Vu Solo2 diskusia

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od w.o.l.f. »

Používal jsem u solo2 na jednom tuneru diseqc 1/10 a na druhém motor. dnes už motor nemám, porostly stromy :-).
1.Atuner byl nastaven na diseqc 1.1
2.Btuner jednoduché-pozitioner usuals
preferovaný tuner jsem měl tuner A nastaveno ve VTi panelu (tehdy jsem používal tento tuner) když jsem přepl na družici, která nebyla na tuneru A, motor se otočil. nebyl s tím žádný problém.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
Prkny
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 05.únor 2014 - 10:47

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od Prkny »

Přehrávání z NAS - VYŘEŠENO.
Píši to zde, kdyby s tím měl někdo další problém, jelikož jsem se v tom asi týden plácal.
Pokaždé když jsem chtěl připojit NAS ve správci připojení, vše vyplnil (CIFS, IP, jmeno, heslo, ...) a dal zelené tl. jako OK, udělal se restart satelitu. Po tomto restartu se už nešlo dostat do nabídky Systémové nástroje -> Procházení sítě.
Neustále to psalo chybu "Některé moduly nejsou dostupné ..." - musel jsem vždy obnovit Image, aby to bylo zase ok.
Nakonec jsem přišel na to, že heslo bylo příliš složité, lépe řečeno, byly tam né příliš standardní znaky jako "%*<_()" atd. Změnil jsem heslo a dal to bez těchto znaků a problém byl vyřešený.
Solo2, OpenPLi 7.3, Skylink ICE Irdeto
sf777
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 113
Registrován: 31.říjen 2007 - 8:14

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od sf777 »

Cauko.
Vedeli by ste mi poradit ako zdielat usb ktore je zapojeme do vu+ solo se v2 aby som z neho mohol prehravat videa v DM800 SE.
dik



********** už vyriešené**********
Naposledy upravil(a) sf777 dne 12.říjen 2016 - 13:15, celkem upraveno 2 x.
DM 800HDse ver. 2.10
VU+ Solo SE V2 (1xDual DVB-S2) E2 OpenATV 6.4
ZyXEL NAS326
janosik.d
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 11.únor 2010 - 13:47

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od janosik.d »

Dobrý den ,
doposud jsem měl Vu+ Uno , image BH 2.1.7.0 , MgCamd 1.38.
Nyní uavžuji o VU+ Solo2 .
1. pujde mi image BH a Mgcamd ?
2.Spolupracuje Solo2 s diskem SSD ? /nepotřebuji velé uložiště /
3.absence chlazení u Solo2 je překážka ?
Děkuji za váš čas
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od dano01 »

janosik.d píše:Dobrý den ,
doposud jsem měl Vu+ Uno , image BH 2.1.7.0 , MgCamd 1.38.
Nyní uavžuji o VU+ Solo2 .
1. pujde mi image BH a Mgcamd ?
2.Spolupracuje Solo2 s diskem SSD ? /nepotřebuji velé uložiště /
3.absence chlazení u Solo2 je překážka ?
Děkuji za váš čas

1-ano
2-ano
š-nie
:poklona: :poklona:
janosik.d
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 11.únor 2010 - 13:47

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od janosik.d »

tož děkujem za odpověď :)
janosik.d
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 11.únor 2010 - 13:47

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od janosik.d »

ještě jeden dotaz mužu použít tuto image pro Solo2
BlackHole-3.0.1 ? nebo radši
řadu 2.1....
Děkuji
Uživatelský avatar
matov
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: 10.listopad 2007 - 14:49
satelitni prijimac: VU+UNO4K
Bydliště: Na doloch

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od matov »

janosik.d píše:ještě jeden dotaz mužu použít tuto image pro Solo2
BlackHole-3.0.1 ? nebo radši
řadu 2.1....
Děkuji
A prečo by si ho ako že nemoh použit, ked bude pre VU+Solo 2? Posledna a aktualna verzia BH image je 3.0.2.H a to pre všetky typy VU+.... . To ale neznamená, že tie staršie verzie su zlé.

http://www.vuplus-community.net/board/f ... images.78/
VU+UNO 4K
janosik.d
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 11.únor 2010 - 13:47

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od janosik.d »

dobře jdu do verze 3
Děkuji :poklona:
janosik.d
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 11.únor 2010 - 13:47

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od janosik.d »

takže mazlík už frčí
image 3.0.2.H , Mgcamd 1.45
trochu jsem se popral s Mgcamd , byl jsem zvyklý přes TSpanel , ale zde nejde ,takže ruční instal.

