e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 28.Leden 2020 - 8:26

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Pravidla fóra

Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 86 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C
PříspěvekOdeslal: 26.Červenec 2018 - 14:46 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Všetko-4K
Místo/Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .
Poděkoval: 63 krát
Poděkováno: 132 krát
tak tak ... dlhé_pole má pravdu ... tento tuner ide bezvadne v akom kolvek VU+ a to dokonca v niektorých image ani nič už nemusíš sťahovať napr: VTI ,B.H. Openpli .... na ZERO-4 a Solo4K .... :Yahoo!: tak isto ide bez problémov aj na UNO, SOLO2 a Zero ..... samozrejme nie HEVC-265 kedže tie staré to nepodporujú a samozrejme T2 napr. Plustelka ide na všetkých VU+ :D nič v zlom ale si sa asi unáhlil s tou reklamáciov ------ [-o< :cry: stačí niekedy tvrdý reštart VU+a ak sa ti neukáže v nastaveniach tak stačí stiahnúť driver pre VU+Turbo online priamo s image dáš tvrý reštart VU+ a musí to ísť ... sakra .... =D>

PříspěvekOdeslal: 29.Říjen 2018 - 22:07 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K
Poděkoval: 7 krát
Poděkováno: 14 krát
Ahoj všem,

takže situace se změnila. Mému tátovi odešel tuner u jeho DM800 HD PVR. Bohužel šlo o čínský clone, takže tuner byl naletovaný na tvrdo, nebyl vyměnitelný.

Koupil si VU+ UNO 4K SE a k tomu VU+ turbo tuner.

Zkoušeli jsme (v Šumperku) a funguje perfektně jak DVB-T, tak i DVB-T2. Obraz perfektní, i když u DVB-T2 je o poznání horší. Ale to není problém přijímače, ale spíše, jak to vysilají ČRa.

Půjčil jsem si dnes přijímač domů a zkusil naladit kabelovou televizi UPC, DVB-C. Základní nabídka jede odkódovaně, ostatní programy jsou zakódované. Trošičku jsem s tím válčil, ale napotřetí jsem zapojil do CI slotu originál modul správně a kanály jsou odkódovány. Přepínání programů jede velmi svižně. Čekal jsem, podle recenzí, že bude trvat déle než u interního tuneru. Nahrávání jsem zatím nezkoušel. Jen jsem si chtěl ověřit, že UPC funguje s tímto externím tunerem bez problémů.

Takže, VU+ turbo tuner funguje bezvadně. Měl jsem z toho na začátku trochu obavy. Jsem rád, že funguje dobře i zakódované DVB-C. Jo a image je VTI.

Jediné omezení je, že tuner je single. Při nahrávání by mělo nahrávat zaködovaně, nebo by mělo být znemožněno sledování programů. Funguje vždy pouze DVB-T/T2 nebo jen DVB-C. Musí se ručně nastavit. Nelze kombinovat.

Určitě bude lepší nějaký DVB-C FBC tuner nebo alespoň dual tuner DVB-T2/C. Ale pokud máte jednotunerový přijímač, tak toto rozšíření není vůbec špatné.

EDIT později:

Tak jsem to trošku testoval a jsou tu určitá omezení:
- Přepínání kanálů je rychlé jen v rámci stejného MUXu.
- Mezi různými frekvencemi to trvá asi 1,5 sekundy. Totéž u kódovaných programů (nekódované jsou pod sekundu).
- Nefunguje hbb-tv i když info bar ukazuje, že tam hbb-tv je. U Skylinku fungovalo bez problémů. Hbb-tv, pokud mám dekodér přímo v TV funguje taky dobře. Chyba může být tedy v tuneru nebo v nedoladěných ovladačích.
- Občas po restartu se spolu hádají priority karet v CI slotu a uni čtečce.

PříspěvekOdeslal: 11.Listopad 2018 - 15:48 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

satelitni prijimac: VU Solo SE, VU UNO4K SE
Místo/Bydliště: CA
Poděkováno: 1 krát
efendy55 napsal:
tak tak ... dlhé_pole má pravdu ... tento tuner ide bezvadne v akom kolvek VU+ a to dokonca v niektorých image ani nič už nemusíš sťahovať napr: VTI ,B.H. Openpli .... na ZERO-4 a Solo4K .... :Yahoo!: tak isto ide bez problémov aj na UNO, SOLO2 a Zero ..... samozrejme nie HEVC-265 kedže tie staré to nepodporujú a samozrejme T2 napr. Plustelka ide na všetkých VU+ :D nič v zlom ale si sa asi unáhlil s tou reklamáciov ------ [-o< :cry: stačí niekedy tvrdý reštart VU+a ak sa ti neukáže v nastaveniach tak stačí stiahnúť driver pre VU+Turbo online priamo s image dáš tvrý reštart VU+ a musí to ísť ... sakra .... =D>

