Golden Media Spark Triplex

Moderátor: grupen

lacik1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 18.červen 2010 - 22:47

Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od lacik1 »

Nazdar, dovolim si zalozit novu temu, kedze som hladal informacie na tomto fore o prijimaci Golden Media Spark Triplex, ale vela som ich nenasiel a som v oblasti Linuxovych prijimacov novacik. Predpokladam, ze tento prijimac je velmi podobny prijimacom Spark, ale potreboval by som informacie, ake pluginy pouzit pre Skylink ICE kartu, ktory EMU pouzit, ci si ponechat OS Spark, alebo pouzit radsej Enigmu, pripadne aky iny system pouzit a preco, kde k nim najdem pluginy, EMU, ...

Skusil som rozchodit ICE kartu na prijimaci Golden Media Spark Triplex (FW 1.2.58) cez plugin online plugin loader SparkBox_all_online_plugins-V2.rar z http://www.swtools.biz a skusal som doinstalovat oscam a aj dalsie veci, ale nejak mi to neslo nakonfigurovat, pricom cely prijimac zacal blbnut a musel som obnovit system zo zalohy. Niekde som cital, ze do specialnych nastaveni sa da dostat dvojnasobnym stlacenim modreho tlacidla na DO.
Po instalacii SparkBox_all_online_plugins-V2.rar sa pri kazdom reboote vypla conax citacka a vzdy som ju musel znova zapnut.
Za kazdu pomoc vopred dakujem.

PS: Ak by niekto chcel kupit prijimac Golden Media Spark Triplex, v znamej Kosickej predajni ho maju za 145 eur.

Laci
hardy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 09.leden 2010 - 19:58

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od hardy »

zdravím tě, pořídil jsem si taky tento sat.přijímač a nastavením si nevím rady, už se ti podařilo ho rozchodit?
lacik1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 18.červen 2010 - 22:47

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od lacik1 »

Nazdar,

nainstaloval som z swtools.biz balik pluginov SparkBox_all_emu_plugins_12-07-2012.rar, vsetky pluginy som deaktivoval a aktivoval som iba myslim mcas plugin. Spustil som ho cervenym tlacidlom a objavili sa moznosti nastavenia citaciek kariet. Pre kartu ICE sa mi objavil Cryptoworks. V standardnych nastaveniach prijimaca by si mal mat vypnutu Conax citacku, ale urobi sa to automaticky po instalacii pluginov a automatickom restarte. Keby sa Ti nedarilo, kludne sa ozvi.
Skylink momentalne nesledujem, zatial nie som ochotny zaplatit servisny poplatok. Kupil som kartu Hello Olcso TV (Madarske programy), okopirovali styl fungovania od Skylinku, ale zatial ziadne servisne poplatky nechcu.

Laco
jgrosser
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 06.březen 2012 - 21:13

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od jgrosser »

Dneskajsem ho koupil a projel. První dojmy:
Rozbalil jsem, zapojil, změnil diseq přepínače a vše jelo, včetně kódovaných programů Skylinku. Zapoijil jsem síť a ihned vše Ok.
Přepínání i u HD programů obstojné.
Ovládání a prostředí - těchko chválit, když jsem dosud používal VU+ s E2. Pokud by však měl sloužit běžnému uživateli (který ani nemusí vědět, že je tu linux), tak dost dobrý.
Hrůza s překládáním do češtiny - to jsou snad kanadský žerty. Dost jsem se nasmál - LETTER BOX je zde "poštovní schránka", PLUGIN je česky "zapojit" a všechny položky AUTO někdo popletl s "audio", takže např. přepnutí formátu je 4:3 - 16:9 - zvuk. Fakt prdel, a to i po upgradu FW z 4. 1. 2013.
Instalace satelitních tunerů je dojemně schovaná na zeleném tlačítku ve stavu, kdy jsou vylistovány všechny satelity. Ale dá se na to celkem zvyknout.
Pěkné je tlačítko PORTAL a pod ním ukryté internetové aplikace - je jich dlouhá řada, snadno se dají ty nejlepší vytáhnout na hlavní menu. Je tu třeba i iConcerts.
Návod nepřehledný a česky jsem dostal jen fakturu:-). Např. když chceš NVOD, zmáčni zelenej, a objeví se NVOD. Anebo ne, pokud tam není. Ani slovo o tom co je to NVOD.
Vepředu je přímo drastická červená dioda, která naštěstí svítí jen ve standby a dá se využít i jako noční světlo.
EPG - EPG 1 kanálu - EPG více kanálů,ale jen aktuální vysílání. Je zde i Cross EPG - stahování informací o pořadech z internetu. Chybí mi tu obvyklá tabulka pro více programů s více pořady za sebou (např. jako cool Tv Guide).
Když jdu do menu, ihned se vypne sledovaný program.
Je tu HbbTv i Opera. Pěkné.
čtečku Conax obstarává MCAS_1.0.12, již naistalovaná. Netuším zda výrobcem nebo dodavatelem. Vůbec netuším, jak naistalovat (a kde vzít) nějakej plugin.