Děkuji
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od dipol100 »

Již něco přes 2 roky vlastním satelitní přijímač VU+ Solo2 a téměř od počátku se mi stávalo, že přijímač "zatuhnul", nejdříve se zastavil obraz a po cca 5 sekundách i zvuk, přijímač nereagoval na DO ani čelní panel, takže jediná možnost bylo vypnutí natvrdo zadním vypínačem (Tenkrát jsem zatuhnutí přikládal tomu, že je nedotažený SW). Poslední dobou se bohužel toto zatuhnutí stává i 3x týdně. Vyzkoušel jsem v přístroji různě staré Image různých "výrobců", ICE i Irdeto kary, Cccam i Oscam, ale nakonec přijímač zatuhnul vždy. Teplotu uvnitř ukazuje vždy kolem cca 38 stupňů, takže přehřátím to asi nebude. Někdy zatuhne při nahrávání, někdy jen při živém vysílání. Netuším, jestli na to může mít vliv i připojená TV (LCD LG), nebo LNB...

Prosím o informaci, jestli to takto zlobí normálně a tuhne to běžně i ostatním, případně pokud to někdo z vás měl a už nemá, co to způsobovalo, případně jakým způsobem to odstranil.

Jsem z toho už zoufalej a nevím jak dál...
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od Timeshock »

dipol100 .A co říká enigma2_crash ???
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od dipol100 »

Právě že nic, při záseku enigma2_crash nestihne vytvořit.

Neví někdo, jak ze Solo2 dostat seriové číslo? Krabici už nemám, v dodáku není a naspodku boxu je nálepka už nečitelná. Není uloženo někde v paměti boxu?
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od akva »

rozhodně to tuhnutí vu+ sola2 není v pořádku, mám ho také již několik let a tato závada se mě neprojevuje, přijímač maká bez problémů se staršími i novými image, žádné tuhnutí se nekoná.
Udělal bych, pokud jsi to již nezkoušel: dát tovární nastavení, nahrát poslední tovární image, znovu tovární nastavení, potom nahrát čisté poslední image enigma2 (vyber si které ti vyhovuje), nastav a doinstaluj vše podle tvých představ, včetně vlastního settingu. Pokud budeš přidávat další pluginy pokaždé zálohuj, abys případně zjistil, zda ti to nedělá nějaký plugin. Ať se daří.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od dipol100 »

Dík za rady, určitě vyzkouším, jen prosím o informaci, jak se dělá tovární nastavení Solo2, u Image to jde, ale to se jen vyresetuje Image, ale ty máš asi na mysli nějaký jiný reset, že?
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od akva »

nemám na mysli nic jiného, vždy při továrním nastavení se v přijímači vyresetuje image a smažou se všechny doinstalované pluginy a nastavení. Důležité je samozřejmě zejména to tovární image, které přijímač uvede do původního stavu před instalací enigma2, čímž se též uvolní i paměť přijímače.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od dipol100 »

Moc díky, snad to pomůže.
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od dipol100 »

Chtěl jsem připojit druhé Solo2 přes WiFi dongle, ale nemůžu k němu stáhnout žádný ovladač, zobrazí to jen pluginy softcamu, ale nic jiného a asi to ani nestahuje z netu, protože to zobrazí okamžitě. Nemá být náhodou v druhé tabulce nastavena u user feed url nějaká adresa pro stahování pluginů? Je divné, že dříve mi to fungovalo....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
endy123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 07.květen 2013 - 9:28

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od endy123 »

Ahojte,
nainstaloval som BlackHole 3.0.2.J, a HDGlass skin, a neviem ako sa mam dostat do toho BlackHole CI menu, to sa tusim normalne aktivuje cez modre tlacitko. Teraz tam mam cez MultiQuickButton zoznam pluginov, ale neviem to zmenit, nic v ponuke sa tomu CI nepodoba..
Mam problem, ze mi sem tam pada CCCam 2.3.0 a cez toto menu som ho vedel restartnut.. Len teraz po instalacii neviem ako si tu obrazovku vyvolat :(
Vu+ Solo2, BH 3.0.1, TV Panasonic TX-P37X10E, zvuk cez opticky kabel cez LG HB965DF
Uživatelský avatar
matov
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: 10.listopad 2007 - 14:49
satelitni prijimac: VU+UNO4K
Bydliště: Na doloch

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od matov »

endy123 píše:Ahojte,
nainstaloval som BlackHole 3.0.2.J, a HDGlass skin, a neviem ako sa mam dostat do toho BlackHole CI menu, to sa tusim normalne aktivuje cez modre tlacitko. Teraz tam mam cez MultiQuickButton zoznam pluginov, ale neviem to zmenit, nic v ponuke sa tomu CI nepodoba..
Mam problem, ze mi sem tam pada CCCam 2.3.0 a cez toto menu som ho vedel restartnut.. Len teraz po instalacii neviem ako si tu obrazovku vyvolat :(
Odinstaluj HDGlass skin
VU+UNO 4K
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“