VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od efendy55 »

tak tak ... dlhé_pole má pravdu ... tento tuner ide bezvadne v akom kolvek VU+ a to dokonca v niektorých image ani nič už nemusíš sťahovať napr: VTI ,B.H. Openpli .... na ZERO-4 a Solo4K .... :Yahoo!: tak isto ide bez problémov aj na UNO, SOLO2 a Zero ..... samozrejme nie HEVC-265 kedže tie staré to nepodporujú a samozrejme T2 napr. Plustelka ide na všetkých VU+ :D nič v zlom ale si sa asi unáhlil s tou reklamáciov ------ [-o< :cry: stačí niekedy tvrdý reštart VU+a ak sa ti neukáže v nastaveniach tak stačí stiahnúť driver pre VU+Turbo online priamo s image dáš tvrý reštart VU+ a musí to ísť ... sakra .... =D>
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

Ahoj všem,

takže situace se změnila. Mému tátovi odešel tuner u jeho DM800 HD PVR. Bohužel šlo o čínský clone, takže tuner byl naletovaný na tvrdo, nebyl vyměnitelný.

Koupil si VU+ UNO 4K SE a k tomu VU+ turbo tuner.

Zkoušeli jsme (v Šumperku) a funguje perfektně jak DVB-T, tak i DVB-T2. Obraz perfektní, i když u DVB-T2 je o poznání horší. Ale to není problém přijímače, ale spíše, jak to vysilají ČRa.

Půjčil jsem si dnes přijímač domů a zkusil naladit kabelovou televizi UPC, DVB-C. Základní nabídka jede odkódovaně, ostatní programy jsou zakódované. Trošičku jsem s tím válčil, ale napotřetí jsem zapojil do CI slotu originál modul správně a kanály jsou odkódovány. Přepínání programů jede velmi svižně. Čekal jsem, podle recenzí, že bude trvat déle než u interního tuneru. Nahrávání jsem zatím nezkoušel. Jen jsem si chtěl ověřit, že UPC funguje s tímto externím tunerem bez problémů.

Takže, VU+ turbo tuner funguje bezvadně. Měl jsem z toho na začátku trochu obavy. Jsem rád, že funguje dobře i zakódované DVB-C. Jo a image je VTI.

Jediné omezení je, že tuner je single. Při nahrávání by mělo nahrávat zaködovaně, nebo by mělo být znemožněno sledování programů. Funguje vždy pouze DVB-T/T2 nebo jen DVB-C. Musí se ručně nastavit. Nelze kombinovat.

Určitě bude lepší nějaký DVB-C FBC tuner nebo alespoň dual tuner DVB-T2/C. Ale pokud máte jednotunerový přijímač, tak toto rozšíření není vůbec špatné.

EDIT později:

Tak jsem to trošku testoval a jsou tu určitá omezení:
- Přepínání kanálů je rychlé jen v rámci stejného MUXu.
- Mezi různými frekvencemi to trvá asi 1,5 sekundy. Totéž u kódovaných programů (nekódované jsou pod sekundu).
- Nefunguje hbb-tv i když info bar ukazuje, že tam hbb-tv je. U Skylinku fungovalo bez problémů. Hbb-tv, pokud mám dekodér přímo v TV funguje taky dobře. Chyba může být tedy v tuneru nebo v nedoladěných ovladačích.
- Občas po restartu se spolu hádají priority karet v CI slotu a uni čtečce.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
lubo_1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 10.červen 2011 - 15:00
satelitni prijimac: VU Solo SE, VU UNO4K SE
Bydliště: CA