Už jste někdo do stroje dostal E2?
Vu+duo, VTI 4.7
jgrosser
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 06.březen 2012 - 21:13

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od jgrosser »

Další postřehy při používání stroje:
- připojil jsem postupně 5 externích disků, každý z nich přístroj lehko nalezl a spolupracoval s ním, formátování FAT32 i NTFS.. Nebylo třeba žádné inicializace.
- připojení k domácí síti - jednoduché, na 1. pokus se vše samo nastaví.
- nahrávání jednoduché, nahrává do složky PVR. Lehko zvládnul nahrání 2 programů najednou a koukání na třetí (samozřejmě na jednom z traspondérů nahrávaného programu. Trochu horší vyhledání nahrávky - je zde k tomu určené tračítko, které je však pouhým souborovým manažerem. Není tu (nebo jsem nenašel) přímý přehrávač videa - uživatel tak musí tušit, že existují složky a soubory.
- vychytaná spolupráce s youtube i nahrávání z yutube na hdd (složka youtube).
Vu+duo, VTI 4.7
jgrosser
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 06.březen 2012 - 21:13

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od jgrosser »

Dneska jsem do něj konečně dostal E2.
Návod pro spark 1.61(jinde je uveden s drobnými nepřesnostmi nebo pro nižší FW):
na usb flešku rozbalit triplex spark plugin z přílohy, zasunout do stroje.
Po cca 5 s se stroj zeptá, za instalovat plugin - samozřejmě ano.
"V menu jdi do pluginů (v češtině je bohužel slovo "zapojit"). Spusť plugin E2 upgrade".
Do složky enigma2 ve flešce dej požadovaný image - je v download sekci. Neutrino se mi nelíbilo, dal jsem PKT Nebula. Složku plugin vymaž.
V menu/plugin najeď na e2-upgrade, červnenej OSD, nastavit složku enigma2 a spustit upgrade.
Potom vypnout stroj do stand-by (dost nelogicky teprve pak dojde k uložení nastavení . na tomhle jsem se dost vyřádil).
Vypnout stroj vypínačem.
Tím se teprve GM stal dual-bootem.

Změna bootování:
podržet OK, zapnout hlavní vypínač, počkat, na displeji se objeví "force", pak pusti OK. Šipkou dolů zvolit "Enigma" (nebo šipkou nahoru zvolit "SPARK", potvrdit pomocí OK, počkat na Success. Znovu OK, přístroj začne bootovat do zvoleného režimu.

Odzkoušené dodatečné pluginy:
CoolTVguide -ano, Merlin EPG ano, CSFD ne.
Přílohy
GM_Triplex__spark_plugin.zip
(2.08 MiB) Staženo 819 x
Vu+duo, VTI 4.7
hugo68
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 07.říjen 2008 - 18:56

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od hugo68 »

Dnes se o tomto přístroji píše na Parabole.cz
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od hrotik »

Ano tady: http://www.parabola.cz/clanky/4942/gold ... o-kazdeho/ Začíná se mi líbit, zřejmě starší G-I 870 bude vyměněn. Může některý spokojený majitel tento linux stroj doporučit?
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Adolf.Shitler
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 27.únor 2012 - 19:55

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od Adolf.Shitler »

Přijímač bez CI slotu je mrtvola a koupit si ho může jenom sebevrah (navíc DVB-C tuner je tím pádem degradován pro příjem čistě FTA, protože to žádná kabelovka nenapáruje se svojí kartou). Zrovna u GM to ale mrzí dvojnásob, protože dřívější (byť nelinuxová) řada 9060/9080 byla celkem povedená, zatímco dnešní modely jsou buď bez již zmiňovaného CI nebo (ty opět nelinuxové modely) postavené na ALI3606 s blokací nahrávek :-(
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od hrotik »

S 9080-kou,jsem spokojen to je pravda, slušná podpora a pro mé nároky dostačující stroj. Kabelovka mne netrápí (v naší vesničce střediskové)Ten slot pravda je určité mínus, ale někde jsem tu četl,že tato věc se dá snad i do budoucna řešit pluginy? Byl by to můj pramijérový linux, tak se v tomto ještě moc neorientuju. Případnému doporučení jiného stroje se nebráním, ale nechci z vlákna GM triplexu dělat poradnu.
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Adolf.Shitler
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 27.únor 2012 - 19:55

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od Adolf.Shitler »

