Vu+ Duo 4K

Všetko o prijímači VU+ Duo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od hrotik »

Tady se o tom v mínusech píše že nepřehrává... teda to avi: https://digitalne.ellano.sk/recenzie-a- ... a-vu-duo4k
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
slovaky22
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 25.únor 2011 - 22:27
satelitni prijimac: Ultimo 4K

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od slovaky22 »

Presne tak. Už existujúcich súbory..
Staré filmy a seriály. Atď.
Uživatelský avatar
vado
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 06.květen 2007 - 21:32
satelitni prijimac: VU+DUO 4k

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od vado »

EnoSat píše:na druhej strane sa ale nemusis zubami-nechtami drzat BH :D
Nemyslim, ze je to problem BH. Asi nie su este uplne dovyvinute kodeky. VU+ UNO4K, kde je (s prizmurenim oka, 64 vs 32 bit) rovnaky typ HW, to prehrat vie.

Teda, ako uz napisal milius, pockajme. Riesenie sa najde.
VU+ DUO 4k s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ UNO 4k SE s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ DUO 2 - ma noveho majitela
VU+ DUO - fyzicky uz neexistuje
KSC570CX 12.C1.A5 BM-8400CI_STA2 - fyzicky uz neexistuje.
Parabola 90 cm
SG2100
68E az 30W
kok77
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 13.září 2012 - 13:19
satelitni prijimac: VU + SOLO SE OpenATV 5.2 beta
Bydliště: Olomouc

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od kok77 »

Zdravím. Také jsem šťastným majitelem Duo4K,ale řeším jeden problém. Nainstaloval jsem si ATV 6,3,doinstaloval Kodi ale při spuštění pluginu se přístroj vrátí opět od nabídky pluginů. Nepomohl ani restart přístroje . Vždy se opakuje to samé. Neví prosím někdo radu jak na tento problém?
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od baranček »

ferino12 píše:Ahojte,

Mam asi den tento prijmacik.. Dal som sw OpenATV 6.3, softcam a vsetko fici... Len jedna otazka - v prijmaci mam jeden dualny FCB tuner, teda 2x tuner + 6x virtualny tuner...
Ako to ale presne funguje a ako presne mam tento dualny tuner pripojit a nakonfigurovat k LNB, aby som vedel vyuzit aj tie FCB VIRTUALNE TUNERY (napr, sledovanim kanalov po lokalnek sieti)???
zrejme musim zapojit TWINkove LNB (teda na kazdy vstup tunera samostatne) , treba to ale nejak specialne nakonfuigurovat?

Vdaka za kazde info, Fero
Tak ako píšeš a v nastaveniach tunerov pre tuner B zvoľ zhodné s tunerom A :)
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od VTronik »

vado píše:Ahoj,

asi ste to zle pochopili.

Tu nejdo o to, ze by box mal nahravat v .avi, ale aby vedel prehrat uz existujuce subory z HDD ulozene v tomto formate.

A to v sucasnej verzii (aspon BH) nedokaze.
slovaky22 do toho nahrávání a přehrávání vnáší zmatek. Přečti si jeho příspěvek z 12.Prosinec 2018 - 18:05 a uvidíš sám, že píše jasně, že čeká až bude přístroj umět nahrávat do avi. Proto jsem reagoval dotazem, aby uvedl alespoň jeden přístroj, který to umí. On se rozhodl, že Duo 4K nekoupí právě proto, že to neumí. Je to sice jeho rozhodnutí, ale podle mne postavené na chybném očekávání.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
slovaky22
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 25.únor 2011 - 22:27
satelitni prijimac: Ultimo 4K

Re: RE: Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od slovaky22 »

VTronik píše:
vado píše:Ahoj,

asi ste to zle pochopili.

Tu nejdo o to, ze by box mal nahravat v .avi, ale aby vedel prehrat uz existujuce subory z HDD ulozene v tomto formate.

A to v sucasnej verzii (aspon BH) nedokaze.
slovaky22 do toho nahrávání a přehrávání vnáší zmatek. Přečti si jeho příspěvek z 12.Prosinec 2018 - 18:05 a uvidíš sám, že píše jasně, že čeká až bude přístroj umět nahrávat do avi. Proto jsem reagoval dotazem, aby uvedl alespoň jeden přístroj, který to umí. On se rozhodl, že Duo 4K nekoupí právě proto, že to neumí. Je to sice jeho rozhodnutí, ale podle mne postavené na chybném očekávání.
Sorry moja chyba..prepáč
Vieš je to tak moja slovenčina je trochu zla.Obrázek

Ešte raz prepáčte Obrázek
Naposledy upravil(a) slovaky22 dne 13.prosinec 2018 - 10:31, celkem upraveno 1 x.
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od hrotik »

Tak jsem jen tak pro zajímavost dal na flešku avi a flv video, vu solo i uno s posledním vti přehrálo bez proplému, octagon překvapil - bleskové načtení a jel jak pila :roll:
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
kocurstvo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 15.září 2011 - 10:14

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od kocurstvo »

Čau chlapi, mám ve VTI nastaveno natvrdo 2160p/60hz a bohužel mi box čas od času přepne na 1080i/50hz. A na tomto to zůstává i když přepnu na UHD kanál. Musím pak jít do nastavení obrazu a přepnout z 2160p do jiného a pak zase zpátky, aby mi naběhlo UHD rozlišení. Je to neskutečně otravné. Autoresolution mám na "ne", protože mám box napojený do receiveru. Jestli měl někdo podobný problém a vyřešil ho, tak prosím o radu. Díky
Quassi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 10.leden 2012 - 11:48
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K a VU+ Duo2
Bydliště: United Kingdom

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od Quassi »

Tak to mam uz doma otestovane. Prve dojmy, velmi sikovna masinka, mala prakticka...
Ale k tuneru mam pripomienky... v Duo2 mi to ukazovalo cca 90-95% kvalita a tu to padne pod 80%. (robi to aj VAm?)
Odskusane image OpenPLI a VTI ... O.PLi malo ovela krajsi obraz, ale este nie je doladeny a kus blbne... VTI zase maka spolahlivo ale obraz to iste ako v DUO2 ...

