Vu Solo2 diskusia

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
Lisiak7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 18.říjen 2010 - 18:43
satelitni prijimac: VU+ SOLO2

Re: RE: Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od Lisiak7 »

Mila_s píše:
Lisiak7 píše:Ahoj, neviete o aplikácii (extension), ktorá pri nahrávaní na disk odstráni reklamy? Poprípade o aplikácii, ktorá začne nahrávať až keď film začne a ukončí pri skončení filmu.
Reklamy: to by bylo krásné, jako z pohádky :o Já používám tento postup: nahraju celý pořad. Zkopíruju (ftp) do PC. Nainstaloval jsem si program Cypheros TS Doctor (je placený, ale vyplatí se. Nejlepší střihač TS streamů, umí i opravit chyby ve streamu). Má i nabídku autodetekce střihů (reklam) - pracuje s analýzou streamu.

Nahrávání filmů bez přesahu: využij VPS. Funguje výborně, ale ovšem jen na stanicích, co VPS vysílají.
Ďakujem za informácie.

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Opticum HD X403P, model: ALi-3602, SW verze: 06020200_1.1.70 EMU, HW verze: ALI-HD3-LV-VER3.0, LOADER VERSION: M3602B 1.1.3

VU+ SOLO2, Openpli 4.0 PLi-OE, Firmware version: 4.0, Driver Date: 3.13.5+20151201-r0.1, Kernel version: 3.13.5, Gui version: 2016-02-12, motor SG-2100
slavoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 08.září 2013 - 14:43
satelitni prijimac: Vu+ Uno 4K SE - 1TB HDD

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od slavoo »

Timeshock píše:jinak pokud mne něco nejede začínám od začátku a po každé instalaci něčeho zkouším jestli jede vše jak má
Presne takto som logicky postupoval :wink:
Timeshock píše:Jinak Slavo17 pasw: 78ztz... když už tu nakopneš crashlog tak se podívej zda tam nemáš někde i login někde do něčeho pač na csfd si ho můžeš rovnou změnit pokud se nechceš o něj dělit .....
Ďakujem a zmenené :good:
Vu+ Duo 4K SE - HDD KINGSTON SA400S3, image VTi 15.0.02
SAT PARABOLA GIBERTINI OP85LW Alu.
Multifeed na 2xLNB Gibertini + 2xLNB Amiko Premium Twin L-203

-SkyLink 23.5e,19.2e-
TV LG OLED55C11
Uživatelský avatar
Jogobelo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 10.červen 2006 - 17:02
satelitni prijimac: VU+ DUO2 + 500HDD
Bydliště: Topoľčany

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od Jogobelo »

Zdar, používa niekto motor a SOLO2 ? Mám otázku. Občas sa mi stane, že motor sa sám presunie na inú pozíciu, keď je box v standby. Mi to pripadá ako keby sa mi niekto do neho dostal cez webrozhranie. Niekedy keď to zaregistrujem,že sa točí tak na LCD mám aj malú ikonu REC. Zabezpečený prístup samozrejme mám, heslo som menil viackrát, porty mám tiež iné.
Keď vypnem aj webinterface, tak sem tam sa motor tiež pretočí. Tak neviem či si niekto neurobil nejaké zadné vrátka v ňom :/
Img mám OpenPLI 6.2. Nemal ste niekto podobné niečo ? Alebo šibe motoru ? :lol:
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od mtester270 »

Vacsiu chujovinu som uz dlho nepocul niekto sa ti dostal do boxu omg, kedze to je operacny system ako kazdy iny tak zjavne sa ti nieco spusta co toci motor ako nastrel by som dal Refresh epg plugin

PS: kto by sa ti uz chcel naburat do boxu sa ti na to moze kazdy vykakat slusne povedane
OFF
Uživatelský avatar
Jogobelo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 10.červen 2006 - 17:02
satelitni prijimac: VU+ DUO2 + 500HDD
Bydliště: Topoľčany

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od Jogobelo »

mtester270
Ďakujem , pravdepodobne to robilo EIT EPG , už sa to tvári ok ;-)
lubko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.červen 2008 - 9:31
satelitni prijimac: VU+Solo2
Bydliště: Soblahov

