RTVS karta (cerveno-biela)

Moderátoři: EnoSat, Steiner, toprun, Farell

Odpovědět
alfsvk

Re: Novinky v Skylinku

Příspěvek od alfsvk »

Towercom uz jedno IR ma -> 0668 /Plustelka, nic jednoduchsie, server, databaza je...
Len uvaha, ziadne info zatial nie je.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Novinky v Skylinku

Příspěvek od efendy55 »

no asi zajtra preventívne požiadam rtvs a tú ich kartičku do bazmeku . :Yahoo!: ale možno sa dohodnú aj so skylinkom ak boh dá , no uvidíme čakajú nás ešte napínavé časy . aspon si skylink konečne uvedomil že sa to dá aj ináč a nikto nie je odkázaný len na ich tp na 23,5 . ked to funguje u čT tak to bude aj na RTVS len aby sme nedopadli tak že budeme potrebovať na každý program kartičku . [-o< ešte že mám v každom bazmeku 2x readers ......... :ROFL:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Novinky v Skylinku

Příspěvek od Steiner »

Čím viac pásikov - tým lepší adidas, čím viac kartičiek - tým lepšia stabilita a nezávislosť, počet readers nie je problém. :D
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Novinky v Skylinku

Příspěvek od minestra »

Mně to připadá docela Ok: taky platím konces. poplatky ... a figa borová. Takhle se to mělo v ČR řešit při zavedení poplatků pro Sk!link.
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Uživatelský avatar
juraj1036
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: 28.leden 2009 - 12:40
satelitni prijimac: Linuxové prijmače
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky v Skylinku

Příspěvek od juraj1036 »

takze kde o nu poziadat,zakupit alebo tak nejak? viete?

edit: aha uz som tom nasiel :D


Ako získať kartu ?

"Od 15. apríla bude možné získať kartu prostredníctvom webového formulára na rtvs.org. Karta bude dostupná bezplatne pre všetkých, ktorí platia úhrady za služby verejnosti. Úhradu treba preukázať variabilným symbolom resp. číslo SIPA.

Karty budú využívať rovnaký kódovací systém ako Skylink – Irdeto. Nebude tak problém s použitím prijímačov, ktoré využívate na príjem programov cez spomínaného poskytovateľa."

zdroj: zive.sk
Vu+duo 4K se,OpenPli_Oscam/Vu+zero4K ,OpenPli_Oscam/T90 9xLNB,39E-5W/FUBA DDA110 AL-36E,LNB circular ...
http://www.vhannibal.net/autosetting.php
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Novinky v Skylinku

Příspěvek od efendy55 »

to máš svätú pravdu :good: o tom potom :ROFL: ale už teraz niektorý plačú na forach že kde do prdele strčia druhú kartu ked má bazmek len s jednou readers #-o takže v mojom prípade do 7-ks kartičiek nemám problém , ale ak počet stúpne tak budem musieť šiahnúť po záložákoch / une a sole2 / ktoré som momentálne požičal :smoke: :smich: nerobme paniku , počkajme ako sa k tomto postaví skylink .... tiež dúfam že sa konečne dohodnú ........ :Yahoo!:
Všetko 4K
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Novinky v Skylinku

Příspěvek od petersk »

Určite sa dohodnú, čo poznám tak v okolitých štátoch /Rakúsko, Maďarsko, Česká republika/ majú aj svoju kartu verejnoprávne médiá a predsa sú v ponuke skoro každého operátora.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Novinky v Skylinku

Příspěvek od liquere »

Kto ma a plati skylink a bude dalej platit preco by objednaval tuto kartu.To skor ked nechce paltit serpo alebo vobec balik a staci mu rtvs, potom nema problem s miestom na kartu.Teraz nepocitam zahranicne lebo vymena skylink za rtvs je stale rovnaky pocet,nie? :)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Novinky v Skylinku

Příspěvek od Steiner »

No mne osobne táto ďalšia kartička vyhovuje, súhlasím s RTVS. :D

už to niekto presunte do inej - novej témy.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
japop
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 14.leden 2009 - 14:19
satelitni prijimac: HD-BOX 7119
Bydliště: ČR

Re: Novinky v Skylinku

Příspěvek od japop »

Souhlasím také, i když nám v ČR to neumožní ofiko příjem, ale je to cesta, vzepřít se. Já osobně uvažuji o převodu nepoužívané karty, poté co ji vyprší období bez polatku, na kartu ČT.
HD-BOX 7119
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: STV a STV2 HD bez Skylinku

Příspěvek od Steiner »

@joe6pack,
ešte raz si prečítaj prvý riadok tvojho posledného príspevku a zamysli sa nad ním, ale v plnom kontexte udalostí /alebo ako to povedať/ a nadväznosti toho ako som to napísal, ale v dobrom. :D
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
drawer
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 05.srpen 2007 - 19:06

Re: STV a STV2 HD bez Skylinku

Příspěvek od drawer »

Nemám nič proti samostatnej distribúcii RTVS kariet, ale očakávam riešenie kariet typu ICE a nie iba Irdeto s CI - to by bol naozaj pre veľmi veľa ľudí problém. Mimochodom: Česká Televize si tiež sama platí distribúciu, má ČT karty ale Skylinku dovolila zadarmo pripojiť dekódovací system - alebo sa mýlim?
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: STV a STV2 HD bez Skylinku

Příspěvek od revis »

