Vu Solo2 diskusia

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od mzahalka »

Dnes ráno jsem aktualizoval Open ATV, bylo zde upozornění, že aktualizuju na vlastní nebezpečí. To jsem bohužel nerespektoval a stb již nenaběhl. Takže mě čeká nová čistá instalace.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
kofolak
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 132
Registrován: 18.listopad 2009 - 0:50

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od kofolak »

Riesilo sa to uz 9.12. Problem je v nejakej zmene v GITe pre OE-Aliance, takze problem mali image OpenBH a vidim, ze aj dalsie sa tomu nevyhli.
Niekto proste vymyslel zmenu, ktora robi problemy. Takze teraz nikto nedavajte online update.
Uno4kSE + OpenBH, T55, ex Uno
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od mzahalka »

mzahalka píše:Dnes ráno jsem aktualizoval Open ATV, bylo zde upozornění, že aktualizuju na vlastní nebezpečí. To jsem bohužel nerespektoval a stb již nenaběhl. Takže mě čeká nová čistá instalace.
Ještě pro upřesnění, před 2 dny jsem aktualizoval, nabídlo mi to 90 souborů k aktualizaci, vyskočila hláška, že aktualizuji na vlastní riziko a systém již nenaběhl. Včera jsem nahrál FW Open ATV z 12.12., vše nastavil a udělal kompletní zálohu na flešku pro případ dalšího selhání. Dnes ráno jsem opět aktualizoval, nabídlo mi to jen asi 36 souborů k aktualizaci, ale opět vyskočila hláška, že aktualizuji na vlastní riziko. Provedl jsem aktualizaci a poté již systém normálně naběhl. Takže před tím, než začnete aktualizovat tak dopor. provést zálohu image na flešku.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od liquere »

Ak sa dobre pamatam tamojsi admin spominal, ze asi tyzden +/- tam nechaju tu zltu na feede ako upozornenie. Ano zalohy treba robit vzdy. Ale pokial pocet aktualizacii vyskoci na velke cislo a niekto nema zalohu, je to uz podozrive a tu zalohu by som urobil, ak ju nemam. Cize teba sa uz to upozornenie v podstate netyka, ked mas novy img ..........
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od dano01 »

liquere píše:Ak sa dobre pamatam tamojsi admin spominal, ze asi tyzden +/- tam nechaju tu zltu na feede ako upozornenie. Ano zalohy treba robit vzdy. Ale pokial pocet aktualizacii vyskoci na velke cislo a niekto nema zalohu, je to uz podozrive a tu zalohu by som urobil, ak ju nemam. Cize teba sa uz to upozornenie v podstate netyka, ked mas novy img ..........



... ok potvrdzujem, bez zálohy ani na krok, tiež som sťahoval on line a potom bez zálohy by som bol v .... :poklona:
tarmac
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 10.srpen 2013 - 1:04
satelitni prijimac: Dreambox DM900, VU+ Solo2
Bydliště: MT

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od tarmac »

ahojte , chcem sa opýtať, či existuje nejaký diagnostický SW ns skontrolovanie boxu. Mal som cca 2 týždne VTI 11.0., predtým VTI 9.0. Dnes som nakopíroval aktuálne picony pre skylink ...a box prestal ísť : napr.beží stále bootovacia obrazovka ale na displayi prístroja je názov stanice a keď stlačím na DO menu, dostanem sa do ponukového menu VTI, ale v pozadí je stále bootovacia obrazovka. Skúšal som flash na staršiu VTI 9.0.3. resp. aj 6.0.5 a toto prebehne korektne, ale pri obnove channellistu a settingu zo zálohy (externý HDD A-DATA) to skočí zase na bootovaciu obrazovku. Žiadna fialová ani zelená obrazovka... Doteraz som nemal problém s obnovou zo zálohy. Ešte som zistil, že sa neviem dostať k nahrávkam z toho externého HDD (skúšal som unmount, mount, skontrolovanie HDD) - namiesto 500 GB sa disk tvári akoby mal okolo 100 GB. Drbem sa s tým dobrého pol dňa, skúšal som čistú inštaláciu (t.j. nie zo zálohy) a nič - nepomáha ani automatické resp. ručné hľadanie staníc, možno je problém v tuneroch ? Skrátka peklo v rodine akurát teraz na Vianoce...
VU+Solo 2, openBH, DM900
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od Timeshock »

picony je mit nejlepe na usb jinak koukam ze experimentujes velice dobre :D VTI 11 je ok tak samo jak BH 3.2 .Diagnostický SW jako takovy neexistuje mas ale telnet a existuji prikazi pak ti vyjedou informace co hledas at uz o disku nebo ram atd ...............
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
polomarko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 12.únor 2011 - 13:27
satelitni prijimac: uno4k

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od polomarko »

"ale v pozadí je stále bootovacia obrazovka" skus pozriet nastavenie tunera. ci to mas spravne, pripadne sat finder, ci mas signal
VU+uno4k, Vitamin-E2, Qviart CO
mini
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 03.srpen 2008 - 14:06

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od mini »

Mám vů+ solo2 s BH 3.0.3 a cccam. Když např. u sportů přejíždí rychle kamera obraz není plynulý. Čím to může být? Myslím že to dělalo i v nižší verzi BH. Diky
brkulin