Absence CI slotu se obvykle nějak vyřeší, ale je otázkou, jak dlouho bude toto "řešení" trvat, protože zatímco CAM koupíš obratem, dáš kartu a sleduješ, tak u softu můžeš klidně čekat týdny nebo měsíce.
Pokud netrváš na Linuxu (resp. k čemu ho vlastně potřebuješ?) a nějak zkousneš ty nahrávky, které se nedají přehrát mimo přijímač, tak bych raději vzal Golden Media UNI-BOX 2.
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od hrotik »

UNIBOX 2 je taky na ALI3606 tuším a právě ta kódovaná nahrávka po 4Gb blocích je protivná. Linux co jsem nastudoval tento problém nemá. Navíc 9080-ky se nehodlám zbavovat a ta slot má, tak by se dal použít. Spark Triplex bych pak nazdílel-to by snad šlo. Taky poměr výkon-cena Sparka pro mou potřebu je slušný. A taky vyzkoušet něco ´multi-medi´ jistě nebude na škodu.
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Adolf.Shitler
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 27.únor 2012 - 19:55

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od Adolf.Shitler »

Sdílení zatím jde, ale jednou nemusí. UNI čtečka taky zatím jde, ale taky jednou nemusí. Čili brát receiver, kde se budu spoléhat zrovna na toto? Aby ti z toho pak nezbyl jenom model na FTA.
GM Uni-box 2 má sice kódované nahrávky, ale toto se dá snad obejít tím, že dáš CAM do CI slotu a karta bude fungovat přes něho. Pak by neměl být problém. Volba je jenom na tobě :-)
marvds
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 15.únor 2013 - 9:00

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od marvds »

Nazdar,
mam ho uz cca mesiac.
SPARK hodnotit nemozem nakolko ho nepouzivam.
Pod SPARK sa mi nepodarilo rozchodit PC LCD monitor, z tohoto dovodu pouzivam vyhradne E2 nebula tusim 1852 priamo z flash pamate.

V enigme sice chybaju vychytavky ako ma SPARK, ale zatial mi osobne nechybaju konkr. web browser, HbbTV a zrejme aj YouTube.
Nepodarilo sa mi rozchodit DVB-T tuner a klavesnicu logitech k750 (to by som chcel asi vela).

Stream po sieti ide spolahlivo vratane androidu detto nekodovane nahravanie na Zyxel NSA310. Stream, nahravanie mi samozrejme funguje aj zo stand by rezimu.

Rychlost prepinanie / start v pohode.

Absencia CI modulu? Neriesim. Naco sa s tym teraz zatazovat, ked vestecku gulu nevlastnim.

Kedze to nie je "plnokrvna" E2 -> zatial spokojnost.
Octagon SF4008, Gibertini OP85L, Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-OPP
OpenATV5.3 or OpenATV6, OSCam: 1.20-unstable_svn Build: r11353 Compiler: arm-newnigma2-linux-gnueabihf
mhalac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 07.duben 2009 - 14:43

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od mhalac »

má tento přijímač Golden Media SPARK TRIPLEX modulátor ?
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od hrotik »

Nemá,ale víše zmiňovaný GM Uni-box 2 ano!
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od hrotik »

Golden Media SPARK TRIPLEX s RF modulátorem máš vpodstatě toto:http://www.satshop.co.uk/section93/prod ... 700hd.html ele u nás se to asi zatím neprodává.
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
johny english
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 20.leden 2012 - 8:49
satelitni prijimac: Ferguson Ariva 102E

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od johny english »

Ahoj taky o něm uvažují,chci se zeptat,Golden Media Spark
má i tu funkci picon jak se zobrazuje logo tv stanice,a co se tyče internetu je to něco podobného jako u ntb,lze použít i bezdrátovou mys a klavesnici,a byl by tu někdo kdo by mi pomohl ho zprovoznit.díky
http://tvboom.net/user/register?ref=2787
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od hrotik »

Koukni třeba sem:http://www.satelity.ellano.sk/30490/Gol ... +-Enigma-2 ,mají to přednastavené.Pro začátek si myslím, že to pomůže neš se s tím blíž seznámíš a pak si přetvoříš k obrazu svému.Je tam i odkaz na recenzi,kde se dozvíš, že picony zobrazuje a klávesnice se dá dokoupit jako příslušenství.Ani USB HUB by neměl být problém.Jinak je to v podstatě amiko alien 2 triple a o tom je toho tady v jejich sekci na studium plno.
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
johny english
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 20.leden 2012 - 8:49
satelitni prijimac: Ferguson Ariva 102E

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od johny english »

když tohle Golden Media Spark 990 / Reloaded 01.02.61,nahrájí do sparku reloaded bude to fungovat a nezmění se mi oscam nastavení.díky
http://tvboom.net/user/register?ref=2787
Odpovědět

Zpět na „Golden Interstar“