Vu+ Duo 4K

Všetko o prijímači VU+ Duo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od efendy55 »

stačí nastaviť v menu povoliť /zapnúť záložný vzdialený príjimač na ano zadať ipečku servra s ktorého si to bude ťahať ,zeleným uložiť a vypnúť v menu nastavenia tuneru a všetko bude ťahať so servru . samozrejme aj DVBS2 .... takže na to bacha ..... :D alebo aj ten plugin čo používaš ...... a stiahneš si bouguets DVBT do klienta .... :D
a bez pluginu Remot.Chan......môžeš kludne použiť aj bouquets čo dávaš do VU+. :smoke:
Všetko 4K
Quassi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 10.leden 2012 - 11:48
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K a VU+ Duo2
Bydliště: United Kingdom

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od Quassi »

flubertn píše:no tak to budem velmi vdačný keď poradiš čo mám nastaviť.
Aktualne flashujem ATV 6.3
Mam v nom nahodeny VTI 14.x a k tomu aj KODI. Vcera som skusal cez Kodi pozerat 4k video tahane po sieti z NAS.
Vsetko islo krasne plynule bez jedineho seknutia!

Ten prijmac ma slusne udivuje, aj s malou pamatou je velmi pekne sikovny. A to som chcel pockat na ver. DUO2 4K :D
VU+ DUO2 spálňový prijímač, VU+ DUO 4K.... spokojnosť.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od VTronik »

flubertn píše:Ano. Veď vravím že mi to ide bez problémov aj po sieti do PC takže z VU+ duo 4K je to v poriadku. A aj streamovanie z neho ide spustam v PC cez VLC len v tom LX2 mi ide iba zvuk

asi to skusim flashnuť na 6.3
A LX2 podporuje videokodek HEVC? Ten je nutný pro zobrazení vysílání z DVB-T2.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od efendy55 »

na slovensku zatial nie je potreba v DVBT2-HEVC .... [-X ale čo skoro aj tu to bude asi nutné, hlavne pre Plustelku .... [-o< tá sa týmto vyhráža ... :o píše po slovensky ,ale kde to používa neviem ... #-o ak v česku tak tam to už asi frčí v HEVC ... #-o
Všetko 4K
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od VTronik »

Ano, v česku jede veškeré vysílání v T2 s videokodekem HEVC. Pokud někdo vysílání naladí a jde pouze zvuk bez obrazu, je v naprosté většině případů problém právě s podporou kodeku HEVC. Proto mne to napadlo. Sám LX2 nemám.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
flubertn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 26.červen 2011 - 22:57

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od flubertn »

No páni a tam bude zakopaný pes :(
Ide mi práve o české programy. Som na kopci blízko Trenčína a chytám komplet české DVBT2.
Slovenske programy mám aj na S2 8)
Takže v LX3 mám zrejme smolu aj keby som kúpil DVBT2 tuner do LX3
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od georg11 »

flubertn píše:No páni a tam bude zakopaný pes :(
Ide mi práve o české programy. Som na kopci blízko Trenčína a chytám komplet české DVBT2.
Slovenske programy mám aj na S2 8)
Takže v LX3 mám zrejme smolu aj keby som kúpil DVBT2 tuner do LX3
Je to přesně tak jak píše VTronik. U "českého" DVB-T2 ti nepůjde obraz.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
vado
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 06.květen 2007 - 21:32
satelitni prijimac: VU+DUO 4k

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od vado »

Mam niekolko nejasnosti (BH 3.0.7):

1. do HDMI IN mam zapojeny DVD prehravac a na VU-cku zvoleny HDMI IN ako zdroj signalu. Po zapnuti DVD prehravaca sa zobrazi uvitacie logo. Teda HDMI je funkcne. Ale pri spusteni prehravania DVD je tma a ziaden zvuk :-( Mate niekto vyskusane, ci to takto funguje ? Pripadne v inych FW (PLI, ATV, ...) je to funkcne ?

2. Ak spustim quad PIP, tak sa zobrazuju vsetky 4 PIP iba vtedy, ak su iba z dvoch transponderov. Napriklad, ak si nastavim STV1, STV2, CT1 a CT2, tak su zobrazene vsetky styri. Ak si nastavim STV1, CT1, TV JOJ a BOOMERANG (alebo hocico ine, co nie je na transponderoch, kde su STV1 a CT1), tak sa zobrazi pre tieto programy iba tma.
Nahravanie zo styroch rozlicnych transponderov naraz (V aj H polarizacia) funguje.
Mam tuner A ako motor USALS, tuner B ako druhy kabel motorizovaneho LNB tunera A. Tunery C az H nie su nakonfigurovane, svieti tam, ze sa konfiguruju automaticky. Kde robim chybu ?

