GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Moderátor: grupen

Odpovědět
ne2dd
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od ne2dd »

Ještě k nahrávaní - co jsem vyzkoušel (soft 1.2.84). Plánovač nahrávání funguje dobře, v EPG si označím program a stisknu TL nahrávání, tím se naplní patřičný časovač, který lze pak ještě dále upravit (dobu, STANDBY, rozšířený čas). Přijímač pak mohu vypnout do STANDBY, zapne se na nahrávání sám (je lépe upravit nahrávání o něco dřív aby se stihl zapnout a připojit USB disk - asi 2min). Po ukončení nahrávky pak přejde opět do STANDBY-pokud jsem toto nastavil v detailech časovače. Při nahrávání lze sledovat jiný program ale jen na stejném transponderu nebu MUXU při DVBT. Bohužel jsem v nahrávce zaznamenal krátké výpadky v okamžiku přepínání na jiný program, nebo i při použití funkce TIMESHIFT. Ale nahrával jsem na USB klíč, Koupil jsem USB disk - zítra vyzkouším, snad výpadky vymizí.
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
jamar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 12.říjen 2010 - 19:22

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od jamar »

Zdravím, protože nad tímhle kombem taky uvažuju, tak mě to nahrávání taky zajímá. To, že se dá sledovat jiný program v rámci jednoho muxu/TP na jednom tuneru je mi jasné, ale chápu to dobře, že tunery neumí fungovat nezávisle, tj. že například nahrávám něco z DVB-S a přitom si můžu libovolně kamkoliv přepínat a sledovat na DVB-T? A stejně tak že nejde nahrávat v jeden čas kanál ze satelitu a zároveň i z pozemního? Tohle by se mi totiž celkem hodilo, jinak je mi přijímač celkem sympatický...
Dík.
ne2dd
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od ne2dd »

to nejde. v seznamu programů zůstanou aktivní jen ty ze stejného muxu, ostatní jsou vyšedlé.
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
jamar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 12.říjen 2010 - 19:22

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od jamar »

Aha, tak to je škoda, když už to má dva tunery... Každopádně díky za info.
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od vyspe »

ne2dd píše:Nemáte někdo odkaz na podrobný návod pro GM 9080 ? Našel jsem jen anglický a ještě pro 9060.
skus hodit sem anglicky manual,ja mam iba v slovenčine,skombinujem ich a v podobe PDF priložim.inak sk manual je pre 9060+9080
jamar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 12.říjen 2010 - 19:22

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od jamar »

vyspe píše:skus hodit sem anglicky manual,ja mam iba v slovenčine,skombinujem ich a v podobe PDF priložim.inak sk manual je pre 9060+9080
Včera jsem nějaký objevil tady.
ne2dd
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od ne2dd »

No tak tento anglický jsem měl v dřívějším příspěvku na mysli, ale obrázky a některé nabídky jsou jiné. Jinak prodejce mi včera psal, že mi dodatečně český manuál posílají poštou, tak uvidím jak bude podrobný.
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
ne2dd
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od ne2dd »

Máte někdo zkušenost s nahráváním ? Zkoušel jsem 3 různé USB disky : Flash 32MB, Story station 1TB a disk WD My passport250GB. Rychlost u prveho GM určil na 15MBit, u dalšího 9Mbit a u WD 148Mbit.
Zkoušel jsem nahrávat SD program CT24 a pak přepínat sledování na TV na ostatní kanály z multiplexu. Bohužel nezávisle na typu připojeného disku to vždy zakostičkovalo a na různou dobu (i přes 10sec) se i ztratil zvuk. Někdy obraz zatuhnul, pak se objevil zvuk a obraz až při přepnutí na jiný kanál. Soft mám 1.2.84. Ještě to zkusím i s jiným. Nemělo ani vliv vypnutí funkce TIMESHIFT či změna formátu disku mezi NTFS či FAT... Stejně se chová i při nahráváni HD programu.
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od vyspe »

no mne to nahravalo na USB FLASH nic moc,na HDD zo samostatnym zdrojom v SD i HD bez akichkolvek problemov,no nevyhovuje mi že recejver deli nahravku po každych 4giga nahravky, jedna hodina nahravky HBO-HD predstavovala cca 5 giga m2Ts
ne2dd
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od ne2dd »

Jaký máš soft ? A zkoušel si během nahrávání přepínat na jiné programy v rámci transponderu ? Mně to nahrává dobře, když "na nic nesaham", ale při přepnutí na jiný program to pak v nahrávce zakostičkuje a zvuk vypadne a to s různou intenzitou. A to i s posledním softem 1.2.86.
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
ne2dd
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od ne2dd »

