Zdielanie medzi Arivami

Moderátor: marecek29

Edo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 24.červen 2011 - 16:02

Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od Edo »

Zdravim,

hadam by ste mi vedeli poradit. Mal som dve Arivi 200Combo, jedna bola ako server. Problem mam, ze pri NewCamd mi na klientskej Arive trhal obraz (ako keby siel pomalsie obraz) a pri prepinani kanalov niekedy uplne vyplo zdielanie (tam som musel potom restartnut klientsku Arivu a zas slo vsetko v pohode). A ak som pouzil na zdielanie CCCam tak mi resetuje Arivu, ktora robi server, vzdy ked prepnem na urcite HD programy..

Teraz som si zaobstaral Arivu 250Combo a dal som ju ako server. Zial pre mna, robi to iste aj pri NewCamd aj pri CCCAM. Chcem sa opytat, ako by sa to dalo vyriesit (aby to netrhalo, nevypinalo zdielanie, neresetovalo pri HD programoch) ? Hadam by sa dalo cez tie dalsie moznosti co tam su - GBOX, MGCAMD, IKS ?


Specifikacie:
Arivi su spojene cez 1GB Switch, ktory je pripojeny na ADSL router (skusal som ich mat iba na switchi, ci to nebrzdi router, ale bez rozdielu).
Arivi 200Combo maju najnovsi patch firmware v2.18B4patch (problemy boli rovnake myslim uz od patchu 2.14)
Ariva 250Combo ma najnovsi patch firmware 20120808 1.19B1 patch
Kartu mam Skylink Irdeto
Farell
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 18.leden 2011 - 23:26

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od Farell »

Já mám 2x Ariva 200HD a sdílím už asi 1,5roku a bez záseků atd... :Yahoo!:

Měl jem to taky přes SWITCH a občas to zlobilo...a teď to mám bez Switche proste jenom Ariva - kabel Ariva, a jede to krásně vše jede do 1s přepínaní... 8)

Kabel mám 15m dlouhej ale zkusil bych nastavit porty jako mám já... :good:

Na serveru...22000 a na klientovy 22000nebo 8000 a 8000.A melo by být po problému. :book:
Naposledy upravil(a) Farell dne 18.září 2012 - 0:02, celkem upraveno 1 x.
48" LED FullHD Thomson 48FU4243
Ferguson Ariva 200HD F/W A200_V2.14B2patch 0.8W-1W DIGISlovakia-FE 80cm
55" 4K Samsung UE55JU6072 H.265 (HEVC)
Tuner v TV H.265 0.8W-1W DIGISlovakia FE 80cm.
satmachr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 15.říjen 2010 - 0:11

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od satmachr »

Ahoj Mužu poprosit o uplný popis nastavení Příjímačů.Mám taky problém se sdílením.Příjímače Golden media wizard HD.Prý stejný výrobce jak Ariva.Propojeno přímo do sebe.V jednom nastaveno NewCam Server,Ale né ten port. 2200a druhém New Cam klient.Zkušenosti mám pouze s GM 9080 Tam to šlo po vlastní síti HomeCam.Dík moc za rady H.
Uživatelský avatar
kudma611
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 639
Registrován: 06.prosinec 2009 - 10:55
Bydliště: PREŠOV

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od kudma611 »

Ako môže byť nastavený iný port v serveri v newcamd server a iný v klientovi newcamd(klient)? :unknown: :D

Otázka na Farella
Naposledy upravil(a) kudma611 dne 18.září 2012 - 23:48, celkem upraveno 1 x.
Full backup image xpeed lx 1/2 by kudma611(ab-forum)
Ďolďo a Džefri(facebook)
Install softcam feed(youtube)
Obrázek
Xpeed lx1-OpenATV 6.3.0-Driver:21.01.2016-Gui version:24-11.2018-Kernel version:3.12.1
Amiko 8265+
Amiko NEO combo SE
vacomp
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 17.září 2009 - 9:44
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od vacomp »