Najviac ma stve ta citlivost tunera... bud je vadny, alebo to este nema dobre ovladace...
VU+ DUO2 spálňový prijímač, VU+ DUO 4K.... spokojnosť.
Uživatelský avatar
milius
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 94
Registrován: 02.červenec 2009 - 16:19
Bydliště: Pod strechou

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od milius »

Nikdy sa nedrz "teplomerov",kazdy image ti ukaze rozne percenta,aj mne na starom due ukazal nieco ine openpli voci openatv a vti. Pokial si si isty ze mas parabolu nastavenu na maximum s profi merakom,dolezite je "MER",nie nejake teplomery,ktore mozu byt roznymi image a pripadne updatom vzdy ine :poklona:
BOX1 : VU+Duo 4K...Twin FBC DVBS2X Tuner...VTI 15...1TB SSD...Oscam r11XXX
BOX2 : Vzdy nejake to Linux HD
flubertn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 26.červen 2011 - 22:57

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od flubertn »

Prijimac doma, nakoniec som zobral ten ssd disk. 480GB bude stacit a po sieti som pripojil disk z LX2 takze spokojnost. Aktualne kopirovanie pc vs Vu+ cca 105MB/s a satelit v obyvacke naprosto tichy:-)

Akurat sa trsku trapim s myslienkov streamovania alebo vyuzitia dvbt2 tuneru v LX3. Na VU+ mam tento tuner vdaka comu chytam mnozstvo programov ktore na Satelite nemam a chcel by som ich pozerat aj na druhej tv. Da sa to nejako spojazdnit tak aby to bolo uzivatelsky prijemne a prrogramy by boli priamo v zozname a po sieti by sa spustili na lx2 z vu+? Podarilo sa mi pridat cez dreamboxedit link ale nerozbehal som zvuk. Bol taky sekany. A este som nasiel kdesi v nastaveni ze zalozny sietovy tuner ma sa tam zadat url ale to neviem co to je. Dakujem za rady. Chcem nieco na sposob zdielania ako ma VU+ Ale potrebujem aby client bol XL3

A este sa mi aj pocas bezneho pozerania n vu+ stalo ze z nicoho nic zacal sekat zvuk ale ked za prepol program okamzite to prestalo.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od VTronik »

flubertn píše:...A este som nasiel kdesi v nastaveni ze zalozny sietovy tuner ma sa tam zadat url ale to neviem co to je.
IP adresa, například 192.168.1.1. Musíš použít tu, kterou má přidělenou tvůj přijímač v síti.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
flubertn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 26.červen 2011 - 22:57

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od flubertn »

No to viem, mala by tam ist ip a port tak som zadal do lx2(clienta) ipcku servra napr: 192.166.1.2:8001 a natiahol som programy do LX2 aj dvbt2 ale nic sa nestalo kedze nemam dvbt2 tuner v lx2 a sietovy z vu+ sa nepouzil. Neviem ci to ma takto nejako fungovat a ci to netreba este nejako povolit v servri.
adams
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 02.prosinec 2007 - 14:05

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od adams »

Funguje někomu v Duo 4K CA modul s kartou Skylink/Freesat ve VTI? Moje (starší od Mascomu pro ICE kartu) moduly nedekódujou (při tom ve Formuleru S jedou v poho). Tak nevím, jestli je to v image nebo shánět nový). Dík.
VU Duo 4K (PurE2 6,5), Formuler S Turbo, motor Opticum (75E - 45W P105) + P 75 (28-19-23E).
flubertn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 26.červen 2011 - 22:57

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od flubertn »

Tak nový poznatok. V LX3 OpenATV som nainštaloval plugin Remote chanel stream converter a všetky programy z S2 idú v poriadku streamovane z VU+ o tie mi ale nejde keď pustím niečo z T2 tak ide iba zvuk bez obrazu. Tak sa pýtam je je chyba niekde v satelite a stačí vymeniť za novší SW ak nejaký je, aktuálne mám 6.0 alebo je chyba niekde v kodekoch alebo to z T2 nepojde vobec. čo si myslím že by malo nakoľko do PC to ide bez problémov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od efendy55 »

a v tom VU+ ti ide DVB-T2 ?
Všetko 4K
flubertn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 26.červen 2011 - 22:57

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od flubertn »

Ano. Veď vravím že mi to ide bez problémov aj po sieti do PC takže z VU+ duo 4K je to v poriadku. A aj streamovanie z neho ide spustam v PC cez VLC len v tom LX2 mi ide iba zvuk

asi to skusim flashnuť na 6.3
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od efendy55 »

skúsiť novšie image v tom klientovi čo máš.... #-o a ide to aj bez pluginu , len to treba vedieť nastaviť . :D dokonca to funguje aj na amiko alien mini, xpeed lx1 , atd.... v image openatv-6.2 aj 6.3 .. :Yahoo!: dnes som to skúšal osobne ..... a server bol Gigablue Quad Plus s 2 x DVBT2 .... :good: \:D/
Všetko 4K
flubertn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 26.červen 2011 - 22:57

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od flubertn »

no tak to budem velmi vdačný keď poradiš čo mám nastaviť.
Aktualne flashujem ATV 6.3
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Duo 4K“