TV rozvody v paneláku

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

mmc
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 18.květen 2013 - 6:58

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od mmc »

sraeP píše:sry, ale nacpu si to sem :)
Nyní mě z STA zásuvky "teče" jen DVB-T.
ale máš tam aj satelit, tak sa informuj u stvoriteľa toho rozvodu čo potrebuješ k jeho rozbehaniu
Uživatelský avatar
sraeP
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 18.leden 2008 - 19:39

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od sraeP »

aha :shock:
Že tam je SAT vím.
Tak jinak ...pokud jeden z těch koaxů co jsou na fotce vede do tý skříně (viz fotka), ale je na něm jen DVB-T, půjde to jen přehodit v této skříni aby šlo DVB-S?
Myslel jsem že když se tady honěj zisky v zásuvkách atp. že by to mohl někdo poznat podle fotek co tam je za "železo".
Samozřejmě, že firmě zavolám. Ale problém je dostat tady z někoho v baráku jak se ta firma jmenuje :D
mmc
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 18.květen 2013 - 6:58

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od mmc »

sraeP píše:aha :shock:
Že tam je SAT vím.
Tak jinak ...pokud jeden z těch koaxů co jsou na fotce vede do tý skříně (viz fotka), ale je na něm jen DVB-T, půjde to jen přehodit v této skříni aby šlo DVB-S?
Myslel jsem že když se tady honěj zisky v zásuvkách atp. že by to mohl někdo poznat podle fotek co tam je za "železo".
Samozřejmě, že firmě zavolám. Ale problém je dostat tady z někoho v baráku jak se ta firma jmenuje :D
tak jasnejšie: je tam switch 5/16 to znamená signál z DVB-T a jedného satelitu ide do 16 zásuviek (14 káblov + 2 nezapojené), v zásuvke máš teda aj satelitný signál, len ho asi nevieš naladiť (alebo je odpálený práve "tvoj" výstup na switchi)
Uživatelský avatar
sraeP
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 18.leden 2008 - 19:39

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od sraeP »

Vzhledem k tomu že v bytě je tato zásuvka tak jsem DVB-S signál ani nezkoušel hledat
Obrázek
grupen
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 69
Registrován: 11.duben 2008 - 18:25
satelitni prijimac: GM 9060, GI Voyager II, Amiko
Kontaktovat uživatele:

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od grupen »

Toto vypadá na opotřebení stářím, ale nalézám i jiné prasárny. Jednou jsem v rekonstruovaném bytě našel na místě původní zásuvky krabici a v ní rozbočení pomocí čokolády do dalších dvou zásuvek. Když jsem se majitele bytu ptal kdo to tak udělal, tak mě řekl, že elektikář.
GM 9060, 1,69 EMU, splitter WTR 1, GI Voiager II, Amiko 8150, motor, SkyLink
Uživatelský avatar
sraeP
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 18.leden 2008 - 19:39

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od sraeP »

zakoupil jsem koncovou účastnickou SAT/TV/RAD a ....je tam (S signál) :D
Díky za nákop =D>
Teď se to ještě pokusím nějak rozdělit, abych měl SAT i v ostatních pokojích (zařízeních). V tom zatím tápu. Je mi jasný, že budu nějak omezen, protože to omezení v podobě jednoho svedenýho koaxu už tu je a změna udělat již nelze.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od hlustvisihak »

pokud máš "love " tak se dá udělat nezávisle 2 satelity u Tebe tj dva hlavní a k nim třeba 2 závislé ???

sraeP píše:zakoupil jsem koncovou účastnickou SAT/TV/RAD a ....je tam (S signál) :D
Díky za nákop =D>
Teď se to ještě pokusím nějak rozdělit, abych měl SAT i v ostatních pokojích (zařízeních). V tom zatím tápu. Je mi jasný, že budu nějak omezen, protože to omezení v podobě jednoho svedenýho koaxu už tu je a změna udělat již nelze.

jinak klasika , všichni na jednom pásmu (z VL/HL/VH/HH)
Uživatelský avatar
sraeP
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 18.leden 2008 - 19:39

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od sraeP »

hlustvisihak hoď mi nějaký linky na "železa" co je k tomu zapotřebí ať mohu studovat.
Dík
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od hlustvisihak »

sraeP píše:hlustvisihak hoď mi nějaký linky na "železa" co je k tomu zapotřebí ať mohu studovat.
Dík
Johansson 9640KIT

Schwaiger MBC 212 Multi Band Converter

Maximum Multi Band Converter


jinak bych ti dostal do bytu v pohodě 5 nezávislých satelitů (pro slovíčkáře =signál pro 5 satelitních přijímačů) ,

book:

:o

:smoke:
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od ivan333ivan »

Aby si mal v byte cez jeden kábel napojených 3 a viac satelitných prijímačov musela by byť zvolená už
"na streche" iná koncepcia.Krabica v ktorej sú komponenty je už teraz malá a nič do nej už nevojde.
Nutná investícia je pre jednotlivca privysoká.Svojpomocne to bez praxe nezvládneš,daj to spraviť firme
a nebudeš musieť uplatnovať reklamácie sam na sebe.Uved strop koľko si ochotný do toho investovať
a podľa toho je možné zvoliť funkčné riešenie.