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od lubko »

Nahrávky si zapisujem na HDD, následne zostrihám, dám mu príponu cut a premenujem podľa seba. V prijímači sa názvy strihov zobrazujú korektne, ak sa však na HDD pripojím z PC tak názov je nezmenený nahrávka má súbory s názvom napr. 20140812 0350-Viasat History - Hora a koncovky sú: eit, ts, ts.ap, ts.cuts, ts.meta a ts.sc . Názov Hora čo vidím v prijímači PC nevidí. Samozrejme ak odštarujem ten súbor ts na PC prehráva bez problémov, štve ma ten dátum a stanica a asi z EPG stiahnutý názov - čo vždy nemusí byť pravdou najmä ak nahrávam s prekrytím resp. viacero programov po sebe. Dá sa s tým čosi urobiť ?
VU+Solo2 1TB+poz+tiahlo/d140 +fix d80 A23
VU+Solo2 1TB+fix d80 A23,
VU+Solo2 500GB+fix d80 A23,
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od Mila_s »

Já to dělám tak, že z boxu zkopíruju soubor.ts do PC (všechny ostatní soubory s jinými příponami mažu). V PC používám na střih program TS-Doctor (placený, ale vyplatí se). Je to asi jediný střihový program, který umí analyzovat transport stream, opravit případné chyby (např. krátké výpadky signálu), pak korektně stříhat, má i funkci automatického nalezení reklam (ze změn v transport streamu-nemám vyzkoušeno, stříhám ručně-myší). Sestříhaný výsledek uložím kam chci (externí disk, NAS, nebyl by problém ho po síti nahrát zpět do boxu na HDD). Ukládej ho vždy s příponou .ts (.cuts je seznam střihů, ostatní přípony ani nevím co jsou).

Se střihovým pluginem, který se dá stáhnout do boxu, mám špatné zkušenosti (umí ten stream zcela zničit).
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
lubko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.červen 2008 - 9:31
satelitni prijimac: VU+Solo2
Bydliště: Soblahov

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od lubko »

Efektívnejšie a pohodlnejšie pre mňa je strihať v prijímači. Naviedol si ma ale na pokus. Zmazal som z PC všetky podsúbory s výnimkou toho ts. Následne som z PC zmenil názov na Hora cut. V boxe je už nový názov Hora cut.ts , čiže to ts v názve v boxe pribudlo a po spustení si box sám vytvoril nové súbory Hora - cuts a meta Zatiaľ to vyzerá v poriadku a aj po zastavení si zapamätal kde skončil a aj rýchle pretáčanie funguje narozdiel od toho keď vytváram avi alebo mkv.
VU+Solo2 1TB+poz+tiahlo/d140 +fix d80 A23
VU+Solo2 1TB+fix d80 A23,
VU+Solo2 500GB+fix d80 A23,
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od Mila_s »

Jsem rád, že jsem aspoň trochu pomohl.

Mně přišlo pohodlnější stříhat v PC, se vším komfortem myši a klávesnice. Stejně to nakonec archivuju na externím USB disku u PC.

Až se jednou potkáš se zmršeným .ts streamem, možná si budeš chtít zkusit TS-doktor.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
lubko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.červen 2008 - 9:31
satelitni prijimac: VU+Solo2
Bydliště: Soblahov

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od lubko »

Mila_s píše:Jsem rád, že jsem aspoň trochu pomohl.

Mně přišlo pohodlnější stříhat v PC, se vším komfortem myši a klávesnice. Stejně to nakonec archivuju na externím USB disku u PC.

Až se jednou potkáš se zmršeným .ts streamem, možná si budeš chtít zkusit TS-doktor.
Tak toto sa mi stalo len pár krát. Jeden raz na STV2 a opakovane 3 x tuším Discovery
VU+Solo2 1TB+poz+tiahlo/d140 +fix d80 A23
VU+Solo2 1TB+fix d80 A23,
VU+Solo2 500GB+fix d80 A23,
monusak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 28.srpen 2015 - 13:45
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE čierny

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od monusak »

Zdravím.

