VU+ ZERO

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od EnoSat »

pripojit na RS232 a hned budes vidiet co potrebuje pri boote flashovat
db9-rj11-rj12-rj45-lan-6p4c-6p6c-8p8c-rs232.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od gusto1 »

Alebo by som skusil nejaky iny USB kluc
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od hrotik »

Zkoušel jsem různé flešky píše, tak uvidíme jak to nakonec dopadne :)
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
real madrid
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 25.září 2009 - 18:02

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od real madrid »

Děkuji za rady,
vyzkoušel jsem různé flešky, různe image, ale je to vždy stejné, flešuje krátce a po suštění naskočí na pár vteřin a vypne, jenom bliká led dioda. Ještě zkusím sehnat ten kabel.
Všem děkuji za rady a připomínky.
Uživatelský avatar
Kenaj
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 13.červen 2008 - 22:30
Bydliště: okr.Poprad

Re: VU+ ZERO anomalia dialkoveho ovladania

Příspěvek od Kenaj »

popisem vam co sa mi stalo s boxom den pred stedrym dnom a mozno vam to usetri niekolko hodinove trapenie ako mne.
vsetko slapalo ako vino, len trebalo usporiadat a skryt kable k boxu. mam pripojene externe hdd, dvbt tuner a usb hub.
kable som pekne ulozil, zapojil a pustil box.
dvb t tuner ale nenabehol ( stacilo v menu tuner iba zapnut a nastavit)
no ja som cely box preinstaloval. po novej instalacii som zaregistroval, ze dialkove nie vzdy divne reaguje. (ok a obcas prava a lava sipka nereagovala).
pri kazdom povely na dialkovom ale ledka na boxe reagovala bliknutim.
tak som skusal rozne ciste image. pri instalacii vsetko islo ako vino no ked som vsetko nastavil k mojej spokojnosti, tak zase dialkove blblo.
keby nebol stedry den iste box leti zatvorenym oknom.
uz som to chcel vzdat ked ma neviem preco napadlo vymenit baterky v dialkovom ovladaci.
nikdy sa mi to nestalo, ale baterky v dialkovom boli pricinou anomalii. ](*,)

Doplnenie:

zistil som, ze slabe baterky v dialkovom zle ovladaju vu zero, ale pouzitie dialkoveho na vu zero 4k ide
vsetko perfekne.
Naposledy upravil(a) Kenaj dne 12.říjen 2020 - 21:16, celkem upraveno 1 x.
Vu+ zero
@Maximum E85 Multibeam
@diseq prepinac-23,5°E-19,2°E-16°E-13°E-9°E-4.8°E-0,8°W
@140,motor Optibox 3800
marlo3776
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 11.prosinec 2009 - 14:52
satelitni prijimac: VU Zero+

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od marlo3776 »

Nevedel by si mi nahodou niekto poradit s problemom s VU Zero + VTI rel.8.2.3

Chcel som si nahrat poslednu verziu Archiv CZSK

Kód: Vybrat vše

opkg install http://github.com/mx3L/archivczsk/releases/download/v1.0/subssupport_1.5.5-20170116_all.ipk
opkg install http://github.com/mx3L/archivczsk/releases/download/v1.2/archivczsk_1.2.2-20190505.ipk
Pred tym som vymazal povodny.

Tvarilo sa to ze instalacia prebehla ok ...ale samotny Archiv nesiel spustit.

Pri vstupe do zoznamu modulov mi pisalo "cannot import name BrowserLikeRedirectAgent" tak som pouzil

Kód: Vybrat vše

opkg install http://github.com/mx3L/archivczsk/releases/download/v1.0/twisted-16-2-0-fix.ipk
Potom som sa docital , že archiv v tej verzi 1.2 už proste nebude fungovat na Vu Zero s mojim image.

Ale potom som zistil ,že mi prestal fungovat aj OpenWebIf alebo napriklad Enhanced Media Center :(

Pri vstupe do modulov mi vypisuje hlasku

Kód: Vybrat vše

twisted requires zope.interface 3.6.0 or later
A tu som sa zasekol ...je nejaka moznost ako to nejako dostat spat do povodneho stavu okrem reinstall celeho boxu ?
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od VTronik »

Už se to psalo hodněkráte. Před nevyzkoušenými instalacemi je vždy vhodné udělat full zálohu image. Tím se vyhneš stavu, který máš nyní. Z full zálohy se rychle vrátíš do stavu před instalací, která se nepovedla.
Nyní jako nejjednodušší opravdu vidím reinstalaci image, aby byla zajištěna bezproblémová funkčnost (podle mne nejrychlejší řešení jak odstranit problém). Můžeš zkusit samostatně reinstalaci pouze těch pluginů, které ti nejdou (před instalací udělat nejdříve odinstalaci).
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
marlo3776
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 11.prosinec 2009 - 14:52
satelitni prijimac: VU Zero+

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od marlo3776 »

Ďakujem. Pluginy som skúšal už reinstall ale nepomohlo.
Vyzerá to na problém niekde vyššie ako v samotnom plugine.

