vyuzitie 5V z usb na napajane zosilovaca dvb-t

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

vyuzitie 5V z usb na napajane zosilovaca dvb-t

Příspěvek od vensan »

Nie kazde DVB-T zariadenie dokaze napajat aktivnu antenu preto ma napadlo vyuzit pozadovanych 5V z USB pre potrebne napajanie.Po pripojeni vyhybky pre stolnu antenu SYNAPS DVB-T a AHD 243 a naladeni programov dochadza k stavu ze signal v urcitych intervaloch vzdy poklesne skusal som napajanie z notasu aj priamo z USB nabijacky pre mobil no jav sa vyskitoval rovnako pricom ked som zapol napajanie priamo z DVB-T zariadenia jav zmizol tymto chcem povedat ze samotna antena je v poriadku.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: vyuzitie 5V z usb na napajane zosilovaca dvb-t

Příspěvek od hlustvisihak »

ja by som povedal na 99 percent špatný veksel !!! (po šlovenský výhybka !)

to jedno percento jde na špatnou filtraci ss napájení z USB (daj tam kondík ) !!! asi víš jaký a kam !

:poklona:
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: vyuzitie 5V z usb na napajane zosilovaca dvb-t

Příspěvek od dano01 »

vensan píše:Nie kazde DVB-T zariadenie dokaze napajat aktivnu antenu preto ma napadlo vyuzit pozadovanych 5V z USB pre potrebne napajanie.Po pripojeni vyhybky pre stolnu antenu SYNAPS DVB-T a AHD 243 a naladeni programov dochadza k stavu ze signal v urcitych intervaloch vzdy poklesne skusal som napajanie z notasu aj priamo z USB nabijacky pre mobil no jav sa vyskitoval rovnako pricom ked som zapol napajanie priamo z DVB-T zariadenia jav zmizol tymto chcem povedat ze samotna antena je v poriadku.

Ja bežne používam 5V z USB na napájanie vlastne zhotovených rôznych zariadení a všetko je OK. Doporučujem v prvom rade zmerať prúdový odber...... :poklona:
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: vyuzitie 5V z usb na napajane zosilovaca dvb-t

Příspěvek od vensan »

hlustvisihak píše:ja by som povedal na 99 percent špatný veksel !!! (po šlovenský výhybka !)

to jedno percento jde na špatnou filtraci ss napájení z USB (daj tam kondík ) !!! asi víš jaký a kam !

:poklona:
OK skusim inu vyhybku.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“