e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 10.Prosinec 2018 - 10:51

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Pravidla fóra

Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ DUO . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 30 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zásek na "flashing image"
PříspěvekOdeslal: 27.Prosinec 2017 - 17:29 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkoval: 6 krát
Poděkováno: 4 krát
To ti nevím - disku možná nic není, ale nevidí ho ani bios, když jej připojím k PC.
Mezi židlí a ... možná ano, ale co jsem mohl posr.t, když je ten postup 100 let stejný a jediný můj zásah do něj je, že stisknu tlačítko, aby se začal image nahrávat.
Nu což, nějak to dopadne - vtipnější bude když koupím nový disk a situace se bude opakovat. :shock:

VTI sem zkusil a nějak mě to nebere - je to takové dětsky přeplácané, všeho tam je po kok.t, ale obraz se mi na něm nikdy nelíbí - asi sem ještě nedozrál.
Roky sem jel jen na Black Hole a spokojenost. Na Uno 4k SE jsem dal OpenATV se skinem MetrixHD, který lze interním pluginem snadno modikovat a to je jiná liga - přehledné, moderní, s čistým designem a tak nějak mi to sedlo. Kdybych neměl v hlavně neustále BH, mohl jsem to mít dnes i s funkčním SSD. :roll:

Abych byl upřímný, tak na OpenATV není FCC, takže nefunguje ultra rychlé přepínání kanálů, což mě mrzí a byl to důvod proč jsem dnes koketoval s BH. Na VTI pak FCC samozřejmě je - mají spolu s BH nějaká privilegia u Marusys.

Edit/
Ohledně disku jsem zkusil snad vše, co bylo v mých silách. V Unu je mrtvej ve každém img, v PC totéž - bios ho nevidí ani po resetu do defaultu a několika restartech..., no nic - byl to stařec OCZ Vertex 2, který mi kdysi zbyl. Prý je příčinou řadič Sandforce - snad nějaké problémy "s přechodem do spánku" - něco se tam kousne a hotovo. Řešil to prý nový fw, ale ten měl bohužel poněkud vyšší číslo, než ten můj. :roll:
Takže můj SSD disk uspalo Uno tak, že navždy. =D>

Ještě pak zkusím koupit adaptér SATA - USB a pokud ho systém uvidí jako USB disk, tak mu zkusím poslat nový fw, třeba se chytne. Mezitím objednám nový disk a dám vědět - abysme to tady mohli uzavřít a označit za vyřešené. Ale už to teď to vypadá, že na vině byl fw v SSD disku.

VU+ Uno 4K SE & OpenATV 6.2 & MetrixHD & SAM SSD 850 EVO & Skylink HD, SAM UE65F6400, Denon AVR-X4000 & VMA-I SL & VMA-I SL CENTER & Dali, Canon HF200, Intel NUC Haswell & Akasa Newton H & Kodi, Logitech Harmony 950, QNAP TS-412 Turbo NAS 16TB.

Naposledy upravil(a) Heartwork dne 27.Prosinec 2017 - 22:17, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekOdeslal: 27.Prosinec 2017 - 21:43 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

SSD vie takymto spôsobom ukoncit svoju put na tomto svete dost casto. Nie ako klasicky HDD, kde vypadne sem tam sektor....

PříspěvekOdeslal: 27.Prosinec 2017 - 22:19 
Pokročilý
Pokročilý

NoPl napsal:
SSD vie takymto spôsobom ukoncit svoju put na tomto svete dost casto..

jj, viz. můj Edit/ v příspěvku výše. :good:

VU+ Uno 4K SE & OpenATV 6.2 & MetrixHD & SAM SSD 850 EVO & Skylink HD, SAM UE65F6400, Denon AVR-X4000 & VMA-I SL & VMA-I SL CENTER & Dali, Canon HF200, Intel NUC Haswell & Akasa Newton H & Kodi, Logitech Harmony 950, QNAP TS-412 Turbo NAS 16TB.