Tak poprosím aspoň tip na stabilný overený Vti image verzia XX ?
A EMC , ktorý bude určite fungovať na VU Zero + . Je to už predsa starší box.

Odoslané z VTR-L29 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
elektrikar05
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 110
Registrován: 14.leden 2011 - 21:21
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od elektrikar05 »

nainstaloval jsem poslední VTI 14.0.5 a v pohodě.

Já měl sice v ruce verzi V2 (to jako, že VU+zero byl typ/verze V2), tak jsem měl trochu problémy s instalací image, ale zde na foru mi nějaká dobrá duše poradila, (nevím v jakém vlákně to bylo, musíš hledat) a VU najelo bezproblémů.
VU +solo4k, VU +solo2, VTI 15.0.0
sedlotom
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 17.srpen 2013 - 15:10
satelitni prijimac: Formuler F3, AXAS HIS 4K combo

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od sedlotom »

Zdravím. Mrzí ma, ak už to tu bolo riešené. Kľudne ak niekto vie, odkážte ma na daný príspevok a ja si ho rád naštudujem. Jedná sa o prepojenie Zero-diseqc 4/1 .. nedokážem ho nastaviť tak, aby mi vyhľadalo signál. Skúšal som diseqc 2/1 , iný diseqc 4/1, ktorý na 100% funguje na druhom boxe Uno 4K SE.. keď napríklad 23,5 - ku napojim na priamo do zera, ide bez problémov. Nepoužívam monoblok, každú družicu mám zvlášť. Na oboch boxoch beží openatv 6.3 stable, oscam. Nemal niekto podobný problém prosím?
Formuler F3 (openatv 6.4)
Axas HIS 4K Combo plus (openatv 6.4)
AB Cryptobox 700HD
E-85 (23.5e, 19.2e, 13e, 0.8w)
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od efendy55 »

no ak ti to pomôže a jedná sa o staré zero, zero4K a solo2 tak dnes som ich preladoval cez multiprepínač na 16, 23,5 a 0,8 všetky frčia v image openatv-6,3 a nemal som žiadny problém. ale už som sa stretol s tým že nie každému boxu sadne každý disec prepínač . niekedy stačí poprehadzovať vstupy družíc v disecu a samozrejme si to nastaviť v menu satelitu ,alebo iný disec.
Všetko 4K
dwnldr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 09.září 2016 - 10:13
satelitni prijimac: Amiko

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od dwnldr »

Zdravím Vás,

nemám dostatočné skúsenosti so satelitnou technikou (vlastním dva jednoduché Amiko Impulse prijímače), ale dočítal som sa, že zariadenia s OS Linux Enigma dokážu fungovať aj ako "streamer". Mojou požiadavkou od tohoto zariadenia VU+ Zero by bolo spracovanie signálu z paraboly a "streamovanie" do AppleTV (aplikácia priamo od VU+ na báze protokolu "OpenWebIf"). Fungujem na Apple ekosystéme už 15rokov, v 80% "pozeráme" práve toto zariadenie a knižnicu... Prepínanie vstupov TV, menežovanie kanálov a pod. sú už otravou a rád by som fungoval iba na AppleTV. Chýba k tomu iba spomínané TV (IPTV žiaľ skrz nekvalitného internetu možné nie je). Dokázal by tento VU+ ZERO box vyhovieť tejto požiadavke ?

Ďakujem Vám !
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od gusto1 »

Ano to mas pravdu z E2 boxoch je mozne aj streamovat. Hodi sa to napr. pre sledovanie TV na smartfonoch, NTB, tabletoch, PC .... Preco vsak nieco sledovat na malych displejoch, ked si to mozem pozret na velkej TV (aj ked dnes fakt nie je co sledovat).

Avsak neviem, preco to chces riesit cez stream. Ved normalne si kup kup VU+ zero a sleduj to priamo cez hdmi pripojene k TV a nemusis krkolomne streamovat,

Aj ked s apple nemam nic spolocne, tak mozes pozret sem http://vuplustv.com/
dwnldr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 09.září 2016 - 10:13
satelitni prijimac: Amiko

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od dwnldr »

Gusto, ďakujem Ti pekne za odpoveď. Sledovanie by bolo primárne na AppleTV (telefóny, laptopy a pod by boli len pridanou hodnotou), čo je multimediálny box pripojený priamo k TV cez HDMi. Avšak tento box ponúka aj ďalšie multimediálne možnosti (hudba, prehrávanie vlastnej knižnice, podcasty, youtube, airplay a pod...). A skrz aplikácie VU+ by to dokázalo fungovať aj ako "box pre satelit". Proste by mohlo fungovať všetko cez toto zariadenie. Satelitný signál by som však musel streamovať zo zariadenia, ktoré to dokáže (v tomto prípade spomínané ZERO). Netuším však či výkonovo, kapacitne, či stavbou by tento box dokázal spĺnať požiadavky.