To je vzdy vecou zmluvy. CT je bohatsia ,plati viac.
RTVS uz asi tusi ,ako to dopadne so skylinkom. A potom - sef RTVS sa asi boji aj ze by mu vytykali,ze podporuje M7 , pritom ma dbat o dostupnost programu pre kazdeho - co s M7 teda uz vobec nieje pravda.
Ziska tym aj argument pre zvysenie koncesionarskeho. Ci to nebude volba z blata do kaluze, ukaze az cas. V tomto okamihu sa da dost tazko povedat, kto kolko komu dal bokom, aby to bolo tak, ako si Mika zmyslel. Na slovensku treba pockat kym sa zmeni vlada a hned je vsetko jasnejsie- o predchodcoch samozrejme. Do aktualneho hrnca je nazeranie ludu zakazane.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: STV a STV2 HD bez Skylinku

Příspěvek od Steiner »

Ono v dnešnej dobe ani to Irdeto nemusí byť taký problém pokiaľ nie je tlačené do rôznych uni-blokov a podobných "Shitlink vychytávok". Predsa sa už jedná o HD programy pri ktorých už to percento HD boxov čo zvládnu Irdeto či už cez Oscam alebo ... je tak prevažujúce že revolúcia nehrozí.
a vláda sa asi nezmení, nemá sa za akú :D
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: STV a STV2 HD bez Skylinku

Příspěvek od revis »

Dvojkartove prijimace sme uz zazili, ze ? To sa na kolene "dorabali" citacky a podobne vychytavky - na jednom Kaone to bolo vyriesene tak, ze sa pichli dve karty do jednej strbiny, kazda karta cipom od seba a ludia nechapali, ked nahodou nepreplo kartu (nemali nastavene pouzivanie 12V podla druzice) . Homecasty mali tlacitka na DO, ktorymi sa prepinali karty a dalsie prijimace dalsie zazraky. Vsetci sa tvarili, ze to robia lepsie, ale ani jeden system s umelo dorobenou citackou nesiel spolahlivo . Kto uz ma prijimac s dvomi Irdeto citackami ? Zlu cestu si zvolili . Skylink asi caka, ze ludia donutia RTVS pristupit na ich podmienky , ale mozu sa tazko popalit. Investovanie do nakupu techniky, dovybavenia atd uz nemusi byt koli providerovi skylink . To bude prekvapenie. Uvidime, ako sa postavia iny operatori k pridaniu STV1,2 HD do svojej ponuky.
A mozno sa to skonci aj vysielanim "do steny" . To by bol ale ozaj trapas.
drawer
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 05.srpen 2007 - 19:06

Re: STV a STV2 HD bez Skylinku

Příspěvek od drawer »

No tieto takzvané problémy akože podporujem - mepodporujem M7 nech si rýchlo vydiskutujú - MS v hokeji sa blíži a keďže budú aj na STV1 aj STV2 tak by bolo žiadané aby sa do vtedy sa dohodli...
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: STV a STV2 HD bez Skylinku

Příspěvek od revis »

Tieto majstrovstva este budu v pohode- SD idu a na ceskych sa budu tiez vysielat. Ked skonci zmluva na SD, potom nastane problem.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: STV a STV2 HD bez Skylinku

Příspěvek od Steiner »

Iný operátori čo pozerám sa k tomu postavili kladne, a ako som už písal, mne ďalšia kartička nerobí problém - skôr vyhovuje. Čo sa týka počtu kariet dnes samozrejme závisí od zdatnosti užívateľa, ale už považujem za bežného užívateľa toho čo si dokáže zapojiť x routrov za "pár šupov" do série a v každom spojazdniť 1-10 kariet. :D
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
joe6pack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: 30.prosinec 2008 - 1:07

Re: STV a STV2 HD bez Skylinku

Příspěvek od joe6pack »

pri korektnej karte (pri irdete s funkcnymi bk-rsa) a slusne posielanymi zapismi by snad nemusel byt problem so serverom -
problem vsak moze byt s klientmi, lebo niektore prijimace maju problem aj s jednou kartou...
otazka je aj ktorym smerom bude gradovat nevrazivost tohto fora voci "neskusenejsim" - doteraz tu alergia na lenivcov prudko narastala :D
na margo poznamky k mojmu poslednemu prispevku: bol to iba jemny protest voci presunu infa o vecernom vypadku signalu z temy Novinky v Skylinku, kde asi nemalo co robit, do tejto temy, kde tiez nema co robit - netreba to brat tragicky - onoho casu som tu vytvoril recesisticku temu nieco ako ropuchy na terase, ale neujala sa - kazdopadne sa to mohlo skor presunut do SKYLINK vypadoK transpodedu...
namorr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 03.červen 2009 - 9:40

Re: STV a STV2 HD bez Skylinku

Příspěvek od namorr »

No konecne niekto dostava rozum. Ja by som si prial aby v ziadnom pripade na Smejdoch neboli ziadne STV1 HD a STV2 HD a vobec postupne ziadne programy. Pocet kariet ani v mojom pripade nehra rolu.

Inak strasne by som rad videl tu atraktivnu ponuku co dali Smejdi STVcke. Za posledne 3 roky tu mame same atraktivne ponuky.
1, Vymena kariet ktore si zaplatil zakaznik (napr. FreeSat ich zasiela automaticky zadarmo)
2, Spoplatnenie niecoho co uz maju Smejdi davno zaplatene v podobe Servisneho poplatku
3, Unikatne zdrazovanie v podobe cim dlhsie obdobie tym vyzsia cena.
4, Unikatne vylepsovanie sluzieb a parametrov vysielania z heslom: To co fungovalo musime dod.bat.
5, A kopec dalsich atraktivnych oj.bov.

Len tak dalej.
IPBox9900, 1xDVB-S2, HDD-500GB
Odpovědět

Zpět na „Plustelka“