S Open ATV v. 6.1 v kombinácii Uno 4K SE tento tuner nefunguje..... Systém ho nenájde...
Vo VTi ide bez problémov

PříspěvekOdeslal: 11.Listopad 2018 - 16:36 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Všetko-4K
Místo/Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .
Poděkoval: 63 krát
Poděkováno: 132 krát
funguje bezvadne aj v akom kolvek image od openatv .. :good: nainštaluj si driver pre Turbo , reštart boxu a ver tomu že ide ... :Yahoo!:

PříspěvekOdeslal: 12.Listopad 2018 - 13:30 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

efendy55 napsal:
funguje bezvadne aj v akom kolvek image od openatv .. :good: nainštaluj si driver pre Turbo , reštart boxu a ver tomu že ide ... :Yahoo!:

Mohol by si prosím dať odkaz na driver, prípadne aspoň názov driveru pre ARM, prípadne aj pre BCM7429
Vďaka Ľubo

PříspěvekOdeslal: 12.Listopad 2018 - 14:36 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Dreambox ONE Vu4k DM800SE
lubo_1 napsal:
efendy55 napsal:

Mohol by si prosím dať odkaz na driver, prípadne aspoň názov driveru pre ARM, prípadne aj pre BCM7429
Vďaka Ľubo

ak nie je defaultne nainstalovany coz v openatv je tak ho mas v menu pligins.. jaky chces preboha odkaz ? nalistuj cez menu prijimaca a instaluj ..
v openatv 6.3 a solo 4k ide bez akejkolvek instalacie

PříspěvekOdeslal: 13.Listopad 2018 - 9:54 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

dlhe_pole napsal:

ak nie je defaultne nainstalovany coz v openatv je tak ho mas v menu pligins.. jaky chces preboha odkaz ? nalistuj cez menu prijimaca a instaluj ..
v openatv 6.3 a solo 4k ide bez akejkolvek instalacie

U mňa v OATV bez inštalácie nejde.... inak by som sa na to nepýtal....
Ak to niekomu pomôže.... inštalovať cez "modré tlačítko" - pluginy - stiahnúť pluginy - drivers - "dvb-usb-turbo"
Příloha:
IMG_20181112_155441.jpg

Pripojiť tunerr, stiahnúť driver, a reštartnúť satelit. Po reštarte sa objaví v nastavení tunera - "konfigurácii tunera"

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 14.Listopad 2018 - 7:25 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: Zgemma H7S
Místo/Bydliště: Košice
Poděkoval: 6 krát
Poděkováno: 7 krát
Nemáš, alebo si nemal vtedy, ako si fotil obrazovku internetové pripojenie!!

PříspěvekOdeslal: 15.Listopad 2018 - 10:14 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

logan napsal:
Nemáš, alebo si nemal vtedy, ako si fotil obrazovku internetové pripojenie!!

Pripojenie bolo... ale ak už je driver nainštalovaný - potom sa znovu v zozname nezobrazí... Aby som ho nemusel znovu odinštalovať, tak som vyfotil obrazovku odobratia driverov..... tá je rovnaká, len sa v nej zobrazujú iba nainštalované drivery....

PříspěvekOdeslal: 24.Srpen 2019 - 18:09 

Poděkoval: 3 krát
Or-Horo napsal:
Půjčil jsem si dnes přijímač domů a zkusil naladit kabelovou televizi UPC, DVB-C. Základní nabídka jede odkódovaně, ostatní programy jsou zakódované. Trošičku jsem s tím válčil, ale napotřetí jsem zapojil do CI slotu originál modul správně a kanály jsou odkódovány. Přepínání programů jede velmi svižně. Čekal jsem, podle recenzí, že bude trvat déle než u interního tuneru. Nahrávání jsem zatím nezkoušel. Jen jsem si chtěl ověřit, že UPC funguje s tímto externím tunerem bez problémů.

presne niekoho s takouto kombinaciou hladam (vu+ s upc dvb-c dekodovane cez CI)! :good:
Pises ze prepinanie kodovanych kanalov ide velmi svizne - vies to trochu presnejsie v sekundach? Je rozdiel v prepinani z kodovaneho HD kanalu na iny kodovany HD?
Sprava sa to klasicky, ze najprv po prepnuti ide zvuk po cca 1 sekunde a obraz az nasledne asi o pol sekundy?

