VU+ Images - Jakou image preferujete?

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od chocholousek »

havana píše: Je to už dlouhý čas, co jsem na meoboot (a podobné možnosti) zanevřel a zavrhl.
A to je ten problem, ty si zamrzl pred cca sesty lety (mozna vic), a to co si si tenkrat precet o BA & company ted rozdavas za rozumy. Ale to se velmi vyrazne pletes, ono ruzne ty multibooty se totiz vyvijeji, a treba ten openMultiBoot je sice na howno ale netrpi ani jednim problemem ktery zde popisujes. A na howno je s uplne jineho duvodu. 8)

p.s. uplne nejvic nejlepsi multiboot ma treba zgemma, u kterehoz jsem nenasel jediny problem a nebo chybu. A obavam se ze podobne udelany MB ma vic pristroju.
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od Timeshock »

BH jako primár jsem navrhl pro to že má plugin multiboot už přímo v img nemusí se čili doinstalovat a funguje naprosto bezchybne s nejakou nekorektností jsem se nesetkal.Nehlede k tomu samotny HB je kvalitní img se kterym se da ve Vu žít ............
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od zbyneksk »

chocholousek píše: p.s. uplne nejvic nejlepsi multiboot ma treba zgemma, u kterehoz jsem nenasel jediny problem a nebo chybu. A obavam se ze podobne udelany MB ma vic pristroju.
Tak to tedy nevím, neměl jsem v ruce, ale např. Octagon SF8008 má v základu 4 sloty pro Multiboot, je to originální řešení výrobce.

Platforma a chipset Hisilicon Hi3798MV200 je použita pro více přístrojů, možná i Zgemma.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od chocholousek »

Ano je to reseni naprosto shodne, vzdyt ty pristroje jsou nevlastni bratri, a je vice takovych.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od havana »

Ale jste se přes víkend rozjeli :)
chocholousek píše: A to je ten problem, ty si zamrzl pred cca sesty lety (mozna vic), a to co si si tenkrat precet o BA & company ted rozdavas za rozumy. Ale to se velmi vyrazne pletes, ono ruzne ty multibooty se totiz vyvijeji, ....
Tak nebylo to před šesti lety, ale cca. před dvěma - to už multiboot v BH byl opravdu velice propracovaný, už mu nevadil různý typ bootloaderu - už šlo vložit téměř každý image, ale i tak dokázalo image v multiboot zbořit i hlavní...
Nyní mám rozhodování o image jednoduché - zkusím novou image, nainstaluju CAM, setting ,HD Glass a dám v nastavení "zobrazeni seznamu kanálu PIP+PIG" (pro tuto funkci musíte mít minimálně dva tunery!) - a zde valná většina image končí - většinou při přepínéní se vypíná zvuk, nebo má jiné problémy se zobrazením v obrazovečkách - pro mne se tímto stává image nepoužitelnou... Toto zvládá jedině VTi a Black Hole. Dokonce i OpenAtv to zvládalo (ne vždy), už jsem chtěl na něj přejít, ale problémy s FBC tunery zde byly větší než ve Vti (opět - tyto známe problémy zaregistrujete pouze pokud opravdu hodně nahráváte z několika tunerů současně)...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od Mila_s »

9000peter píše:
čsfd teda staré CSFD odinštalovať ! Náhradu poznáš...
Jaká je náhrada za CSFD prosím?
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
plekab
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: 30.leden 2021 - 0:56

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od plekab »

Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13.březen 2022 - 13:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
kofolak
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 132
Registrován: 18.listopad 2009 - 0:50

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od kofolak »

Mne vyhovuje najviac OpenBlackHole
-mnostvo nastaveni a prave tych pre mna najpotrebnejsich
-skin je ok (viem, ze sa da menit, ked som mal stare UNO, tak miesta vela nebolo, uz sme si zvykli)
-uz som nan zvyknuty, na jeho logiku rozmiestnenia nastaveni v menu

Skusal som aj
-BlackHole, dlho som ho pouzival (myslim, ze vyvojari spolupracovali s VU+), ale ked vyslo OpenBH, tak som nan presiel
-VTI, tam som sa trochu stratil, po nemecky sa mi zle hlada, obcas skusim
-skin HDglass16/17 mocny nastroj a nakoniec som zistil, ze potrebujem pozerat a nie bavit sa so skinmi (akymikolvek)
-multiboot nepouzivam, chceme pozerat, nie bootovat

Su tu veci, na ktore treba brat ohlad
-vybrat image podla funkcnosti - zaklad pouzivaju vsetci spolocny (OE-Alliance), ale niektori maju nieco vyladene lepsie alebo naopak odflaknute
-zvolit spravny skin (napr hdglass bude vsade vyzerat rovnako)
-softcamy rozbehas vsade rovnako, len pri niektorych nemusis vediet vobec nic, kedze to tam v image pripravili

