Optický audio výstup (toslink)

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
jezo421
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 10.leden 2008 - 22:07

Optický audio výstup (toslink)

Příspěvek od jezo421 »

Zdravím,
chel by som poprosiť o konzultáciu niekoho, kto ma prepojený VU+ optickým káblom k zosilňovaču. Mám pár dní VU+ UNO 4KSE a potreboval by som minimálne kvôli internetovým rádiám prepojiť box so zosilňovačom. Ten mám cca 15 rokov starý kenwood reciever. Ako zosik a rádio funguje k spokojnosti, takže by som ho nerád menil. Nedarí sa mi však z neho dostať zvuk z VU. Kedysi som to cez optiku skúšal a fungovalo, ale nemôžem vylúčiť, že sa odvtedy niečo pokašlalo. Iný zdroj SPDIF signálu na odskúšanie nemám. Takže potreboval by som vedieť odpoveď na 2 otázky:

- predpokladám, že optický signál je prítomný trvale, alebo treba niečo nastavovať? (skúsil som vypnúť AC3 downmix, nepomohlo, kábel je nový, svetielko svieti)
- može mať na to vplyv verzia image? (mám tam OpenATV6.3 od ellana)
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Optický audio výstup (toslink)

Příspěvek od chocholousek »

1- ano pritomny je stale.
2- u ATV jsem mel problem a jen nekdy se zvukem v AC3.

Kdyz jsem zapojoval opticky vystup musel jsem hodne dobre dotlacit ten "cudl" do onoho svetelneho vystupu a dbat nato aby byl naprosto idelane kolmo nesmi se o kabel opirat ani nic jinak mi to nehralo.
jezo421
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 10.leden 2008 - 22:07

Re: Optický audio výstup (toslink)

Příspěvek od jezo421 »

Vďaka za rýchlu reakciu. Asi budem musieť zobrať z roboty osciloskop a skúsiť v zosiku pohladať ten signál. Alebo pogooglit, či nie je na aliexprese nejaký konvertor za málo peňazí :-)
jezo421
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 10.leden 2008 - 22:07

Re: Optický audio výstup (toslink)

Příspěvek od jezo421 »

Tak som išiel skontrolovať dotlačenie kábla a popritom znovu poprešťukával vstupy. Už to ide. Očakával som, že optika je na vstupe DVD/6CH a ono to bolo na CD/DVD. Nie že by som to predtým tiež neskúsil. Len u neho bol zároveň nastavený režim manuál analóg a to som si už nevšimol. Po prepnutí na 'auto' si pekne našlo optical. Čo už, som pako, ale hlavne že to fachčí :-)
Ešte raz dík!
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“