Pripadne poprosim kolegov, ktori maju VU+ UNO 4K o ich skusenosti. VU+ DUO4K je teoreticky ten isty (len 64 bit) HW. Je to problem iba BH, alebo vseobene pre VU+ DUO4K ?

Dakujem.
VU+ DUO 4k s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ UNO 4k SE s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ DUO 2 - ma noveho majitela
VU+ DUO - fyzicky uz neexistuje
KSC570CX 12.C1.A5 BM-8400CI_STA2 - fyzicky uz neexistuje.
Parabola 90 cm
SG2100
68E az 30W
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od baranček »

vado píše:Mam niekolko nejasnosti (BH 3.0.7):

1. do HDMI IN mam zapojeny DVD prehravac a na VU-cku zvoleny HDMI IN ako zdroj signalu. Po zapnuti DVD prehravaca sa zobrazi uvitacie logo. Teda HDMI je funkcne. Ale pri spusteni prehravania DVD je tma a ziaden zvuk :-( Mate niekto vyskusane, ci to takto funguje ? Pripadne v inych FW (PLI, ATV, ...) je to funkcne ?

2. Ak spustim quad PIP, tak sa zobrazuju vsetky 4 PIP iba vtedy, ak su iba z dvoch transponderov. Napriklad, ak si nastavim STV1, STV2, CT1 a CT2, tak su zobrazene vsetky styri. Ak si nastavim STV1, CT1, TV JOJ a BOOMERANG (alebo hocico ine, co nie je na transponderoch, kde su STV1 a CT1), tak sa zobrazi pre tieto programy iba tma.
Nahravanie zo styroch rozlicnych transponderov naraz (V aj H polarizacia) funguje.
Mam tuner A ako motor USALS, tuner B ako druhy kabel motorizovaneho LNB tunera A. Tunery C az H nie su nakonfigurovane, svieti tam, ze sa konfiguruju automaticky. Kde robim chybu ?

Pripadne poprosim kolegov, ktori maju VU+ UNO 4K o ich skusenosti. VU+ DUO4K je teoreticky ten isty (len 64 bit) HW. Je to problem iba BH, alebo vseobene pre VU+ DUO4K ?

Dakujem.
u mňa Tunery C-H, Tuner A motor,B-zhodné s Tunerom A
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
Uživatelský avatar
vado
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 06.květen 2007 - 21:32
satelitni prijimac: VU+DUO 4k

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od vado »

@barancek:

Ahoj,

ja nemam tuner B zhodny s tunerom A, mam z LNB dva nezavisle vystupy. Preto je tuner B ako druhy kabel motorizovaneho LNB.

V Tvojom zapojeni Ti funguje quad PIP sucasne zo styroch transpoderov ?

Vado
VU+ DUO 4k s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ UNO 4k SE s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ DUO 2 - ma noveho majitela
VU+ DUO - fyzicky uz neexistuje
KSC570CX 12.C1.A5 BM-8400CI_STA2 - fyzicky uz neexistuje.
Parabola 90 cm
SG2100
68E az 30W
blackie333
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 13.září 2011 - 12:34

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od blackie333 »

Podla mna, ak nemate Unicable LNB, tak FBC tuner moze pouzivat sucasne max. 2 tunery - na kazdom 1 transponder, preto je ten PIP obmedzeny... Alebo je tam este nejaky problem s nastavenim alebo drivermi.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od VTronik »

blackie333 píše:Podla mna, ak nemate Unicable LNB, tak FBC tuner moze pouzivat sucasne max. 2 tunery - na kazdom 1 transponder, preto je ten PIP obmedzeny... Alebo je tam este nejaky problem s nastavenim alebo drivermi.
S Unicable to nesouvisí. Nahrávat může z více TP současně i bez Unicable. Chyba bude pravděpodobně v PIP a přiřazení tunerů.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od baranček »

vado píše:@barancek:

Ahoj,

ja nemam tuner B zhodny s tunerom A, mam z LNB dva nezavisle vystupy. Preto je tuner B ako druhy kabel motorizovaneho LNB.