PS: práve Tebou postnutá aplikácia/link je aplikáciou, ktorú plánujem nainštalovať
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od petersk »

Sice Apple TV nepoznám, ale malo by Ti to fungovať cez tú aplikáciu. Avšak by som Ti predostrel iné veci, ktoré si asi zatiaľ nebral do úvahy. Čo chceš streamovať? Čo bude v tom Zere? Karta modul, aký poskytovateľ. Potom či to Zero plánuješ potom aj pozerať, lebo je to jednotunerový box. A keď z neho streamuješ, tak vieš na tom pozerať len kanály z toho TP kde máš Apple TV prepnutý. A vtedy zabudni aj na mobil a pod. súčasne. Proste funguje to tak, že čo budeš na apple TV pozerať /ten totiž bude prepínať kanály na boxe/ tak ten TP vieš pozerať aj na Zere a na Zere kým nezrušíš streamovanie nevieš prepínať kanály len na rovnakom TP. Ak chceš plnohodnotne streamovať na viac zariadeni tak riešenie je viactunerový linux box.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
dwnldr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 09.září 2016 - 10:13
satelitni prijimac: Amiko

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od dwnldr »

Peter, ďakujem Ti pekne za Tvoju reakciu. Ono, zámerom celej tejto situácie je fungovanie "iba" na AppleTV. Zapnem TV, na vstupe HDMi1 je AppleTV a proste nič iné nepotrebujem spraviť. Viem z neho púšťať hudbu cez predplatné AppleMusic, viem prehliadať a pozerať HBO GO, viem pozerať moju knižnicu, je tam YouTube, Podcasty, hry pre dcérku, dokážem naň samozrejme streamovať z hociakého Apple zariadenia obsah cez Airplay, použiť telefón ako DO k nemu atď... jedným slovom pre nás v ekosystéme Apple je to komplexné multimediálne zariadenia, avšak (v EU) chýba možnosť pozerania satelitnej alebo predplatenej TV (v USA to funguje...). Proste toto by som cchel vyriešiť práve spôsobom, ktorý som prezentoval. Čiže reálne - priamo by som VU+ ani "nepozeral, neriešil". Všetko a vždy by išlo iba cez AppleTV. Ja ZERO chcem použiť iba "na konverziu" satelitného signálu na OpenWebIF, ktorý viem cez AppleTV ovládať, len dúfam že HW VU+ bude stačiť. Čo sa týka ďalších faktov, na ktoré si ma upozornil a ďakujem Ti - Ty my budeš rozumieť : "poskytovateľ" je a mal by byť aj na ZERE "kľúčový". Ak som dobre brázdil, s enigmou by toto nemal byť problém. Oprav ma prosím, ak sa mýlim.
Uživatelský avatar
bistro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 03.červenec 2010 - 13:54

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od bistro »

@gusto1
Pokud mas moznost si pujcit nekde jiny zdroj tak to vyzkousej s jinym zdrojem.
Muze ti kolisat napeti na zdroji a vucko se zacne chovat podivne.
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od petersk »

@dwnldr: Ak to chceš len takto, tak VU+ Zero Ti stačí. Ja mám dokonca čínské 2 2 tunerové linux boxy a v pohode stíhajú. Toho poskytovateľa som preto myslel, lebo asi Magio a Digi nenastreamuješ. Ale nemám s tým skúsenosť. Zaujímavé je, že freesat kartu nastreamujem v module ale len na jeden TV. Asi preto lebo na druhom tuneri mi už neodkóduje. S oscamom je to ok aj na 4 tunery. Tú omáčku okolo Apple TV chápem, nemusíš mi to vždy napísať. Ale kto má Apple má k tomu sklon :D Je to podobne aj s Google Live channels.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
dwnldr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 09.září 2016 - 10:13
satelitni prijimac: Amiko

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od dwnldr »

@petersk: sorry za "omáčku", len chcem predísť nedorozumeniam a inak môj zámer napísať neviem. Ďakujem Ti za vyjadrenie, pravdepodobne to bude potom schodná cesta... Pre upresnenie jedná sa o prvú generáciu ZERO (nie V2, nie 4K) a ako som pozeral pri streamovaní toto zariadenie nepodporuje funkciu "Transcoding". Netuším, či bude toto spôsobovať ťazkosti, či problém. Nevieš sa k tomu vyjadriť prosím ?

Ďakujem
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od petersk »

Transkoding je vtedy dobre, ak je problém so sieťou. Ale keď Ty máš Apple TV tak problémy asi nie sú žiadne :D
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“