Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od havana »

Zdravím panové,
mé letíté Vu+Duo2 sloužící mým rodičům začíná stávkovat. Pokud ho zapnu ze zcela vypnutého stavu (zadním vypínačem) tak nastartuje (i když se mi zdá, že startuje stále pomaleji), potom celkem běžně funguje jak má, ale po vypnutí dálkovým ovladačem (nastaveno vypínání vždy do hlubokého spánku) už ho znovu nezapnu - prostě nereaguje.
Pokud ho následně vypnu na zadním vypínači (a počkám až bílá kontrolka opravdu zhasne - to trvá až 10 sekund po vypnutí) a pak znovu zapnu, tak opět nastartuje....
Podezřívám samozřejmě kondíky, po těch letech už by se mohli vyměnit, ale opravář se tvářil velmi skepticky, že to na kondíky nevypadá a přijal ho do opravy dost neochotně, že to tedy zkusí...
Neměl někdo podobný problém??
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od VTronik »

A s jiným zdrojem si ho zkoušel? To by mohlo dost napovědět.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od grund »

duo2 má zdroj uvnitř pokud si pamatuji a přeflešnout jsi ho zkoušel?
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od havana »

Samozřejmě - přeflashoivaní přišlo jako první... Děla to jak na Bh tak na Vti... Jiné jsem nezkoušel. A správně - Vu+Duo2 nemá samostatný zdroj...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od VTronik »

Jj chlapci. Samozřejmě máte pravdu, že zdroj není externí. Nicméně uvnitř boxu je zdroj na samostatné desce. A pokud by byl k dispozici druhý box, který funguje správně, lze zdroje na zkoušku přehodit. To přeci není v takovém případě velký problém a může to napovědět, zda je chyba ve zdroji (v napájení) nebo někde jinde. Pokud druhý zdroj není, potom je nutné měřit. Já osobně bych se zaměřil na stav, když je box ve standby, ze kterého se nechce probudit a v tomto stavu změřil napájení. Hlavně co se týká rušení ze spínaného zdroje, které po napájení proniká dále (chce to ale osciloskop). Preventivní výměna kondíků samozřejmě nic nepokazí, ale také nemusí vůbec nic vyřešit.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od havana »

:D Tak to mne silně přeceňuješ!!! Pokoušel jsem se už o opravu (výměnu kondíku) na stařičkém Vu+Duo, a nakonec jsem to musel potupně zanést servismanovi.... Po opravě jen lakonicky utrousil - "přístě se v tom nevrtej!"... Tak ho poslouchám :lol: :lol:
Navíc - kde bych vzal osciloskop !! Musím si vystačit s multimetrem za 50,-kč :lol: :lol:
RKC_012_l.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od VTronik »

Já nechci lidi hlavně podceňovat. A to ve všech ohledech. To, co jsem napsal, byla jen má rada bez jakéhokoliv dalšího smyslu. Pokud ta možnost není, tak servis(man) je na místě. On už by měl mít příslušné vybavení včetně toho osciloskopu :-). Jak bude postupovat si ale musí rozhodnout sám, aby došel k žádanému výsledku.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od jopo33 »

Zober esr tester a zmeraj kondiky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od VTronik »

Pro opraváře je to dobrá věc, ale když už napsal, že má pouze jednoduchý multimetr, tak ho určitě nemá.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Paja602
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 06.březen 2017 - 8:08

Re: Jaky sat. příjímač koupit

Příspěvek od Paja602 »

Tak mám doma duo2 a je tam vti image. Problém je, že nejde Flash open pli. Flešku sem formátoval na fat32 a nahrál zip. Image. Vložím do předního usb zapnu a načte zase vti. Poradí někdo pls.
email31
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.září 2010 - 20:55

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od email31 »

Zkus ten zip rozbalit a na flešku nakopírovat jen složku vuplus.
Email 31
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Jaky sat. příjímač koupit

Příspěvek od VTronik »

Paja602 píše:Tak mám doma duo2 a je tam vti image. Problém je, že nejde Flash open pli. Flešku sem formátoval na fat32 a nahrál zip. Image. Vložím do předního usb zapnu a načte zase vti. Poradí někdo pls.
To děláš špatně. Soubory na flashce musí být rozbalené a zachována jejich struktura (vuplus/vuduo2/...). Při vypnutém boxu zasuň flashku do boxu, zapni zadním vypínačem. Pokud je na flashce identifikována nějaká image, potom se na displayi zobrazí dotaz, zda chceš flashovat. Potvrzení se dělá tlačítkem Power pod dvířky. Rozjede se flash, průběh uvidíš opět na displayi. Po dokončení flashování proběhne restart.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Paja602
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 06.březen 2017 - 8:08