Johansson 9640KIT má veľmi obmedzené použitie a vyžaduje špeciálnú kabeláž,konektory a náradie
kedže sa pracuje s konverzným produktom 3.6 GHz.,ak by bolo treba do bytu zviesť aj DVB-T signál
tak Johansson 9640KIT je nepoužiteľný o ostatných komponentoch treba vedieť aj parametre,ktoré
sa neuvádzajú,kedže to je know-how podrobnosti nekomentujem.

Ako najelegantnejšie riešenie pre teba vidím vymeniť koax,ktorý ti vedie do bytu za štvoržilový a v skrinke ho napojiť
na nevyužité výstupy multiprepínača(14 káblov + 2 nezapojené), ,ovšem aj to je podmienené faktom či ide cez stupačku pretiahnuť štvoržilový koax.
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od hlustvisihak »

petře když neznáš tak mlč !!!

do té krabice dám krabičku za pár šupů a těch 5 nezavislých tam je

a né že né a ani nemusím vidět parabolu !!! [-X [-X [-X
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od hlustvisihak »

tenhle blud jsem přehlédl
cit :...,ak by bolo treba do bytu zviesť aj DVB-T signál
tak Johansson 9640KIT je nepoužiteľný

ha ha

:book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book:
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od ivan333ivan »

Asi si to v praxi neskúšal s týmto meničom,dvojitou konverziou je DVB-T signál doslovne poškodený a to hlavne
v prípadoch kedy už výstupný signál z multiprepínača nemá potrebné hodnoty MER.

A inak Schwaiger MBC 212 Multi Band Converter ,Johansson 9640KIT a Maximum Multi Band Converter je to samé,iba
pod inou obchodnou značkou,takže načo tri odkazy na tú samú vec a kedže to čo doporučuješ z praxe nepoznáš iba
si o tom kdesi-čosi čítal tak to podstatné o týchto troch meničoch nevieš !!!
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
ctibor727
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 26.srpen 2013 - 13:29
Bydliště: Bratislava

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od ctibor727 »

hlustvisihaku až nerozumieš veciam nepiš o nich bludy.Casy digi tv a openboxov su fuč a zostali po nich taki tiež monteri
ako si ty.Poradit nevieš ale placat kraviny to ti jde.Všetky zeleza na ktore si dal link spracuju iba SD a MPEG4 ale HD
programy to nezvlada a nezvladaju to ani niektore ovela drahsie jednokable EKU a pod.Johansson 9640KIT a jeho obdoby
pod inou znackou bol nahradeny typom Johansson 9645 S,ktory z vystupu 1 a 2 prepusta DVB-T a SAT SD,MPEG4 ak
sa nepripoji k nemu DVB-T tak tento novy typ prepusta aj HD programy,cili ak chce sraeP HD tak sa musi vzdat DVB-T a ked chce aj DVB-T tak sa musi vzdat HD programov v pripade ze sa rozhodne pre Johansson 9645 S.

ha ha ha ha,huhu
Xtrend ET 10000 HD,Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier
Satlook micro HD,Emitor COMBOLOOK Color S2/T2
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od hlustvisihak »

ivan333ivan píše:Asi si to v praxi neskúšal s týmto meničom,dvojitou konverziou je DVB-T signál doslovne poškodený a to hlavne
v prípadoch kedy už výstupný signál z multiprepínača nemá potrebné hodnoty MER.

A inak Schwaiger MBC 212 Multi Band Converter ,Johansson 9640KIT a Maximum Multi Band Converter je to samé,iba
pod inou obchodnou značkou,takže načo tri odkazy na tú samú vec a kedže to čo doporučuješ z praxe nepoznáš iba
si o tom kdesi-čosi čítal tak to podstatné o týchto troch meničoch nevieš !!!

můj mily super odborný a nejchytřejší 333krát ivane a odkud jsi vzal že DVB-T prochází dvojitou konverzí ???

jak podle daných obrázků zjistíš jaké MER je v daném rozvodu ???

tazatel chtěl odkazy ke studiu ! , nikde nepíši že jde o rozdílné přístroje , pokud jsi si nevšiml jde o rozdílný jazyk i popis
a to ke studiu patří !