Pozri sa na IP adresy Ariv, ci sa nebiju s nejakym zariadenim v tvojej sieti, pripadne im nastav nejake vyssie napr. 192.168.x.201 a 192.168.x.202
Pozri sa aj na MAC adresy, nesmu byt rovnake.
Po nastaveni Arivy vypni a zapni.
Ak si si nie isty, ci nemas viacere IP na rovnakych hodnotach, stiahni si free soft na scanning zariadeni a im priradenych IP v sieti http://www.advancedipscanner.com/. Ja som uz par zadrhelov prave vdaka tomuto sikovnemu softiku vyriesil.
Edo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 24.červen 2011 - 16:02

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od Edo »

Dakujem za prispevky :)

Farell: No mam tri prijimace tak to tazko dam kabel - kabel. Pouzivam port 8000 ako bolo standartne v navode (co je prilozeny k firmware s patchom).

Vacomp: IP adresy som dal uz na zaciatku vysoke, resp. vzdialene od pociatocnej (brana). Tam problem nie je. Mac adresy su rozdielne aj ked vsetky tri zacinaju 00:02:0F. Preveril som to aj tym programom co si mi odporucil a vsetko v poriadku, s nicim inym to nekrizuje.
goda
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 06.září 2012 - 15:38

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od goda »

Dobrý den
Pokouším se nastavit sharing přes newcamd mezi arivou200 a arivou202e. 200 používám jako server (karta CSlink s cryptoworks), spojeny jsou přes router. Ping i login je ok, ale klient stále hlásí žádný kanál. Zkoušel sem i propojení napřímo přes křížéné utpko, ale ani tak na 202e nic. Pročetl jsem tu na fóru různé diskuze a kouknul i na Bucharův projekt, ale bohužel si s tím nevím rady. Můžete mi někdo poradit kde bych mohle dělat chybu? Děkuji za pomoc
joe6pack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: 30.prosinec 2008 - 1:07

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od joe6pack »

goda píše: ... klient stále hlásí žádný kanál...
a preco by si mal dostat nejaky kanal cez siet?
zebysi bol taky srandista, ze nemas koax pripojeny ku klientovi?
siet ti moze sprostredkovat len odkodovanie
INRP
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 14.červen 2010 - 12:39
satelitni prijimac: Ariva 200HD + Ariva 200HD
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od INRP »

goda píše: ale klient stále hlásí žádný kanál
Toto hlási keď nemáš naladené programy na klientovi ,keď nekóduje hlási zakódované teda aspoň u mňa ak sa mýlim ma opravte.
goda
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 06.září 2012 - 15:38

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od goda »

joe6pack píše: zebysi bol taky srandista, ze nemas koax pripojeny ku klientovi?
koax tam je.. Ale možná bude vadný. Zkusim předělat koncovky nebo ho vyměnit. Tahle možnost mě nenapadla
Uživatelský avatar
Rafajrma
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 20.srpen 2012 - 19:21
satelitni prijimac: Ariva 200HD - server

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od Rafajrma »

goda píše:Dobrý den
Pokouším se nastavit sharing přes newcamd mezi arivou200 a arivou202e. 200 používám jako server (karta CSlink s cryptoworks), spojeny jsou přes router. Ping i login je ok, ale klient stále hlásí žádný kanál. Zkoušel sem i propojení napřímo přes křížéné utpko, ale ani tak na 202e nic. Pročetl jsem tu na fóru různé diskuze a kouknul i na Bucharův projekt, ale bohužel si s tím nevím rady. Můžete mi někdo poradit kde bych mohle dělat chybu? Děkuji za pomoc

Cau goda,
ja som to prave vcera nastavil takto:
http://www.edisk.cz/sk/stahni/19770/Zdi ... .86KB.html
Akurat som Arivu202E pouzil ako server.
S pozdravom
Rafajrma
Acuchillador
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 29.září 2012 - 10:19

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od Acuchillador »

Chtěl jsem se zeptat mám doma 2x Ferguson Ariva 200HD.

1, Je možné sdílení tím způsobem že budu mít v jednom přijímači Skylink kartu s placenými programy a poté propojím UTP kabelem s druhým přijímačem bez karty a budu mít sdílené programy na obou dvou přijímačích ? (jestliže to lze provést poprosil bych o nějaký návod)

2, Nebo to jde i tak že propojím oba 2 přijímače + switch do internetu (bez karty providera)
nastavím (poprosil bych kdyžtak o link na nějaký návod) a funguju?