Ještě k čekému návodu : obdržel jsem jej od prodejce poštou, ale překlad dělal někdo kdo tomu absolutně nerozumí. Do dnes mi není jasné k čemu je na DO tlačítko TV/SAT (v anglickém popisu je že přijímač přepíná mezi televizním a satelitním přijímacím módem... Samozřejmě je v návodu popsáno jen to co patří k oficiálnímu SW.
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od vyspe »

tlačitko TV/SAT je defaultne u vsech recejvrov na to aby si nemusel na televizore prepinat medzi sat režimom a tv režimom a zaroven po tejo volbe už do tv nejde žiaden sat signal ale len signal zo satelitnej UHF slučky a ak ma sat recejver UHF modulator tak potom z modulatora ide len signal z UHF kabla bez inych modulačnych produktov.U niektorych recejvrov sa zaroven vypne 13/18volt pre LNB a 5volt pre DVB-T no u GM 9080 idu napätia aj v mode TV,dokonca u niektorych strojov v mode TV ide sat signal len zo scartu pre videorekorder a zo skartu TV +HDMI nejde nič,kedže vystup zo SCART-TV je ovladany recejvrom a televizorom može nastat kolizia mezi povelom z tv a povelom z recejvra,konkretne u GM9080 sa to prejavuje tak,že aj po prepnuti recejvru do modu TV ide ešte časť signalu do televizora cez skart čo zanikne prepnutim na televizore z AV-1 do ineho AV a nasledne spat na povodne AV-1 kedy sa už neobjavi žiadny zbytok signalu z recejvra.
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od vyspe »

ne2dd píše:Jaký máš soft ? A zkoušel si během nahrávání přepínat na jiné programy v rámci transponderu ? Mně to nahrává dobře, když "na nic nesaham", ale při přepnutí na jiný program to pak v nahrávce zakostičkuje a zvuk vypadne a to s různou intenzitou. A to i s posledním softem 1.2.86.
soft 1.2.84 no počas nahravania zo strojom nemanipulujem takže nasledok nemožem posudit no je možne že pri prepinani na iny program hoci v tom samom transponderi sa na okamih vypne lnb napajanie nie fyzicky ale softverovo v recejvri,toto som meral pomocou mp rover,kedy vypadok napetia pri prepinani v tom samom tp nebol zaznamenany
djwave
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 11.říjen 2010 - 9:00

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od djwave »

Caute,

chcem sa spytat ze pri beznom pozerani programov (nie nahravanie) aj tu zvykne zasekavat obraz/zvuk s novym fw. 1.2.84 ?
Niektori z vas spomenuli ze na 9060 videli podobne problemy napr. na ct HD alebo Nova HD.

Dik za odpoved.
Bahnak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 89
Registrován: 22.prosinec 2008 - 20:29

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od Bahnak »

Měl bych prosbu jestli by někdo vyzkoušel Bloker karty ted když probíhá promo akce na 10dní od SKYLINKU jestli je funkční.Nebo ví někdo z vás jestli funguje?Předem děkuji.
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od vyspe »

re djwave:už to bolo naznačovane,preto len stručne-vypadky na programoch z vysokym tokom teda HD možu vznikat i nepresnou inštalaciou paraboly,konkretne lnb,treba skusit doštelovat parabolu a lnb na spustenom programe v HD,častokrat to pri recejvri v riadnom technickom stave pomohlo.V profesionalnej praxi sa tomu hovori aj tzv,križove nastavenie LNB čo však bez dobreho meraka nie je možné.
fanynsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 07.listopad 2009 - 22:58

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od fanynsat »

Potvrzuji,že potom co skylink přešel na transporderu 12110 na na nové parametry se opravdu vyplatí překontrolovat nastavení paraboly a hlavně nastavit dobře skew na konvertoru.Případně ještě i S/N.
djwave
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 11.říjen 2010 - 9:00

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od djwave »

Inac kde sa vyrabaju tie UnixBox 9080-cky ? Niekto hovori ze v Maroku a niektori ze v Nemecku.
ne2dd
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od ne2dd »

Pri co nejlepším nastavení paraboly 80cm mám sílu asi 84 a kvalitu 75. Na výpadky při nahrávání a současném přepínání programů to nemá žádný vliv.

Připojil jsem na LOOP od LNB ke GM další přijímač (XPEED 870) a na něm vypnul napájení LNB. Na obou zvolil CT24 na Astře. Při přepnutí na jiný program u GM v rámci stejného transponderu je na TV u XPEEDa asi na půl vteříny tma. Takže nejspíš SW nedodělek - je přece zbytečné při přepnutí v rámci stejného transponderu něco dělat s LNB. Ještě ověřím, zda to není způsobeno přepínačem parabol (ASTRA x THOR).
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
ne2dd
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 COMBO

Příspěvek od ne2dd »

Tak jsem vyřadil i přepínač DISEQC a v nastavení satelitu dal DISABLE, ale nemá stále žádný vliv - na druhém přijímači to blikne při přepnutí programu na prvém...
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Odpovědět

Zpět na „Golden Interstar“