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od Paja602 »

Už to frčí, díky. Teďka bude sranda s nastavením displeje. Zzzpicony už mám stažený. Ale jak nastavit nevím. A ještě prosím jaké je heslo pro ftp?
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od VTronik »

Heslo záleží na image, kterou jsi tam nahrál. U originálu je to dreambox a u většiny jiných je to jméno image, například openatv.
Picony stačí i v nižším rozlišení (já používám 220x132), nechci je mít přes celý display z důvodu zobrazování i jiných informací. Nastavení LCD displaye se provádí přes plugin lcd4linux, otevři si správce pluginů, vyber lcd4linux a otevři ho, budeš v nastavení. Zde na fóru jsou k dispozici ke stažení i různé konfigy, stačí hledat.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od havana »

:( Tak se vrátím zpět k mému problému- ve zkratce -po vypnutí přijímače do hlubokého spánku, nejde znovu dálkovým ovládačem zapnout. Bohužel, oprava se nezdařila a problém se stále projevuje - přijímač v hlubokém spánku prostě neregistruje povel ke startu z DO. Nevím co dále s tím dělat - lepšího opraváře na okrese neznám..
Problém jsem vyřešil způsobem, se kterým nejsem příliš spokojen - přijímač jsem nastavil aby se standartně vypínal jen do standby (nikoliv do hlubokého spánku). Do hlubokého spánku se snažím vypínat,aby si přijímače alespoň na pár hodin odpočinuly a vychladly a prodloužil tak jejich životnost, ale setkal jsem se už několikrát s názorem,že je to zbytečné, jenom prý zbytečně dlouho čekám na nastartování přijímače.
Proto se ptám na zkušenost - vypínate VU+ pouze do standby, nebo raději do hlubokého spánku? Nesnižují pouhým Standby životnost kondenzátorů ve zdroji?

Druhá otázka čistě technická - neznáte opravu elekroniky speciálku na VU+? Nejlépe u nás na jižní moravě nebo možná raději v Praze (tam mohu přijímač lehce dodat i vyzvednout).
:thankyou: :poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od grund »

já vypínám každej den jak DM920 tak i Solo4k zdroje , přes dálkově ovládanou síť . Měničové zdroje
makaj na Khz a to ty méně kvalitní kondíky zahřívá.Na Parabole včera se to řešilo.Mnoho lidí to
nevypíná , já tvrdím , že pokud neběží tak se kondíky šetřej , start neřeším.Na start z vyp. stavu tam musí běžet nějakej malej zdroj , aby to mohlo nastartovat.Ale možná nějakej šváb a nebo soft nefunkční
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od havana »

:( Tak očekával jsem,že se tu rozvíří diskuze na téma "Jak vypínat VU+", co mu škodí a co ne,ale ticho po pěšině...
Neporadíte teda alespoň nějakou specializovanou opravnu na VU+ (asi nejlépe v praze), kde bych mohl to své Duo2 nechát opravit. Tady k těm našim dostupným opravářům všeho už nedůvěřuju... Ten poslední to měl 3 měsíce a vrátil to neopravené..
:thankyou: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od Mila_s »

havana píše:: Neporadíte teda alespoň nějakou specializovanou opravnu na VU+ (asi nejlépe v praze), kde bych mohl to své Duo2 nechát opravit. Tady k těm našim dostupným opravářům všeho už nedůvěřuju... Ten poslední to měl 3 měsíce a vrátil to neopravené..
Najdi si na strýčkovi Googlovi Elant Praha. Mám s ním dobré zkušenosti. Po dohodě jsem vždy přístroj rovnou přivezl, a na místě to vždy vyřešil.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Uživatelský avatar
frenk67
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 23.říjen 2007 - 20:22

Re: Vu+Duo2 odmitá probuzení z hlubokého spánku

Příspěvek od frenk67 »

Já vše vypínám pouze do stavby a nic neřeším. Sólo 4K mám od doby co vyjelo na trh a zatím žádný problém. To samé u ostatní elektroniky.
VU+Solo 4K/PLI6.2
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“