V Tvojom zapojeni Ti funguje quad PIP sucasne zo styroch transpoderov ?

Vado
však ja tiež mám nezávisle pripojené oba tunery napojené na LNB twin Irdeto,PIP funguje s troch,štvrtý nie,ale to je u VU+solo4k dané veľkosťou procesoru.
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
flubertn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 26.červen 2011 - 22:57

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od flubertn »

flubertn píše:
A este sa mi aj pocas bezneho pozerania n vu+ stalo ze z nicoho nic zacal sekat zvuk ale ked za prepol program okamzite to prestalo.
Pani na toto mi viete nieco poradit. Deje sa to stale. Skusil som vymenit hdmi vstup na tv. Poprepinat v nastaveniach zvuku co sa da ale na nic som neprisiel min 1x za den sa to stane a treba prepnut z programu na program.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od VTronik »

A dělá to jen na některých programech nebo na všech? A jaký je kodek zvuku, který se seká (mpeg, AC3)? Nemáš zapnuté automatické vyrovnávání hlasitosti?
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
satelito999
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 29.prosinec 2016 - 16:38
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od satelito999 »

Zdarec, mám tuto hračku pár dní doma. Nefunguje ale přehrávání většiny filmů, nejrůznějších formátů, přímo z interního disku. A vůbec žádný film puštěný z NAS přes Sambu (i ty co přímo z HDD jedou). Když procházím obsah adresáře v NAS, tak to ukáže náhled v rohu, ale po puštění je černo a ticho. A taky nejde zvuk u řady stanic v DVB T2 (Brno). Mám v tom VTI 14 nastavený od prodejce, nic jsem neupravoval. Jsou to známé problémy a musím jen čekat na novější verzi VTI nebo s tím jde něco dělat už teď?
VU+ Duo 4K (S2+T2)
Uživatelský avatar
piki75
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 20.prosinec 2007 - 16:24

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od piki75 »

Keby si bol taký šikovný a prečítal by si toto celé vlákno od začiatku, o čom píšu aj iný majitelia tohto prijímača tak by si bol v obraze, treba len vyčkať a pôjde časom všetko.
Vu+Solo4K - OpenATV 6.3 + DM500HD - OpenPli + DM8000HD - OpenATV 6.3
+ 28,5E - 23,5E - 19,2E - 16E - 13E - 0,8W
satelito999
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 29.prosinec 2016 - 16:38
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od satelito999 »

No že nejede někomu nějaké AVI jsem četl, ale já napsal dotazů víc. No nic.
VU+ Duo 4K (S2+T2)
perex
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 15.listopad 2008 - 10:38

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od perex »

Konecne jsem se dostal k doladeni me Duo 4K instalace s posledni OpenATV. Par dalsich postrehu:
  • Nefunguje korekne prepinani kanalu pri nastaveni 'Poslat DiseqC pouze při změně satelitu' anglicky 'DiSEqC only on satellite change' v konfiguraci FBC tuneru, v /etc/enigma2/settings: config.Nims.0.dvbs.simpleDiSEqCOnlyOnSatChange=true. Enigma2 nedostane v dost pripadech od driveru lock/data a vytika 5 sekundovy timeout, pak se preladi, coz znamena naladeni noveho kanalu az za 8 sekund - nic moc.
  • Enigma2 hlasi potencialni problem s ovladaci (dlouho trva nez se precte sila signalu z tuneru): dvb/frontend.cpp:1735 readFrontendData [eDVBFrontend] Slow ioctl 'FE_GET_PROPERTY(DTV_STAT_SIGNAL_STRENGTH)', potential driver issue, 45ms
  • OpenATV upgradovala na gstreamer na 1.14.4, coz vyresilo nektere me problemy s prehravanim mkv (spatne casove znacky pro AC3 pass-through)
  • Problem s malo pameti pro linux jsem reportoval take dovozci (abcom) - snad by to mel obdrzet od nich i vyrobce; reporty pres vuplus.com zatim nedopadaji na urodnou pudu.
blackie333
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 13.září 2011 - 12:34

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od blackie333 »

Vo videu na strankach AB-Comu kde predstavovali ofiko-software bolo v nastaveniach aj podmenu WakeOnLan Setup.
Na nejakom nemeckom webe reportovali, ze DUO 4K WoL ani WoWL nepodporuje.
Ultimo 4K podporuje iba Wake on Wireless Lan.
Mate to niekto odskusane?
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Duo 4K“