Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Moderátor: grupen

Odpovědět
pilgrim76
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 136
Registrován: 03.březen 2013 - 11:01
satelitni prijimac: GI LX2

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od pilgrim76 »

Už sa mi to ako tak rozbehlo, vidím ich medzi pluginmi na stiahnutie. Mám ešte jednu otázku, dal som aktualizovať starý image OpenATV a ten sa už nenabootoval, tak neviem ani som nič nestihol odzálohovať, config súbory tam asi nie sú :(

Ja ten oscam vždy nejako rozbehnem a potom po dlhšom čase nepouzívania sa musim nanovo uciť, tak uvítam kazdú pomoc.

Ďik
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1665
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od georg11 »

Pokud si oscam stáhneš přímo z pluginů z cam feedu tak se stáhnou i konfigurační soubory, které si upravíš jak potřebuješ. Jsou umístěny v usr/keys
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
pilgrim76
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 136
Registrován: 03.březen 2013 - 11:01
satelitni prijimac: GI LX2

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od pilgrim76 »

velké diky georg11 inak by som to este dosť dlhú chvílu hladal :(

Idem nastavovať ...
pilgrim76
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 136
Registrován: 03.březen 2013 - 11:01
satelitni prijimac: GI LX2

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od pilgrim76 »

Ok vsetko som rozbehol len neviem preco mi nechce citat kartu, najskor napise need init a potom error, no active etl..

Neviete co s tým ?
pilgrim76
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 136
Registrován: 03.březen 2013 - 11:01
satelitni prijimac: GI LX2

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od pilgrim76 »

Takto ich citam

[reader]
label = dolna_citacka
protocol = internal
device = /dev/sci0
caid = 0D96
detect = cd
mhz = 500
group = 1
emmcache = 1,3,2,0

[reader]
label = horna_citacka
protocol = internal
device = /dev/sci1
caid = 0D96
detect = cd
mhz = 500
group = 1
emmcache = 1,3,2,0
pilgrim76
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 136
Registrován: 03.březen 2013 - 11:01
satelitni prijimac: GI LX2

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od pilgrim76 »

A ešte toto mi to píše aj keď to beží:

2016/09/06 18:35:05 6F734C03 c (dvbapi) ERROR: ioctl(CA_SET_DESCR_MODE): Invalid argument
2016/09/06 18:35:05 6F734C03 c (ecm) xpeed (0D96@000004/0000/13B4/80:3D3D330604C73FF74929AE85B4D592E9): found (174 ms) by Reader-3 - Markiza HD
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 311
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od tomko »

a aku mas kartu? skylink? potom ci mas ice alebo irdeto? (alemo dokonca m7-potom nepojde, len modulom). ak si nainstalujes doscam tak ti to nabehne bez nastavovania (pre teba ako zaciatocnik najlepsie)
pilgrim76
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 136
Registrován: 03.březen 2013 - 11:01
satelitni prijimac: GI LX2

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od pilgrim76 »

Dik DOSCAM si mozes nechat bezat Ty mne uz bezi OSCAM v pohode ako má.

Dík za rady.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1665
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od georg11 »

Vzhledem k tvé poslední opovědi ti určitě zase rádi poradíme :(
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od petersk »

georg11: \:D/
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
TTToooMMM
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 21.květen 2010 - 17:56

Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od TTToooMMM »

Zdravim ...

Prijimac: XPEED LX1
Karta: Skylink ICE
Softcam: DosCam (z repozitarov openatv)
OpenATV v.5.3

Po nainstalovani OpenAtv 5.3 z jula (neviem ktory den) mi rozkockovava obraz. Nastane to vzdy v inu dobu. Neda sa presne urcit kedy. (signal je stabilny a vypis z DosCamu hovori, ze vsetko ide ako ma. ms su pod 60 a zapisy bez chyby. Rozpad trva priblizne 1sekundu az 3 sekundy) Parabola je spravne nastavane, signal je stabilny.
Pri prepinani programov nastava dlho dlho nic a mozno po 5 sekundach zacne zvuk, objavi sa koliesko (pracuje prijimac), akoby sa sekol a az potom funguje aj obraz. Akoby bol doscam spomaleny a vytazoval. Nasledne este chvilu aj pocas pozerania sa koliesko toci a az potom to funguje normalne. Na posledne dva sledovane programy sa prepne lahko, no dalsi uz zase musim cakat skoro 7 sekund s tym, ze akoby bol znovu prijimac vytazeny.

Druhy problem mam s tym, ze pokial si dam EPG stanice, a chcem zistit info o programe na CSFD (cez cervene tlacidlo - dole je aj napisane, ze by mal ist na IMDB), nahodi mi akoby EPG search. CSFD mi ale funguje bezchybne. Pozeral som aj nastavenia ale bohuzial cervene tlacidlo v EPG neviem nadefinovat. Bola tam len moznost kde hladat info o programe - tam som skusal aj csfd aj imdb no stale rovnaky vysledok :(

Je tu niekto kto by vedel poradit ?
P.S. Konfiguracia Doscam je ta ista, co som mal na v.5.1, kde vsetko slo ako malo. Verzia doscam je zhodna.
P.S.2. Parabola je naozaj dobre nastavena, tam problem netreba hladat (odskusane na inom prijimaci)

Dakujem vopred.
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od baranček »

a čo tak vyskúšať najnovšiu image Open ATV,alebo aj iné osvedčené napr. Egami 7.2.7 a budeš múdrejší.Tá Tvoja môže byť nejakým Tvojím laborovaním aj poškodená,poznám to z vlastnej praxe :)
prípadne skúsiť pred tým ešte oscam,cccam
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
TTToooMMM
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 21.květen 2010 - 17:56