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od lubo_1 »

efendy55 píše:tak tak ... dlhé_pole má pravdu ... tento tuner ide bezvadne v akom kolvek VU+ a to dokonca v niektorých image ani nič už nemusíš sťahovať napr: VTI ,B.H. Openpli .... na ZERO-4 a Solo4K .... :Yahoo!: tak isto ide bez problémov aj na UNO, SOLO2 a Zero ..... samozrejme nie HEVC-265 kedže tie staré to nepodporujú a samozrejme T2 napr. Plustelka ide na všetkých VU+ :D nič v zlom ale si sa asi unáhlil s tou reklamáciov ------ [-o< :cry: stačí niekedy tvrdý reštart VU+a ak sa ti neukáže v nastaveniach tak stačí stiahnúť driver pre VU+Turbo online priamo s image dáš tvrý reštart VU+ a musí to ísť ... sakra .... =D>
S Open ATV v. 6.1 v kombinácii Uno 4K SE tento tuner nefunguje..... Systém ho nenájde...
Vo VTi ide bez problémov
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od efendy55 »

funguje bezvadne aj v akom kolvek image od openatv .. :good: nainštaluj si driver pre Turbo , reštart boxu a ver tomu že ide ... :Yahoo!:
Všetko 4K
lubo_1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 10.červen 2011 - 15:00
satelitni prijimac: VU Solo SE, VU UNO4K SE
Bydliště: CA

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od lubo_1 »

efendy55 píše:funguje bezvadne aj v akom kolvek image od openatv .. :good: nainštaluj si driver pre Turbo , reštart boxu a ver tomu že ide ... :Yahoo!:
Mohol by si prosím dať odkaz na driver, prípadne aspoň názov driveru pre ARM, prípadne aj pre BCM7429
Vďaka Ľubo
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od dlhe_pole »

lubo_1 píše:
efendy55 píše:funguje bezvadne aj v akom kolvek image od openatv .. :good: nainštaluj si driver pre Turbo , reštart boxu a ver tomu že ide ... :Yahoo!:
Mohol by si prosím dať odkaz na driver, prípadne aspoň názov driveru pre ARM, prípadne aj pre BCM7429
Vďaka Ľubo
ak nie je defaultne nainstalovany coz v openatv je tak ho mas v menu pligins.. jaky chces preboha odkaz ? nalistuj cez menu prijimaca a instaluj ..
v openatv 6.3 a solo 4k ide bez akejkolvek instalacie
lubo_1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 10.červen 2011 - 15:00
satelitni prijimac: VU Solo SE, VU UNO4K SE
Bydliště: CA

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od lubo_1 »

dlhe_pole píše:
ak nie je defaultne nainstalovany coz v openatv je tak ho mas v menu pligins.. jaky chces preboha odkaz ? nalistuj cez menu prijimaca a instaluj ..
v openatv 6.3 a solo 4k ide bez akejkolvek instalacie
U mňa v OATV bez inštalácie nejde.... inak by som sa na to nepýtal....
Ak to niekomu pomôže.... inštalovať cez "modré tlačítko" - pluginy - stiahnúť pluginy - drivers - "dvb-usb-turbo"
IMG_20181112_155441.jpg
Pripojiť tunerr, stiahnúť driver, a reštartnúť satelit. Po reštarte sa objaví v nastavení tunera - "konfigurácii tunera"
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od logan »

Nemáš, alebo si nemal vtedy, ako si fotil obrazovku internetové pripojenie!!
lubo_1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 10.červen 2011 - 15:00
satelitni prijimac: VU Solo SE, VU UNO4K SE
Bydliště: CA

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od lubo_1 »

logan píše:Nemáš, alebo si nemal vtedy, ako si fotil obrazovku internetové pripojenie!!
Pripojenie bolo... ale ak už je driver nainštalovaný - potom sa znovu v zozname nezobrazí... Aby som ho nemusel znovu odinštalovať, tak som vyfotil obrazovku odobratia driverov..... tá je rovnaká, len sa v nej zobrazujú iba nainštalované drivery....
kofolamaster
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 24.srpen 2019 - 17:37

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od kofolamaster »