PříspěvekOdeslal: 27.Prosinec 2017 - 22:41 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: vuplus solo2 dm800 dm 7000
Místo/Bydliště: asi martin
Poděkoval: 5 krát
Poděkováno: 7 krát
ja som bh do solo 4K , nainštaloval bez problémov.
len ešte k veci. nechcelo mi to nabootovať. mal som pripojený usb kľúč s mp3. musel preč.
pri verzii 3.0.4 som spravil aj zálohu vlastných nastavení.
pri bootovaní a následnom štarte to vypýtalo nastavenie rozlíšenia , jazyk a hneď vypísalo či chcem použiť zálohu. dal som na ano .. záloha vlastných nastavení sa mi prepísala. to je , nastavenie obrazu a settingu . pluginy si musím doinštalovať.
prepísanie image a aj vlastnej zálohy , plus doinštalovanie oscam , trvá približne 25 minut a pozerám.
aj záloha nastavenia gd glass čo je v hdd sa prepísala . picony som si už musel posťahovať.
čo sa týka rýchleho prepínania , funkcia fcc musel som vypnuť . je to funkčné aj pri vypnutom plugine . a iba pri pip a quad pip.
ale , keď že 100 % boxov má sharing dostal som ban. naraz to dekoduje 7 programov. pri vypnutej funcii jeden.

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 27.Prosinec 2017 - 23:14 
Pokročilý
Pokročilý

Díky za reakci a postřehy ohledně FCC.

PříspěvekOdeslal: 29.Prosinec 2017 - 1:49 
Pokročilý
Pokročilý

Takže očekávané rozhřešení:
anabáze se zásekem na "flashing image" je u konce - na svědomí to měl SSD disk, který umřel pravděpodobně na vlastní chybu fw. Možná mu k tomu pomohlo Uno nebo image Black Hole 3.0.5 Quad PiP, při jehož flashi se to kouslo. Do té doby tem disk pracoval korektně..., nevím - snad shoda náhod.

No nic, dnes jsem do šuplíku strčil Samsung SSD 850 EVO s pětiletou zárukou a zatím všechno maká na první našlápnutí - originální obal a fakturu od SSD si raději ponechám na viditelném místě. :D Při flashi ten šuplík s diskem budu už raději vyndavat.

OCZ Vertex 2 jsem neoživil ani pomocí redukce SATA - USB, nikde se nehlásí. Žil jsem v naději, že se někde ohlásí alespoň jako USB disk a půjde do něj pak poslat new fw, ale nestalo se. Budiž mu země lehká. [-o<

Konec dobrý, všechno dobré. :smoke:

Tak ať vás to nepotká, díky za účast. :good:

PříspěvekOdeslal: 31.Prosinec 2017 - 14:08 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: VU+ Duo2 2xS2+T2, image různě
Místo/Bydliště: Vyškov
Z toho co píšeš je disk nejspíš opravdu po smrti. Stalo se mi totéž při instalaci jedné asi poškozené verze Raspbianu na Raspberry PI - nejdřív odešel flash disk, myslel jsem že prostě odešel používáním, ale pak jsem dal místo něj SSD 256 GB a odešel taky - je prostě nepřístupný a nejde s ním vůbec nic dělat, ani nízkoúrovnový formát a pod. Někde na zahraničních fórech píší, že odešel řadič v tom disku, ale proč...? Jiná verze Raspbianu mi při tom na 32GB flaschce jede už víc než 2 roky 24/365 bez poruchy.

PříspěvekOdeslal: 31.Prosinec 2017 - 14:16 
Veterán fóra
Veterán fóra

Poděkoval: 97 krát
Poděkováno: 248 krát
Něco podobného se mi na Raspberry už také stalo. Odešla flash karta. Jinak se Raspberry tvářil, že je vše OK. Potom jsem náhodně zjistil, že napájecí zdroj má problémy s filtrací a stabilizací napájení (proměřením jsem zjistil, že vyráběl i krátké špičky - pulsy napětí nad limit, holt pulsní zdroj :-) ). Vyměnil jsem zdroj, kartu a od té doby vše OK.

PříspěvekOdeslal: 20.Únor 2018 - 22:28 

satelitni prijimac: Vu + Uno 4K SE
Místo/Bydliště: Rovinka
Ja som mal tento problem tiez ze VTI 13.0.1 mi tam nesla nahrat a skoncilo to hlaskou flashing image. Az po precitani tohoto prispevku som skusil vybrat HDD a update z USB prebehol korektne. Takze pri flashovani treba vybrat HDD.

PříspěvekOdeslal: 21.Únor 2018 - 6:18 
Expert fóra
Expert fóra

Místo/Bydliště: jižničechy
Poděkováno: 58 krát
Takze pri flashovani treba vybrat HDD.
NE !
AUTOMATICKY SE ODPOJÍ pri nahrávaní IMG to po tobě chce připojit HDD . ( usb odpojit )

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 30 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2

Všechny časy jsou v UTC+01:00