Neexistuje najlepsi image/skin, existuje len taky, ktory vyhovuje prave tebe.
Uno4kSE + OpenBH, T55, ex Uno
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od havana »

kofolak píše:...
-skin HDglass16/17 mocny nastroj a nakoniec som zistil, ze potrebujem pozerat a nie bavit sa so skinmi (akymikolvek)
-multiboot nepouzivam, chceme pozerat, nie bootovat
....
Neexistuje najlepsi image/skin, existuje len taky, ktory vyhovuje prave tebe.
:D Souhlasím s tebou - a to i o skinu HD Glass 1X , který používám od dob mého prvního Vu+. Je to jen otázka zvyku. Já mám podmínku pro skin , aby se v seznamu programů zobrazila jedna nebo dvě obrazovečky (v Hd glass se to nazývá "zobrazení seznamu kanálů PIP+PIG), kde první ukazuje aktuální program (nebo obrazovka pod menu) a druhá ukáže obraz programu, na který šipkama najedu (zvuk zůstáva u aktuálního programu)- to je opravdu velice přijemná služba a její funkčnost ovlivňuje jak moji volbu skinu, tak image...

A pravdu máš i v tom, že image či skin musí vyhovovat právě tobě. Nějak se mi nezdý tvrzení některých, že má nějaký image lepší obraz - podle mne je to u všech stejné - železo prostě nepustí. Jde jen o nastavení obrazu... A potom ty neštastné FBC tunery - větší čí menší problémy jsou asi v každé image... S tím nic nenaděláme...

P.S.: To zobrazení PIP+PIG nabízí hned několik skinů - nejen HD Glass!!! A samozřejmě musíte mít náležité hardwerové vybavéní - tzn. několikatunerový přijímač, se skutečně poctivě samostatně zapojenými tunery na jednotlivé LNB!! S jedním tunerem vám to ukáže tak maxímalně program se stejného TP...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
spalding
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 07.leden 2016 - 18:43

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od spalding »

Základ posledný Opendroid,na klúči purE2.
VU+ Zero 4K
ambin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 03.říjen 2008 - 17:44
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE
Bydliště: Haná

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od ambin »

havana píše:Ale jste se přes víkend rozjeli :)
chocholousek píše: A to je ten problem, ty si zamrzl pred cca sesty lety (mozna vic), a to co si si tenkrat precet o BA & company ted rozdavas za rozumy. Ale to se velmi vyrazne pletes, ono ruzne ty multibooty se totiz vyvijeji, ....
Tak nebylo to před šesti lety, ale cca. před dvěma - to už multiboot v BH byl opravdu velice propracovaný, už mu nevadil různý typ bootloaderu - už šlo vložit téměř každý image, ale i tak dokázalo image v multiboot zbořit i hlavní...
Nyní mám rozhodování o image jednoduché - zkusím novou image, nainstaluju CAM, setting ,HD Glass a dám v nastavení "zobrazeni seznamu kanálu PIP+PIG" (pro tuto funkci musíte mít minimálně dva tunery!) - a zde valná většina image končí - většinou při přepínéní se vypíná zvuk, nebo má jiné problémy se zobrazením v obrazovečkách - pro mne se tímto stává image nepoužitelnou... Toto zvládá jedině VTi a Black Hole. Dokonce i OpenAtv to zvládalo (ne vždy), už jsem chtěl na něj přejít, ale problémy s FBC tunery zde byly větší než ve Vti (opět - tyto známe problémy zaregistrujete pouze pokud opravdu hodně nahráváte z několika tunerů současně)...
Před měsícem jsem se rozhodl nainstalovat za Black Hole do pluginu Open multiboot další SW Open Black Hole 5, který má v sobě Kodi 19 Matrix. Ten Kodi 17 byl v BH zastaralý a přestal fungovat. Jaké bylo moje zklamání, že ani ten Kodi 19 nepracoval vpořádku - kousal se a nebyl synchronizovaný zvuk a video. Hrůza. V počítači i na mobilu mi Kodi 19 jede bez problémů. Nakonec jsem zblbl a dal jsem další SW ze Satuniverse a to Backup OBH 5 vč. oscam. Ale ani tam Kodi nešlo. Ten SW byl nějaký doblbaný a nešel z meobootu vůbec odstranit a nepomohla ani nová instalace Black Hole. Ani totalcomanderem to nešlo odstranit. Nebudu to natahovat. Jelikož se satelit choval divně a zamrzal a nepomohla nová instalace, podařilo se mi zastavit v satelitu ten Open moltiboot a konečně se zdá, že Black Hole pracuje dobře. Nedám na ten SW dopustit.
VU+UNO 4K SE 1000 Gb HDD, IMG Black Hole3, Oscam, motor SG2100, setting Vhanniball rotor
ambin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 03.říjen 2008 - 17:44
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE
Bydliště: Haná