i když souhlasím že konverze ala Johanson není ideální ale dané malé rekonstruované rozvody to jistě zvládnou !



navíc když neznáš tak aspoň nekaž bludy !! nic se nemusí na střeše měnit !!! případné zařízení i pro osum NEZÁVISLÝCH
přijímačů u tazatele se LEHCE vleze do dané skříně !!! (jejichž estetiku raději nechám bez komentáře )

tak že zkus rozšířit Tvoje chabé argumenty :book:

nebo si nabiš další slohová cvičení na téma STA !!! :ROFL:

a klidně ti to u tazatele předvedu . 8)
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

ha ha ha ha,huhu

Příspěvek od hlustvisihak »

ctibor727 píše:hlustvisihaku až nerozumieš veciam nepiš o nich bludy.Casy digi tv a openboxov su fuč a zostali po nich taki tiež monteri
ako si ty.Poradit nevieš ale placat kraviny to ti jde.Všetky zeleza na ktore si dal link spracuju iba SD a MPEG4 ale HD
programy to nezvlada a nezvladaju to ani niektore ovela drahsie jednokable EKU a pod.Johansson 9640KIT a jeho obdoby
pod inou znackou bol nahradeny typom Johansson 9645 S,ktory z vystupu 1 a 2 prepusta DVB-T a SAT SD,MPEG4 ak
sa nepripoji k nemu DVB-T tak tento novy typ prepusta aj HD programy,cili ak chce sraeP HD tak sa musi vzdat DVB-T a ked chce aj DVB-T tak sa musi vzdat HD programov v pripade ze sa rozhodne pre Johansson 9645 S.

ha ha ha ha,huhu

až si ujasníš dojmy a POJMY tak napiš , pak ti napíši VÍCE

:poklona:
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: ha ha ha ha,huhu

Příspěvek od dlhe_pole »

hlustvisihak píše:
až si ujasníš dojmy a POJMY tak napiš , pak ti napíši VÍCE

:poklona:
nechcem sa ti tu zamiesat do hadky.. ale chlapecku mas nejake problemy doma ? nevrzol si si alebo ta zena škubla s mladsim ?

vies ja suz nejaky ten rok beham po forach a od teba som nic rozumne necital, dokonca aj nickname mas pridrbane co to je ? hluchý švihák alebo ?
kdezto od ivan333ivan som tu uz par rozumnych veci videl..
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od ivan333ivan »

...tazatel chtěl odkazy ke studiu ! ...

Tazatel nechcel odkazy ku štúdiu na veci,ktoré sú mu k ničomu.
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od revis »

Tak, tak. Namiesto nahlasovania prispevkov od foga ako nevhodnych, je lepsie poradit,alebo cakat, az niekto napise cosi rozumne.
Tie zazraky Johansson (+ schwaiger a spol. ) su v tomto pripade nepouzitelne. A co dokaze nevhodne namiesane dvb-t a dvb-s2 pasmo spravne popisal ivan . Inak - zdanlivo bezproblemove dvb-t pasmo sa v starych kablovkach dokaze zachovat dost necakane. Treba vziat do uvahy aj to, ze nie kazdy ucastnik si zmenil zasuvky . Kablovka na obrazku je robena systemom - " sak to ide ".
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: TV rozvody v paneláku

Příspěvek od hlustvisihak »

zdar chlapi , zdá se že mám stále více kamarádů

nicméně mám rád argumenty , nejlépe technické proto doporučuji dát jako vzor
dlhe_pole píše:
hlustvisihak píše:
až si ujasníš dojmy a POJMY tak napiš , pak ti napíši VÍCE

:poklona:
nechcem sa ti tu zamiesat do hadky.. ale chlapecku mas nejake problemy doma ? nevrzol si si alebo ta zena škubla s mladsim ?

vies ja suz nejaky ten rok beham po forach a od teba som nic rozumne necital, dokonca aj nickname mas pridrbane co to je ? hluchý švihák alebo ?
kdezto od ivan333ivan som tu uz par rozumnych veci videl..
skutečně hodnotný příspěvek , ivan nedokáže odpovědět na otázku konverze terestialu a revis nevi co je
norma modulace nebo PÁSMO DVB-S2 !!!
cit: ...A co dokaze nevhodne namiesane dvb-t a dvb-s2 pasmo ...

cit: ...s týmto meničom,dvojitou konverziou je DVB-T signál doslovne poškodený ...
já jsem pro diskusi ale plodnou , nikoliv osočovat kdo co umí , sice tazatel na to dávno kašle ale proč bychom se netěšily! že áno , tak že si dovoluji tvrdit že do tazatelova bytu dostanu signál pro několik nezávislých TV a to jak SAT tak TER , a ani nemusím na střechu !
a že to neumíte neznamená že to nejde !
:poklona:
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“