IP kamera s Aliexpressu

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od marecek29 »

ivan333ivan píše:dioda na kamere nemusí defaultne svietiť,pretože u niektorej divočiny ju musíš dodatočne povoliť v menu kamery
Asi bude jednoduší nedivat se na diodu na kameře ale na routeru, popřípadě napojit lanku třeba na notebook a vidím jestli je link/no link.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od ivan333ivan »

mmiriboy,ak nemáš manual ku tej kamerke tak v prílohe

s manuálu sa dá vyčítať,aký treba plugin konkrétne pre
kameru 1.3 mpx alebo 2mpx či 3 mpx
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od mmiriboy »

Svoj problém som opísal aj priamo predajcovi z Aliexpresu, síce odpísali až za dva dni, ale odpísali! :)
Samozrejme poradili mi, že mám použiť soft CMS aj z videonávodom z Youtube. :) To všetko som samozrejme skúšal aj pred tým + stránku, odkiaľ si mám siahnuť CMS.
V súčastnosti je naša komunikácia ešte "otvorená", poslal som im videonahrávku, že ako im tá ich kamera nefunguje, nuž uvidím, že čo bude ďalej?!
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od vensan »

Nejde o alieexpress, na tuto som narazil len tak mimovolne a celkom sa mi pozdava. Ja sa kameram velmi nevenujem jednu mam na monitorovanie psa z Kauflandu no je bez audia.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 22.květen 2022 - 10:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix LINK
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
dzumi157
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 10.duben 2009 - 8:16

Pomoc pri výbere IP kamier z Číny (Aliexpressu) a používaných aplikácii, atď.

Příspěvek od dzumi157 »