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od ambin »

Mému oblíbenému Black Hole zvoní hrana. Na webu
se o tom dozvíte více. Pokud zatím nechceme kupovat satelity s procesorem Hisilicon jako Octagon, tak prozatímním řešením je img Open Black Hole 5 ve flash. Problematiku s Kodi 19 jsem vyřešil instalací Archiv CZ SK. Podle odborníka na VU+ znamená OBH svobodu - patrně budou ještě nějakou dobu provádět inovace. Změna je život.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13.březen 2022 - 8:35, celkem upraveno 2 x.
Důvod: fix LINK
VU+UNO 4K SE 1000 Gb HDD, IMG Black Hole3, Oscam, motor SG2100, setting Vhanniball rotor
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od havana »

ambin píše:
Před měsícem jsem se rozhodl nainstalovat za Black Hole do pluginu Open multiboot další SW Open Black Hole 5,.... Nakonec jsem zblbl a dal jsem další SW ze Satuniverse a to Backup OBH 5 vč. oscam. .... Ten SW byl nějaký doblbaný a nešel z meobootu vůbec odstranit a nepomohla ani nová instalace Black Hole. Ani totalcomanderem to nešlo odstranit. Nebudu to natahovat. Jelikož se satelit choval divně a zamrzal a nepomohla nová instalace, podařilo se mi zastavit v satelitu ten Open moltiboot a konečně se zdá, že Black Hole pracuje dobře. Nedám na ten SW dopustit.
:) Vyjadřuju se sice pozdě, ale nedá mi to - ta zkušenost z problémovým odstraněním vadného FW z meoboot je celkém známá - špatný FW nejde u USB odstranit a často právě toto špatné FW automaticky nabíhá a pokládá systém... Čistá instalace nové image ve VU, zapojíte USB (před zapnutím obnoveného) a stroj opět padne.... Pokud nechcete laborovat v NTB, jak z USB naformatovaném na ext3 odstranit špatné soubory meoboot, tak zbývá jediná možnost - USB s meobootem zastrčit až po naběhnutí VU+ a rovnou v přijímači nemilosrdně USB přeformátovat...

Právě pro tyto zkušenosti s totálně spadnutým satelitem jsem experimenty s meoboot ukončil. Je spolehlivější experimentovat přímo s jednotlivými image, ukládat si jejich zálohy, než když výám najednou spadne meooboot s osmi image, jejichž záloha je problematická - ne-li nemožná. Mi se alespoň nepodařilo zálohu vytvořenou v image v meoboot nahrát přímo do přistroje, jako hlavní...
:poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od Spacer »

Tak ono je dobré si prečítať aj odporúčania vydavateľov image, či je možné prevádzkovať ho v multiboote.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od Timeshock »

staci pouzivat multiboot a ne meoboot .................
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od havana »

Timeshock píše:staci pouzivat multiboot a ne meoboot .................
:D Nechci rýpat, ale není to náhodou jedno?? Pokud se nepletu, tak v různých image se používají pro tento nástroj různé názvy. Nejlépe propracovany a funkční ho má rozhodně image Black Hole, ale jestli se to menuje Multiboot , meoboot či úplně jinak teď už opravdu nevím...
Spacer píše:Tak ono je dobré si prečítať aj odporúčania vydavateľov image, či je možné prevádzkovať ho v multiboote.
:D Ani zde nebudu polemizovat, ale pokud si vzpomínám, tak každý popis image začíná slovy, že není určen pro provozování v multiboote. Nikdy jsem naopak neviděl v popise "vhodný do multiboot"
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od 9000peter »

Len tak mimochodom nepoužívam multibot ani neoboot ani všetko ostatné.
Aké image dám na skúšku do boxu tak vždy zálohujem a môžem naspäť flashovat ako uznám za vhodné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od dano01 »

.... moja reč, robím to tak isto a odporúčam to aj ostatným..... :poklona:
... a len tak na okraj pre adminov, je zaujímavé ako sa mi stratilo niekoľko stovák príspevkov...... :Yahoo!: , ale v dnešnej dobe je to asi normálne.... :D
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 17.březen 2022 - 18:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od hrotik »

Jen pro zajímavost Info k aktualizacim VTI ze 14.3. Něco málo k tomu je i ve zprávičkích na parabole.
dano01 - proběhl jakýsi úklid, v podstatě každý tady o něco přišel :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
kiko74
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 22.leden 2010 - 19:07
satelitni prijimac: VU Zero 4k

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od kiko74 »

Jednoznačne opePLI, popripade openATV
Dreambox DM 900 UHD 4k , :D :D :book:
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“