Chcem sa spýtať, prečo mi sekajú programy... Mám iptv linky m3u a skúšal som to cez mediaplayer2, skúšal som to aj pridavanim do obľúbených z návodu niekde na internete a furt to seká, ale len obraz, zvuk nie. Samozrejme, že tie linky boli vyskúšsané v PC, v telke cez siptv a fungovali v pohode. Proste nemôžem to rozchodiť vo VU+. Je na to nejaký plugin alebo si musím niekde niečo ešte nastaviť.
Ďakujem.
VU + Uno 4k SE, VTi v. 15.0.0
motor Amiko 3800, LNB Universal DICOM HD Quad,
VU+ SOLO SE V2 čierny VTi v. 14.0.1
Uživatelský avatar
leo83
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 28.srpen 2010 - 19:45
satelitni prijimac: VU+solo4k
Bydliště: topolčany

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od leo83 »

zdravím vás nastal my problém z VU solo2 nechce sa pripojiť do siete ani na net image open ATV 6,2 a nepomohol ani upgrade na 6,3 prijímač už dlhšiu dobu nebol na net pripojený skúšal som aj viacero lan káblov ale nič nepomáha a nesvietia ani led diodky kde sa zasúva lan
ariva200HD,VU solo2,ariva202HD,VU solo4k motor Digi power SG-2100A, al100, LG50PQ2000 plazma 127cm, Skylink ice, CSlink,SAMSUNG Externy 2,5" HDD, 320GB, USB2.0
juandon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 09.březen 2010 - 15:29
satelitni prijimac: VU+ ultimo 4 k

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od juandon »

leo83 píše:zdravím vás nastal my problém z VU solo2 nechce sa pripojiť do siete ani na net image open ATV 6,2 a nepomohol ani upgrade na 6,3 prijímač už dlhšiu dobu nebol na net pripojený skúšal som aj viacero lan káblov ale nič nepomáha a nesvietia ani led diodky kde sa zasúva lan
Zapnul sis to v nastavení sítě. Menu systém sít nebo netvork.
Uživatelský avatar
leo83
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 28.srpen 2010 - 19:45
satelitni prijimac: VU+solo4k
Bydliště: topolčany

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od leo83 »

išiel som cez sprievodcu nastavenia siete a vždy ma to hodila do reštartu modra obrazovka a oznámenie o chybe
ariva200HD,VU solo2,ariva202HD,VU solo4k motor Digi power SG-2100A, al100, LG50PQ2000 plazma 127cm, Skylink ice, CSlink,SAMSUNG Externy 2,5" HDD, 320GB, USB2.0
Lumiton21
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 18.únor 2017 - 7:02

CA modul VU+ Duo2 (VTI 14.0.1) nenačte katru DIGI TV.

Příspěvek od Lumiton21 »

Po vložení CA modulu s kartou DIGI TV do šachty se zobrazí pouze menu modulu (podpora vysoké přenosové rychlosti, reset, PIN…) ale modul se jeví jako prázdný, tj. žádné informace o kartě DIGI TV. Ten samy modul s tou samou kartou po vložení do TV SONY (Android) nebo staršího Vantage HD 8000s normálně kartu zobrazí a DIGI TV jede.
Šachta na VU plus je asi v pořádku, protože po vložení karty Technisat Irdeto s kartou FreeSat se údaje o kartě (provider, číslo karty...) zobrazí normálně.
Karta se přestala načítat (alespoň vše tomu nasvědčuje) poté, co se zaplnil disk s nahrávkami (běželo nahrávání DIGI TV) a musel jsem přijímač vypnout natvrdo vypínačem. Po jeho restartu a promazání disku se už karta nenačítá.

Umí prosím někdo poradit co může být špatně?
iron65
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 31.říjen 2011 - 20:28
satelitni prijimac: DM800HDSE-klon,,,dm500s,HD BOX

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od iron65 »

Zdravym všetkych na vusolo2 na displey hlaška starting v kuse nezmizne malo by tam skočit stv1,mam to predvolene,nenabehne obraz nič nereaguje,poradite čo s tym?dakujem.
DM800hdse&800pvr&hdbox9100&dm500s&ariva202.
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od Timeshock »

že by bootloader ?? Oprav ho a jedéém
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“