Ohľadne výberu ip kamery z Číny síce je tu na fóre už založená jedna podobná téma (v nej som aj našiel podnecujúce príspevky), avšak keďže uvedená téma už trochu vychladla a neviem kto a kedy by sa mi v rámci nej ozval, zakladám teda (s odobrením - odporúčaním) obšírnejšie poňatú tému.
Prejdem k mojej situácii.
Uvažujem o zakúpení dvoch kamier, u ktorých by som chcel aby mali tieto základnéparametre:
1./ Otáčanie v horizontálnej polohe ideálne 355°, vo vertikálnej polohe 90°
2./ IP 66 a použitie v teplotných podmienkach od -20,30C° do +50C°
3./ Osvetlenie pre denné aj nočné snímanie a ďalšie tie veci, ako napr. detekovanie pohybu, atď., to ani nemusím popisovať takéto parametre...
4./ Neuvažujem o ukladaní nasnímaného videa do cloudu, iba ak tak na SD karty.
S týmito vecami ale nemienim niekoho zaťažovať pri výbere, resp. aby mi nutne hľadal takýto typ kamery. Od vás - spoluužívatelia fóra, by som hlavne chcel poradiť v týchto veciach:
1./ Prvá a možno aj najdôležitejšia záležitosť - aplikácie pre ovládanie cez mobil a tiež v desktopovom PC, Ntb. U drvivej väčšiny kamier na Aliexprese je udávaná aplikácia iCsee a niekde zároveň s ňou uvádzajú aj XMEye. Tomuto spojeniu ale nerozumiem. Sú to dva odlišné aplikácie, alebo ako to je? Alebo je na výber jedna z nich, ak sú takto spoločne uvádzané? Bude mi to fungovať v nejakom prehliadači vo Win7? Pripúšťam aj druhú možnosť v notebooku s Win10. Ak áno, v ktorom prehliadači?
Mal som už na Ali uložených niekoľko kamier v zozname želaní (pre uľahčenie, aby som sa k ním vedel spätne vrátiť), ale dosť ma u nich v súvislosti s aplikáciou iCSee odradili najnovšie negatívne recenzie na ňu v Google play. Používate niekto XMEye (príp. iCSee)? Nevznikli vám nejaké problémy v poslednej dobe, napr. pri aktualizáciách? Práve pri nich vraj vznikali problémy u iCSee. Sú vôbec potrebné? Ak nie, t. j., že by aplikácia a kamery išli bez problémov bez aktualizácii, tak dajú sa aktualizácie zakázať?
2./ V obdobnej téme užívateľ „ctiforum“ uvádza (aspoň ja som to takto - možno mylne pochopil), že aplikácia V380 sa nedá použiť na priame používanie kamery cez MT, resp. PC? Ono zase túto aplikáciu som ani u kamier na Aliexpresse nenašiel. Majú ich hlavne kamery na Bangoode. Na Ali som ešte objavil ojedinele aplikáciu Tuya (prípadne aj iné), s tou už mám nejakú menšiu skúsenosť, keď som skúšal jednu WiFi meteostanicu Solight. Ale zase neviem ako s ňou fungujú ip kamery. Užívateľ „ctiforum“ uvádza, že používa kamery Smar, bohužiaľ tieto nespĺňajú vo väčšine moje požiadavky ohľadne otáčania do uhlov 355° (obdobne aj Misecu). Máte nejaké poznatky (príp. aj skúsenosti) o nejakých obdobných značkách? Dosť veľkú predajnosť má napr. značka Wondsar...?
3./ Ak by som mal nainštalované dve kamery, dajú sa ovládať obe s jednou aplikáciou, nenarúša sa nejako vzájomne ich ovládanie? Na inom fóre som našiel príspevok na použitie aplikácie „Ipcam viewer lite“ v stolovom počítači, resp. notebooku. Keďže mám už v súvislosti so skúšaním vyššie uvedenej wifi meteostanice nainštalovaný v pc emulátor Leapdroid, tak som si cez Leapdroid danú aplikáciu nainštaloval. Bude však musieť počkať na odskúšanie do doby kým si zakúpim IP kamery. Máte s touto aplikáciou niekto skúsenosti? Má vraj širokospektrálne použitie čo sa týka množstva typov a značiek kamier ...
4./ U niektorých kamier je uvádzané že sú to kamery typu CCTV a PTZ zároveň, inde len jedno označenie. Vysvetlíte mi o čo sa jedná?
5./ Čo mi poviete ohľadne uvádzaných parametrov ZOOM, Luxy a Megapixely? Sú potrebné vyššie hodnoty, či je to len oblb? Niektorí recenzujúci kupujúci z Ali tvrdia u niektorých kamier, že nebadajú žiadne rozdiely, (alebo iba malé) napr. pri vyšších Megapixeloch.
6./ Používate na spojenie kamery s routerom wifi pripojenie, alebo Lan? Ja uvažujem, že ich prepojím na priamo káblom, lebo vzdialenosť routera k miestu kde bude jedna z kamier je dosť veľká (cca.35m, plus tienenie drobným stavbami) a ak by som mal umiestňovať ďalší router alebo extender do blízkeho prístreška (a navyše v zime ale by bol vystavený mrazom), tak už radšej zvolím prepojenie káblom až ku kamere. K tejto variante sa ešte spýtam - mám doma kábel Optro net, ktorý sa zrejme používa pre optické pripojenia. Bude mi fungovať aj ku klasickému WDSL pripojeniu?
A ešte jedná technická záležitosť. Ak by som vložil do jednej (vzduchom vednej) chráničky uvedený dátový kábel spolu so sieťovým prepojovacím káblom od 12V DC adaptéra, nebude to nejako ovplyvňovať dátový prenos v danom dátovom káble? Myslím si síce, že taká malá voltáž by to ovplyvňovať nemala, ale nemám skúsenosti, tak sa radšej pýtam.
7./ Môže byť kamera umiestnená voľne (na priamom daždi napr.), bez nejakého prekrytia zvrchu? Nebude v zime napr. keď vznikajú poľadovice hroziť, že sa o. i. napr. nebude otáčať?
Uvažujem, že si nad ňou urobím aspoň nejaké minimálne (presvitajúce) prekrytie.

Čítania ako na nejakú esej, že? No to je však také nutne nevyhnutné predbežné zhrnutie mojich (ne)znalostí, úvah a prosieb o pomoc. Dúfam, že to niekto aj celé dočíta a aj poradí.
Vopred ďakujem za pochopenie a rady!
HDBox FS-9105+, Ariva 202e, Deep 2010HD, 28,2e-23,5e-19,2e-13e-4,8e-1w, Parabola Multifocus 85cm
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Pomoc pri výbere IP kamier z Číny (Aliexpressu) a používaných aplikácii, atď.

