1, ktorý má 2 tunery a vie aj transcoding. Ten transcoding je sice okliesteny na 1mbps, ale to nie je podstatné. Pred nedávnom som uvažoval nad novým boxom a celkom sa mi pozdával qviart https://m.heureka.sk/satelitne-prijimac ... ecifikácia ma to všetko co chceš a máš tam fbc tunery, takže pri istých podmienkach to dokáže nezávisle prijímať signál z 8 tp. Takže môžeš do siete pripojiť akýkoľvek počet zariadení s kodi a sledovať nezávisle s 8 tp, až pokým to cpu v boxe dokáže stíhať
vawaver
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 31.březen 2008 - 13:33

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od vawaver »

@gusto1 - Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Som rád že som sa posunul ďalej.
To zariadenie čo si poslal si oveľa viac ako som chcel.
Bohato by mi stačili aktuálne 2 tunery a ak by som silne uvažoval čo dokážem aj do budúcnosti využiť tak maximálne 4 tunery Ak vezmem do úvahy doma moju LAN prípadne pripojenie z vonku cez VPN (som doma na optike), tak 4 je maximum.
Finančná predstava je niekde okolo 100 €. Je vôbec reálne uvažovať v tomto intervale?

Nevyznám sa v terminológii ktorú si písal prosím vysvetli. Som úplný začiatočník, takže v tejto problematike sa orientujem len chabo.
Čo sú fbc tunery ? Aký typ tunera by teda malo mať to moje zariadenie?
Ako chápať transcoding? Písal si tam nejaké omedzenie na rýchlosti, prosím objasni čo si mám pod tým predstaviť.

Pozeral som že takmer všetky nové zariadenia sú 4K? Je to vôbec podstatné ak moja staršia plazma vie len FullHD a ostatné zariadenia sú len notebook, PC...

Ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
abmelg
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.leden 2007 - 9:59
Bydliště: Predajna, Slovensko

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od abmelg »

vawaver píše:@gusto1 - Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Som rád že som sa posunul ďalej.
To zariadenie čo si poslal si oveľa viac ako som chcel.
Bohato by mi stačili aktuálne 2 tunery a ak by som silne uvažoval čo dokážem aj do budúcnosti využiť tak maximálne 4 tunery Ak vezmem do úvahy doma moju LAN prípadne pripojenie z vonku cez VPN (som doma na optike), tak 4 je maximum.
Finančná predstava je niekde okolo 100 €. Je vôbec reálne uvažovať v tomto intervale?

Nevyznám sa v terminológii ktorú si písal prosím vysvetli. Som úplný začiatočník, takže v tejto problematike sa orientujem len chabo.
Čo sú fbc tunery ? Aký typ tunera by teda malo mať to moje zariadenie?
Ako chápať transcoding? Písal si tam nejaké omedzenie na rýchlosti, prosím objasni čo si mám pod tým predstaviť.

Pozeral som že takmer všetky nové zariadenia sú 4K? Je to vôbec podstatné ak moja staršia plazma vie len FullHD a ostatné zariadenia sú len notebook, PC...

Ďakujem za odpoveď.

tuner fbc

https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/r ... z-unicable

niečo o transcoding

https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/r ... -smartfonu
Ferguson 202E HD, DM520 HD open atv 6.3,
Gigablue X3 4K open atv 6.4, Qviart linux 4K openpli 6.1
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od hrotik »

efendy55 píše:tak hladaj dalej ... :D ináč jak octagon tak zgemma sú aj modely Twin-Tuner 2 x DVBS2 ,alebo tak nejak ... :good: nie len Combo.... [-X
No, když "Finančná predstava je niekde okolo 100 €" tak toto doporučení, gustom doporučený qviart je pak někde kolem 200€. :)
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od peter54 »

Vyrobne je 4k cenovo takmer tam kde hd.

Vyhoda 4k prijimaca pri hd je prijemny prebytok vykonu a pamate.
Dnes su uhd prijimace len o malo drahsie ako ich hd ekvivalenty.
Kontakt v profile cez www.
vawaver
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 31.březen 2008 - 13:33

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od vawaver »

@abmelg - ďakujem za odpoveď
FBC tunery - už principiálne chápem čo si tým myslel.
Transkoding - ďakujem za odkaz. Chápem využitie pokiaľ by som chcel streamovať cez internet kvôli omedzeniam rýchlosti. Predpokladám že pri využití cez LAN v klasickom byte, nebude potrebné.

Čo som zatiaľ pozeral a na na prvý pohľad sa mi to zdalo vhodné - Octagon SF8008 Twin DVB-S2X
https://www.satelity.ellano.sk/octagon- ... 38639.html

Čo na to poviete?
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od hrotik »

ano, já bych doporučil
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od gusto1 »

vawaver píše:@abmelg - ďakujem za odpoveď
FBC tunery - už principiálne chápem čo si tým myslel.
Transkoding - ďakujem za odkaz. Chápem využitie pokiaľ by som chcel streamovať cez internet kvôli omedzeniam rýchlosti. Predpokladám že pri využití cez LAN v klasickom byte, nebude potrebné.

Čo som zatiaľ pozeral a na na prvý pohľad sa mi to zdalo vhodné - Octagon SF8008 Twin DVB-S2X
https://www.satelity.ellano.sk/octagon- ... 38639.html

Čo na to poviete?
S octagon nemám skusenosti, ale vyzerá OK, ma podporu openatv (openpli nie). V dnešnej dobe sa dá považovať za klasiku, takže kúpou nič nepokazís.
Uživatelský avatar
qwer4
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 13.září 2007 - 0:24

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od qwer4 »

Mam uno4k v spalni a v obyvačke sony tv s adroidom. V nom kodi a pozeram cez stream čo chcem z una.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Náhrada VU+ Uno za zariadenie s 2 tunermi

Příspěvek od havana »

:) Souhlasím s qwer4. Nevymýšlat nějakou Zgemmu (moc jsme si spolu nerozumněly) či octagon, ale zůstat u osvědčenéhop a vybrat dvoutuner z řady Vu+!!! Vu+Uno 4K SE mohu doporučit, byť je maličko dražší..
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“