:thankyou:

PříspěvekOdeslal: 24.Srpen 2019 - 21:23 
Pokročilý
Pokročilý

U UPC jsou některé programy v SD odkódované. Ty se přepínají skoro okamžitě. U těch HD zakódovaných to je přibližně, jak popisuješ. Rychleji jde přepínat v rámci jednoho transpondéru. Pokud přepneš na jiný, trvá to o něco déle. Stopkama jsem to neměřil, ale odhadl jsem to těsně pod 2 sekundy. Nejprve zvuk a po nějaké době obraz.

Provoz ve VTI naprosto bez problémů. Ale jednou jsme se setkali s problémem, že to nešlo. Nebyl jsem schopen opravit. Zkoušel jsem připojit na druhý satelit a tam ten tuner taky nešel. Nešlo to vyřešit, vrátil jsem ho zpět na původní satelit a najednou to začalo fungovat. Nepřišel jsem na to, čím to bylo. Od té doby uplynulo několik měsíců a jede to zatím dobře.

Já VU+ nevlastním. Rodiče mají 2, oba s turbo tunerem. Ten první nechtěl na poprvé fungovat, teprve na 3. restart. U druhého to naskočilo hned. Funguje jak ICE karta v uni čtečce, tak UPC karta v CAM. Oboje dohromady.

PříspěvekOdeslal: 16.Říjen 2019 - 14:40 
Pokročilý
Pokročilý

Marně sháním na internetu VU+ USB Turbo Tuner DVB-T2/C. Existuje jen 5 prodejců, z toho jediný má skladem. Cena stoupla z 1690,- na 1890,- a dokonce ani AB Com už ve svém eshopu nenabízí. Nevím, co se stalo. Že by skončili s výrobou?

Pořídil jsem si domů VU+ Uno 4K (ne SE) a že si k tomu dokoupím i turbo tuner. Dva prodejci v eshopu nabízeli, ale po objednání napsali, že už ho nemají a že ruší objednávku. Hmm... tak ani tvdigitalně už ho nemají a že ani mít nebudou. To bylo nečekané.

PříspěvekOdeslal: 16.Říjen 2019 - 15:42 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Poděkoval: 29 krát
Poděkováno: 153 krát
skus TU (1680 aj s postovnym - ale podla kurzu NBS)
Příloha:
stiahnuť.png

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

Mutant HD51 , Ineos ZX4 , Coolstream Zee2 , Dreambox 900UHD/7020HD/500HD , TBS-5925 , TBS-5880 , TBS-5220

PříspěvekOdeslal: 16.Říjen 2019 - 17:10 
Pokročilý
Pokročilý

Tak s poštovným je to za 1880,-, ale i tak to asi vemu. Další nabídku jsem za 2500,- našel v Irsku.

PříspěvekOdeslal: 16.Říjen 2019 - 18:56 
Moderátor
Moderátor

tak NBS ma lepsi kurz ako tvoja banka :D
Příloha:
nbs.png

Mutant HD51 , Ineos ZX4 , Coolstream Zee2 , Dreambox 900UHD/7020HD/500HD , TBS-5925 , TBS-5880 , TBS-5220

PříspěvekOdeslal: 16.Říjen 2019 - 19:41 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkoval: 21 krát
Poděkováno: 4 krát
lepsie je kupit nieco s t330, napr. HMP Combo
0572:0320 Conexant Systems (Rockwell), Inc. DVBSky T330 DVB-T2/C tuner

nie je tam obmedzenie len na Vu+

PříspěvekOdeslal: 17.Říjen 2019 - 12:28 
Pokročilý
Pokročilý

No, voni hlavně chtějí 10e poštovné. A s kurzama je to takové všelijaké. Jedno je nějaký oficiální kurz, ale druhé, kolik si ve skutečnosti někdo naúčtuje. Já zkoušel platbu přes PayPal, tam mají vždycky horší kurz. Převod kartou jsem nezkoušel.

PříspěvekOdeslal: 17.Říjen 2019 - 17:16 
Moderátor
Moderátor

PayPal si uctuje percenta zo sumy, preto to bude na nom stale drahsie ako z karty

PříspěvekOdeslal: 18.Říjen 2019 - 18:20 
Pokročilý
Pokročilý

Hmm... Tak už je to jedno. Němci mi odepsali, že výrobek už se nevyrábí a že nikdy nebude. Ale na stránkách ho stále mají. To je v perdeli, pane hrábě.

PříspěvekOdeslal: 19.Říjen 2019 - 17:32 

satelitni prijimac: VU+ Zero 4K
Byl jsme na tom stejně. Nakonec jsem z německého Amazonu vzal DVBSky T330 (u českého distributora v té době nebyl). S VU+ Zero4k jede bez problémů.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 86 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00