Co z toho je lepší popřípadě jednodušší řešení jestli že jdou provést obě tedy.
Uživatelský avatar
plesi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 16.květen 2009 - 18:51
satelitni prijimac: nic staleho...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od plesi »

a o cem se tu asi bavi...
samozrejme ze to jde...naprimo propojene 2 x Ariva krizenym LAN(Server/Klient NewCamd),nebo zde:
http://www.finty.sk/domain/finty/files/ ... server.pdf
CTI: :book:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=129&t=22088
Nastavení sharingu na protokol NewCamd
http://ss2.webz.cz/ariva_menu.htm
Projdi si diskuse:
http://www.ab-forum.info/viewforum.php?f=127
Pripoj se na IP prijimace pres web rozhrani a mas to nastavene zachvilku.
Kdyz bude "kudma611" mit cas a naladu,tak ti s tim mozna poradi... :P
Klikni na podpis "kudma611" a najdes to v "Návody na arivu". :D
out of order...
Acuchillador
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 29.září 2012 - 10:19

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od Acuchillador »

a jeste se zeptam když to bude přes web nebudu muset každy mesic prenastavovat IP nebo cokoliv jinyho. Nechce se mi pak uz o to moc starat.
Uživatelský avatar
plesi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 16.květen 2009 - 18:51
satelitni prijimac: nic staleho...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od plesi »

...pres webove rozhrani (ve web prohlizeci zadas IP prijimace) si nastavis pouze protokol NewCamd Server a u druheho prijimace NewCamd klient.
Nastavis pevnou IP na server a mas po starostech.
out of order...
goda
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 06.září 2012 - 15:38

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od goda »

Tak po 14 dnech sem si na to konečně našel čas vyměnil jsem koax mezi arivami a vše šlape jak hodinky Děkuju za pomoc :)
kirko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 04.červenec 2010 - 22:51

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od kirko »

Prosim o radu. Mam 2x Ariva 102, zapojene v jednej LAN. 1 Ariva server, obsahuje kartu (zakaldny balik) + cez net zdielanie (premiovy balik) Pripojil som 2 Arivu, nastavil server , klient - 2 Ariva zobrazuje len programy z karty (zakladny balik) Co treba, aby mi 2 Ariva videla aj tie zdielane programy. (Tak podobne mam robenie zdielanie pri AMIKO, len cez rs232 a tam vidim bez roblemov vsetko) Verziu FW mam A102E_20120808_V1.19B1. Zdielam to podla navodu cez Newcamd - cccam mi nejde rozbehat .. Dakuejm za kazdu radu..
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od vlado.ucho »

To kirko,Ariva nie je Linuxový STB,tam veľa zázrakov neočakávaj.Ak ti server z ktorého zdielaš nepovolí reshare,tak inšie ako zo svojej karty, ani neuvidíš.Na svojom STB môžeš síce nastaviť rôzne spôsoby kódovania,CCcam,NeWCamd,ale nie je toho na reshare veľa.Lepšie by bolo,ak by si ako server použil nejaký Linux-STB.Napr.DM-500s,ktorý ani nemusí biť napojený na anténu.Stačí ak bude v Lan sieti a resharovať na 2 Arivy, samozrejme dať tam OSCam 1.Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
coolero
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 09.únor 2010 - 17:09

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od coolero »

Zdravim vas, vedel by niekto poradit ? Nemozem rozbehnut sharing medzi dvoma Arivami,
2x Ariva 200HD,NewCamd - ping OK, prihlasenie OK,kabel ma 20m, napriek tomu na klientovi program kodovany,
karta nastavena na 3,6 MHz v klientovi aj serveri, skusal som aj 6 MHz, emu vypnute, soft 1,07B1 ,
kamosovi to v tejto konfuguracii v pohode funguje, ja to nemozem rozbehnut .
coolero
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 09.únor 2010 - 17:09

Re: Zdielanie medzi Arivami

Příspěvek od coolero »

Uz som to rozbehol, chyba bola v signale z LNB, prijimac mi ukazoval signal asi z inej druzice na rovnakej frekvencii.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - Ferguson Ariva 200“