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od brkulin »

mini píše:Mám vů+ solo2 s BH 3.0.3 a cccam. Když např. u sportů přejíždí rychle kamera obraz není plynulý. Čím to může být? Myslím že to dělalo i v nižší verzi BH. Diky
Kdysi mi to dělalo na UNU a bylo to volbou obnovovací frekvence. Musel jsem ji mít nastavenou na 50Hz. Při jiném nastavení se mi to taky v některých rychlých scénách cukalo - nejviditelnější to bylo při sledování hokeje.
kofi83
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 20.prosinec 2013 - 21:36

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od kofi83 »

brkulin píše:
mini píše:Mám vů+ solo2 s BH 3.0.3 a cccam. Když např. u sportů přejíždí rychle kamera obraz není plynulý. Čím to může být? Myslím že to dělalo i v nižší verzi BH. Diky
Kdysi mi to dělalo na UNU a bylo to volbou obnovovací frekvence. Musel jsem ji mít nastavenou na 50Hz. Při jiném nastavení se mi to taky v některých rychlých scénách cukalo - nejviditelnější to bylo při sledování hokeje.
suhlas - pozri frekvenciu - v boxe ale tiez v nastaveni TV - sportovi fanusikovia by mali vyberat TV aj podla tohoto parametra :)
VU+ Solo2 500GB WD AV-25, BlackHole 2.1.5, Cccam 2.3.0, HD Glass 16 v 16.8.54
mini
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 03.srpen 2008 - 14:06

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od mini »

myslím si, že ta plynulost obrazu souvisí s novější verzí BH 3.0.3 i 3.0.2. Dříve jsem si toho cukání nevšiml. Zkoušel jsem i VTI a tam se mi taky nezdálo, že se to cuká. Jinak nastavvení AV mám pořád stejné. TV CRT mám připojenou přes scart a tam je nastavení jen 50 Hz (tv se furt nechce pokazit, aby mohla být nová)
polomarko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 12.únor 2011 - 13:27
satelitni prijimac: uno4k

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od polomarko »

TV CRT - tam urcite problem nebude
VU+uno4k, Vitamin-E2, Qviart CO
matej2210
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 13.prosinec 2012 - 17:28
satelitni prijimac: VU+ Solo SE V2

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od matej2210 »

Ahoj chcem sa spýtať či je možne nejak rozchodiť na prijímači VU+ SOLO SE V2 a Tuner DVB-T2/C Twin nejak TV signál od napr.: MAGIO TV , ANTIK , UPC ale cez optickú sieť nie cez satelit.

Ďakujem
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od EnoSat »

matej2210 píše:Ahoj chcem sa spýtať či je možne nejak rozchodiť na prijímači VU+ SOLO SE V2 a Tuner DVB-T2/C Twin nejak TV signál od napr.: MAGIO TV , ANTIK , UPC ale cez optickú sieť nie cez satelit.

Ďakujem
spustis VLC , das linku z optickej sieti a vratis VU+ SOLO SE do predajne
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
polomarko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 12.únor 2011 - 13:27
satelitni prijimac: uno4k

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od polomarko »

Všimol si niekto, ze by primac sem tam pííípol,/ako piezo reproduktor počítača pri starte/, alebo to robi lem moj?
VU+uno4k, Vitamin-E2, Qviart CO
sf777
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 113
Registrován: 31.říjen 2007 - 8:14

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od sf777 »

Caute.
Mam tri otazky ohladom mojho vu+ solo se v2. (zatial :D )
1. Niekedy sa objavia v lavom hornom rohu nejake stvorceky akoby nieco nacitaval - co je to ?
2. Uz viackrat sa mi stalo ze obraz z nicoho nic zakockoval a zaplo sa nejake nahravanie. Aj som nasiel v zozname programov ze o ktory ide, ale vzdy je to iny. Ale ja som nic nenastavoval. Po chvili to zmizne. Co to sposobuje? Chyba image?
3. Ak dam do citaciek jednu skylnk SK a druhu CZ kartu bude to fungovat alebo treba este nieco nastavovat? Pripadne odporucte nejaky CI modul do stb.

V stb mam image VTI 11.0.1. 2016-05-17

dik za rady a odporucania.
DM 800HDse ver. 2.10
VU+ Solo SE V2 (1xDual DVB-S2) E2 OpenATV 6.4
ZyXEL NAS326
polomarko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 12.únor 2011 - 13:27
satelitni prijimac: uno4k

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od polomarko »

1. normalne - oznamuje ze je zaneprazdneny, urcite si to musel vidiet aj na DM 800se, len iny obrazok /spinner/
2. nieco v nastaveniach ??? auto nahravanie , timeshift???
3. bude fungovat, mozno bude treba NIECO nastavit
VU+uno4k, Vitamin-E2, Qviart CO
sf777
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 113
Registrován: 31.říjen 2007 - 8:14

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od sf777 »

polomarko píše:1. normalne - oznamuje ze je zaneprazdneny, urcite si to musel vidiet aj na DM 800se, len iny obrazok /spinner/
2. nieco v nastaveniach ??? auto nahravanie , timeshift???
3. bude fungovat, mozno bude treba NIECO nastavit
:thankyou: skusim pozriet
caf caf
DM 800HDse ver. 2.10
VU+ Solo SE V2 (1xDual DVB-S2) E2 OpenATV 6.4
ZyXEL NAS326
MF56
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 07.březen 2011 - 17:18

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od MF56 »

Ahoj pánové, co mám špatně nastavené : na HBO F 12090-r 29900 nemám zvuk? Dík
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“