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od TTToooMMM »

No.. mne slo skor o to, ci aj niekomu inemu neblbne ta openatv 5.3. Ak nie, tak je jasne, preinstalujem a bude. Co sa tyka egami, tak urcite nie (jasne multiboot je super), ale je proste tazsia ako openatv na ovladanie a zdala sa mi aj pomalsia. Ide mi ale aj o skin, ktory je dostupny zatial len v openatv (blacky skin). Uvazoval som skor o OpenHDF alebo OpenPli. No najskor by to bolo asi openHDF. Vie mi ich niekto porovnat ? (myslim, co sa viac hodi do LX1 - rychlost, kvalita repozitarov, odozva prijimaca a podobne)..
pilgrim76
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 136
Registrován: 03.březen 2013 - 11:01
satelitni prijimac: GI LX2

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od pilgrim76 »

georg11 píše:Vzhledem k tvé poslední opovědi ti určitě zase rádi poradíme :(
Ak sa niekto urazil tak sa ospravedňujem, ale myslim si že cielom tohoto fora je aby sa ludia niečo naučili a svoje znalosti zdielali, ale rada typu prenesene na auto-> ked mi auto nejde na 2. predovy stupen, aby som radil rovno 3-ku nas nikam neposunie.

Tak sa tymto este raz hlboko ospravednujem.
pilgrim76
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 136
Registrován: 03.březen 2013 - 11:01
satelitni prijimac: GI LX2

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od pilgrim76 »

TTToooMMM píše:No.. mne slo skor o to, ci aj niekomu inemu neblbne ta openatv 5.3. Ak nie, tak je jasne, preinstalujem a bude. Co sa tyka egami, tak urcite nie (jasne multiboot je super), ale je proste tazsia ako openatv na ovladanie a zdala sa mi aj pomalsia. Ide mi ale aj o skin, ktory je dostupny zatial len v openatv (blacky skin). Uvazoval som skor o OpenHDF alebo OpenPli. No najskor by to bolo asi openHDF. Vie mi ich niekto porovnat ? (myslim, co sa viac hodi do LX1 - rychlost, kvalita repozitarov, odozva prijimaca a podobne)..
No ja som chodil do maja tohot roku na open HDF - ten je z mojho pohladu najrychlesi, OpenATV bol o dosť pomalsi ale teraz s novou verziou je o dost rychlejsi.

K tomu DOSCAMu ja som ho sice neskusal ale laboroval som s OSCAMom mam dve verzie priamo v feedu ymod a s EMU.
Ten s emu robi podobne veci ako si Ty popisoval, ked nieco zmenim trva hadam aj rok kym znova reaguje, ked som dal ymod bezi v pohode a ako blesk - jedina chyba je, ze ked ho restartnem tak nespozna kartu, ale ked ju vyberiem a znovu vlozim tak v pohode nabehne - skus s tymto polaborovať. No hold automatika nie je vzdy najlepsie riesenie.
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od virgille »

HDF 5.5 skusam uz asi druhy mesiac, momentalne sa mi zda, ze pre LX2 je to najlepsie odladeny image (okrem openPLI ktory ale nie je priamo podporovany)... mam namysli sviznost prepinania, ovladanie - menu, praca s mediami, rychlost nacitania epg atd.... nejake to rozkockovanie sa ale sem tam objavi aj na HDF, viac pri pouzivani Doscam, menej pri cccam 2.3.0... oscam som este neskuskal...
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
TTToooMMM
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 21.květen 2010 - 17:56

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od TTToooMMM »

Hm, zeby fakt ten doscam mal problem ? Oscam sa mi zda ze je vo verziach, kde mala ICE karta problem, ci nie ? (cim dlhsie bezal, tym dlhsie zapisy az nakoniec to skoncilo na timeout). HDF sa mi kedysi velmi pacilo, ale bohuzial, nema skin, na ktori sme zvyknuty... Uvidim, mozno mu dam sancu.

Dakujem zatial za radu. Takze sobota bude velmi dlha :D Mimochodom, mate nastavenu ice kartu v rezime irdeto (662 caid) alebo (0D96) ?
Uživatelský avatar
kudma611
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 639
Registrován: 06.prosinec 2009 - 10:55
Bydliště: PREŠOV

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od kudma611 »

Používam open atv 5.3 už dlho-síce cez multiboot egami-ale to je jedno.OSCam r10097 -karta ice 0D96 a nemám žiadny problém.

[reader]
label = horna_citacka
protocol = internal
device = /dev/sci1
detect = cd
mhz = 500
group = 1
emmcache = 1,3,2
Full backup image xpeed lx 1/2 by kudma611(ab-forum)
Ďolďo a Džefri(facebook)
Install softcam feed(youtube)
Obrázek
Xpeed lx1-OpenATV 6.3.0-Driver:21.01.2016-Gui version:24-11.2018-Kernel version:3.12.1
Amiko 8265+
Amiko NEO combo SE
pilgrim76
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 136
Registrován: 03.březen 2013 - 11:01
satelitni prijimac: GI LX2

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od pilgrim76 »

Ako hovorí kudma611 je potrebne nahradit povodny OSCAM verziou r10097. Ten povodny z feedu dost pada ...
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od liquere »

A ked novsi oscam nastavis na taktovanie automatika a cache vynechas, proste ako je to uz x-krat pisane.....?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Odpovědět

Zpět na „Golden Interstar“