HDMI CEC

Moderátor: grupen

pivas5
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 127
Registrován: 25.červen 2010 - 14:34

Re: HDMI CEC

Příspěvek od pivas5 »

u tchýně jsem řešil problém na plazmě Panasonic Viera,po zapnutí TV se vždycky TV přepla na antény a bylo nutné ji přepnout na HDMI,což bylo otravný.Našel jsem návod jak to změnit-Na boku televize zmačkneš a budeš držet tlačítko -/V a na dálkovém ovládání zmačkneš asi 3 x tlačítko AV.První řádek hotelový mod změníč na ON,řádek pod ním vybereš příslušný vstup,který se tě automaticky přepne při zapnutí televizoru.....Po přenastavení vše v poho,třeba to někomu pomůže...
Xpeed LX3,Egami 8,Zgemma H7
Toxi81
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 05.leden 2012 - 23:24

Re: HDMI CEC

Příspěvek od Toxi81 »

Viem o tom a mam to tak nastavene. ked zapnem samotnu TV s jej original ovladacom tak sa to zapne do toho hoteloveho modu na HDMI. Ale musis najprv zapnut telku a potom satelit, takze zakazdym hladas ovladac o telky. Ciel je aby to fungovalo ako vsade inde ze s nabehnutim satelitu sa ti TV zapne na prislusnom HDMI vstupe a staci len ovladac od satelitu....
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: HDMI CEC

Příspěvek od makatch »

Mal som ten istý problem s TV Panasonic,tak som ju dal do hoteloveho modu a gigablue s oATV 5.1 mam nastavené takto.
Přílohy
IMG_0414.jpg
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
Uživatelský avatar
BLUEANT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 23.listopad 2007 - 21:38

Re: HDMI CEC

Příspěvek od BLUEANT »

Mal som podobny problem - plazma PANASONIC z roku 2010 - HDMI-CEC - fungovala ale vzdy zopla TV na vstup DVB-T
- jedno ana akom vstupe bola predtym - ci ako bol nastaveny hotelovy mod.
Skusal som vsetky tu mozne navody ...

Aj s pomocou uzivatela Miked - som narazil na forum OPENPLI kde toto riesili.
Problem je v tom ze plugin sice posle poziadavku na vstup do TV ale velmi zavcasu - ked TV este nieje zopnuta na prijimanie povelov ...

Da sa to vyriesit bud vacsim oneskorenim - okolo 4 sek. pokial to plugin podporuje - pripadne to v nom doplnit

Alebo priamo pridat do pluginu aby zopla az po nastartovani TV.

To jest - upravit subor hdmicec.py

V nom vyhladat riadok
elif cmd == 0x85: # request active source
a zmenit ho na
elif cmd == 0x85 or cmd == 0xA0: # request active source

Nasledne nakopirovat spat a restartovat enigmu.

Samozrejme robite to na vlastne riziko - je dobre si predtym vsetko zalohovat a aj povodny subor hdmicec.py

U mna na openatv 5.1 sa v adresary /usr/lib/enigma2/python/Components nenachadza
hdmicec.py - ale subor hdmicec.pyo - ten som zmazal a nahral som tam len upraveny hdmicec.py

Cize v OPENATV 5.1 mi teraz bez problemov s prepnutim na HDMI na TV PANASONIC funguje tento
Přílohy
HdmiCec.zip
(3.06 KiB) Staženo 134 x
FORMULER F1, IPBOX 99HD, IPBOX 55HD
mbosco
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 01.květen 2010 - 13:28
satelitni prijimac: XPEED LX3

Re: HDMI CEC

Příspěvek od mbosco »

zdravim, pomoze mi niekto s nastavenim HDMI CEC, mam tv ktory nepodporuje HDMI CEC, ale chcel by som aby pri vypnuti stb sa mi vypol aj av zosilovac Onkyo HTX-22HDX, ktory podporuje HDMI CEC mam to nastavene vid obrazky ale nefunguje mi to, poradi mi niekto ako na to? vopred dakujem
Přílohy
Onkyo HTX-22HDX.jpg
lx_3.jpg
VU+Ultimo 4K
VTI 14.0.02
Skin Full HD Glass17
Golden Interstar Xpeed LX3
OpenATV 6.3
1. parabola 23,5°E/ 2. parabola 0,8°W
Odpovědět

Zpět na „Golden Interstar“