Or-Horo píše:Půjčil jsem si dnes přijímač domů a zkusil naladit kabelovou televizi UPC, DVB-C. Základní nabídka jede odkódovaně, ostatní programy jsou zakódované. Trošičku jsem s tím válčil, ale napotřetí jsem zapojil do CI slotu originál modul správně a kanály jsou odkódovány. Přepínání programů jede velmi svižně. Čekal jsem, podle recenzí, že bude trvat déle než u interního tuneru. Nahrávání jsem zatím nezkoušel. Jen jsem si chtěl ověřit, že UPC funguje s tímto externím tunerem bez problémů.
presne niekoho s takouto kombinaciou hladam (vu+ s upc dvb-c dekodovane cez CI)! :good:
Pises ze prepinanie kodovanych kanalov ide velmi svizne - vies to trochu presnejsie v sekundach? Je rozdiel v prepinani z kodovaneho HD kanalu na iny kodovany HD?
Sprava sa to klasicky, ze najprv po prepnuti ide zvuk po cca 1 sekunde a obraz az nasledne asi o pol sekundy?

:thankyou:
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

U UPC jsou některé programy v SD odkódované. Ty se přepínají skoro okamžitě. U těch HD zakódovaných to je přibližně, jak popisuješ. Rychleji jde přepínat v rámci jednoho transpondéru. Pokud přepneš na jiný, trvá to o něco déle. Stopkama jsem to neměřil, ale odhadl jsem to těsně pod 2 sekundy. Nejprve zvuk a po nějaké době obraz.

Provoz ve VTI naprosto bez problémů. Ale jednou jsme se setkali s problémem, že to nešlo. Nebyl jsem schopen opravit. Zkoušel jsem připojit na druhý satelit a tam ten tuner taky nešel. Nešlo to vyřešit, vrátil jsem ho zpět na původní satelit a najednou to začalo fungovat. Nepřišel jsem na to, čím to bylo. Od té doby uplynulo několik měsíců a jede to zatím dobře.

Já VU+ nevlastním. Rodiče mají 2, oba s turbo tunerem. Ten první nechtěl na poprvé fungovat, teprve na 3. restart. U druhého to naskočilo hned. Funguje jak ICE karta v uni čtečce, tak UPC karta v CAM. Oboje dohromady.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

Marně sháním na internetu VU+ USB Turbo Tuner DVB-T2/C. Existuje jen 5 prodejců, z toho jediný má skladem. Cena stoupla z 1690,- na 1890,- a dokonce ani AB Com už ve svém eshopu nenabízí. Nevím, co se stalo. Že by skončili s výrobou?

Pořídil jsem si domů VU+ Uno 4K (ne SE) a že si k tomu dokoupím i turbo tuner. Dva prodejci v eshopu nabízeli, ale po objednání napsali, že už ho nemají a že ruší objednávku. Hmm... tak ani tvdigitalně už ho nemají a že ani mít nebudou. To bylo nečekané.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od EnoSat »

skus TU (1680 aj s postovnym - ale podla kurzu NBS)
stiahnuť.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

Tak s poštovným je to za 1880,-, ale i tak to asi vemu. Další nabídku jsem za 2500,- našel v Irsku.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od EnoSat »

tak NBS ma lepsi kurz ako tvoja banka :D
nbs.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od gchevalier »

lepsie je kupit nieco s t330, napr. HMP Combo
0572:0320 Conexant Systems (Rockwell), Inc. DVBSky T330 DVB-T2/C tuner

nie je tam obmedzenie len na Vu+
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

No, voni hlavně chtějí 10e poštovné. A s kurzama je to takové všelijaké. Jedno je nějaký oficiální kurz, ale druhé, kolik si ve skutečnosti někdo naúčtuje. Já zkoušel platbu přes PayPal, tam mají vždycky horší kurz. Převod kartou jsem nezkoušel.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od EnoSat »

PayPal si uctuje percenta zo sumy, preto to bude na nom stale drahsie ako z karty
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

Hmm... Tak už je to jedno. Němci mi odepsali, že výrobek už se nevyrábí a že nikdy nebude. Ale na stránkách ho stále mají. To je v perdeli, pane hrábě.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
TomKoho
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 01.září 2019 - 20:49
satelitni prijimac: VU+ Zero 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od TomKoho »

Byl jsme na tom stejně. Nakonec jsem z německého Amazonu vzal DVBSky T330 (u českého distributora v té době nebyl). S VU+ Zero4k jede bez problémů.
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“