Nahrávání kodovaných programů DVB-C

DVB-C prijímače - značky, skúsenosti, pomoc

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
dstr007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 19.listopad 2017 - 21:11

Nahrávání kodovaných programů DVB-C

Příspěvek od dstr007 »

Ahoj,
pro vlastní účely jsem si vyřešil nahrávání nekodovaných programů a nyní se snažím si to rozšířit i o kodované.
Jasně, dneska to umí každá televize, ale třeba Samsung, co mám, to má interně kodované (nelze přehrát jinde), což by nevadilo, ale hlavně to nejde ostřihat o reklamy a balast, takže to zabírá místo na disku, nejde si to archivovat, atd...
Píšu to proto, aby bylo zřejmé, že nechci krást, ani nelegálně sdílet. Hlavně mne tato problematika docela "chytla" a nerad bych zůstal napůl cesty.

Používám legální placenou kabelovku U**, takže DVB-T/C tuner, staré pc s linuxem. Starý nepoužívaný DM600 používám jako čtečku, rozeběhnul jsem na něm oscam r11292. HW starý, protože do něj nechci zbytečně investovat. Navzájem vše komunikuje, ale nedekoduje a v logu oscamu je:

(ecm) oscam (0B00@000000/0000/0**D/4E:9*********1): not found (252 ms) by internal

Jak jsem pročítal fora, vydedukoval jsem, že problém je asi v nutnosti nějakého překladu klíčů uložených na kartě, tedy vlastně v emulaci CI modulu. Poradí mi někdo, jestli se toto dá vyřešit? Stačilo by i malé nakopnutí a případně odkazy.

Dík moc za jakoukoli pomoc!
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Nahrávání kodovaných programů DVB-C

Příspěvek od dlhe_pole »

UPC cable preslo zhruba pre pol rokom z RSA pairingu na HW pairing .. kludne mozes zabudnut na oscam v kombinacii s UPC cable. jedine CI modul alebo ich prijimac
dstr007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 19.listopad 2017 - 21:11

Re: Nahrávání kodovaných programů DVB-C

Příspěvek od dstr007 »

Moc dík za odpověď. Takže to znamená, že přístupová karta je HW svázaná s použitím konkrétního CI modulu, tedy nebude fungovat v jiném?
Skrze CI modul by to tedy šlo? Má s tím někdo zkušenost? Předpokládám, že při tomto řešení by šlo v reálném čase dekódovat jenom jeden program, ale to mi nevadí, jak jsem už psal, nejde mi sharing.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Nahrávání kodovaných programů DVB-C

Příspěvek od dlhe_pole »

dstr007 píše:Moc dík za odpověď. Takže to znamená, že přístupová karta je HW svázaná s použitím konkrétního CI modulu, tedy nebude fungovat v jiném?
Skrze CI modul by to tedy šlo? Má s tím někdo zkušenost? Předpokládám, že při tomto řešení by šlo v reálném čase dekódovat jenom jeden program, ale to mi nevadí, jak jsem už psal, nejde mi sharing.
z ci modulu zdekodujes program len v zariadeni kde je zastrceny. ziaden sharring ti nepojde
dstr007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 19.listopad 2017 - 21:11

Re: Nahrávání kodovaných programů DVB-C

Příspěvek od dstr007 »

Takže asi úplně blbá otázka, za kterou se omlouvám, začínám. Hledám způsob, jak k USB tuneru bez CI přidat CI slot. Jde to vůbec? Zatím se mi zdá, že CI slot v zařízení je většinou spojený s nějakým tunerem, zatím jsem nějak nenašel HW jenom s CI slotem bez tuneru. (nevíte o nějakém?)
Nebo jinak, jde k existujícímu tuneru bez CI dokoupit jiný, u kterého bude využit CI slot pro ten původní stávající tuner?

Ale na druhou stranu když kouknu na zařízení DM525 COMBO, tak má DVB-S2 a DVB-T2/C, CI slot, čtečku a nikde se nepíše k jakému tuneru je CI připojen.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Nahrávání kodovaných programů DVB-C

Příspěvek od dlhe_pole »

1, nejde pridat
2, nechapem.. ci slot bez tuneru mas napriklad pcmcia rozhranie v notebooku
3, nedokoupis nic
4, ci slot v dm525hd dokazu pouzivat vsetky zariadenia. je to to iste ako u telky pouziva Ci jak sat tuner tak dvb-t

zbytocne spekulujes.. z parovaneho zariadenia nenasharujes nic.. bude velke stastie pre teba ak dokaze ci modul jeden kanal dekodovat a iny nahravat z toho isteho dvb-c muxu/kanala
dstr007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 19.listopad 2017 - 21:11

Re: Nahrávání kodovaných programů DVB-C

Příspěvek od dstr007 »

Opravdu nespekuluju, jenom řeším co bych musel případně dokoupit aby mi to fungovalo a abych měl pokud možno co největší variabilitu v budoucnu. Mám USB dongle DVB-C/T/T2 HEVC (osobně uvěřena funkčnost v ČR) s podporou v Linuxu.
Když k němu dokoupím nějaký tuner DVB-S s CI, nebo ho strčím do starého notebooku s PCMCIA slotem, nebo někde seženu starou redukci PCMCIA/PCI co se používala k Orinoco kartám, je nějaká šance, že to půjde to 1:1 propojit s tím tunerem, nebo k řešení je potřeba vyloženě nový tuner DVB-C s integrovaným CI slotem?
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Nahrávání kodovaných programů DVB-C

Příspěvek od dlhe_pole »

kup si dm525hd s dvb-c tunerom a budes mat po probleme. modul ti tam pojde. ci ti pojde usb dongle v dvb-s kovej verzii boxu je otazne nakolko ani srnka netusi ci vnejakom image su obsiahnute drivers pre tvoj dongle.. treba vyskusat
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Nahrávání kodovaných programů DVB-C

Příspěvek od Or-Horo »

Ahoj,

pokud někdo ještě hledá informace, jak na nahrávání zakódovaných pořadu z DVB-C.

Ideální stav, pokud hledáte krabici s Enigmou 2, je mít už něco 4K, s DVB-S2X a tuner přidat jako USB vajgl. Samozřejmě, jsou i dražší více tunerové varianty. Záleží, kdo se na co jak finančně cítí. Třeba VU Zero 4K se dá pořídit ve variantě DVB-S2X pod 4 tisíce a k tomu připojíte USB tuner a máte dvou-tunerovou krabici.

Z jednoho tuneru nahráváte, na druhý koukáte. Výhodou je možnost mít v UNI čtečce kartu na satelit, v CI slotu modul s kartou pro kabelovku. Funguje bezvadně. Pokud USB vajgl nemáte a chcete hodně ušetřit, koupíte variantu s vestavěným DVB-C. Ale dlouhodobě z toho asi radost mít nebudete. Dva tunery jsou dva tunery.

Není nutné kupovat originál turbo tuner za 1.700. Stačí mít i jiný tuner pod 1.000,-. Ale tam je risk, že to nemusí být kompatibilní, nebo nemusíte být spokojeni s kvalitou obrazu. Turbo tuner má obraz docela solidní.

Nemusí jít nutně o VU+, výrobců je hodně. Důležitý je hlavně ten CI slot.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Odpovědět

Zpět na „DVB-C prijímače“