Příspěvek od Kasr »

Pre Android je tých apiek viac... Ja osobne mám kamery bez otáčania a používam prevazne apk Securia , ale to je úplne jedno... Neaktualizujem už dlhšiu dobu. V mobiloch mám zakázané automatické aktualizácie...
V domácej sieti prehrávam priamo cez VLC, ale tam samozrejme nejde kamera ovládať. A v Pc Internet Explorer s Active-X aj s ovládaním
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od gusto1 »

Aspon zopar postrehov.
Kup si taku kameru, ktora nie je zavisla od cloudu. To znamena, ze appka funguje v LAN aj bez internetu.
Ak chces zdielat svoje nastavenia a monitorovanie svojich sukromnych priestorov tretou stranou (cinanmi), tak si kup kameru a pripoj ju cez cloud. Sice to robi dnes drtiva vacsina amaterov a vytesuje sa z toho, ze si vsetko namontovali a nastavili sami. Nascanovanim QR kodu z kamery/nvr atd ... ti apku nastavi cinan a tym mu vlastne davas prava aby mal nad tvojou kamerou moc.

Z mojej strany je idealna appka, ktora nepotrebuje ziadny cloud a funguje vylucne v LAN. Ak chces pristup na kameru aj z vonka (WAN), tak to musis riesit cez nejaky VPN tunel (podmienka je mat verejnu IP, alebo zaplateny VPS z verejnou IP). Ak sa obavcas, ze prevadzkovatel VPS ma nad tvojim strojom kontrolu a vidi tvoje key, ca a cert, tak aj tu existuje riesenie.

Toto bolo z pohladu bezpecnosti.

Co sa tyka appiek, tak ja tie appky nepoznam, takze k tomu sa nevyjadrim.

Ohladom kablu optronet. Ak je to tento kabel, tak je to klasicky cat5/e/6/A, je to ethernet kabel a konkretne ten je urceny do exterieru a mal by byt UV odolny.

Napajanie.
Kupuj kamery s PoE idealne active af/at + k tomu PoE switch a nemusis sa zaoberat napajanim. Jednoducho tam potiahnes cat5/6 a mas to vybavene.

IP kamery by som riesil vzdy kablom o wifi ani neuvazuj na nejakych 30m a s prekazkami.

To co som napisal je zaklad. Aku kameru si kupis je len na tebe, ale urcite nech ma podporu PoE af/at, ONVIF a dalsie parametre ako napr. PTZ, ExIR, WDR, BLC, HLC, ANR si uz preluskaj sam.

Ak chces nieco o tom vediet, musis vela studovat, citat, zhanat info. Ak pojdes na nejakeho modreho konika a nejaka evicka ti odpise, ze mi sme z manzelom kupili z aliexp. tu alebo onu kameru za 20€ a ide perfektne, tak dovi dopo.
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od mfpman »

Podla mna ked uz ti zalezi na tom aby ta nikto z ciny nesledoval tak sa to nastavuje na tvojom routry a je uplne jedno aku mas kameru a za kolko a od koho (aj tak je vsetko made in china). Vacsine ludi je aj tak jedno ze sa im nejaky cinan pozera napr na prijazdovu cestu, kameru si asi nedas do spalne ci :-D
Dreamplex 8000
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od gusto1 »

Mas pravdu, ale aj nemas pravdu.
Podla mna si normalny triezvo zmyslajuci clovek chrani svoje sukromie. Tu nejde o to ci sa cinan pozera, alebo nepozera na tvoju prijazdovu cestu, ale ze ma kontrolu nad tvojimi zariadeniami v LAN a kludne aj pristup do LAN.
Ano su aj IP kamery, ktore funguju v LAN s appkou (bez cloudu), ale dnes sa predavaju vacsinou kamey, kde je potrebne naskenovat QR kod s kamery, kde na zaklade nejakeho identifikatora sa nakonfiguruje appka.
Ludia nepotrebuju sledovat kameru ked su doma, ale ked su mimo domova, preto tie IP kamery funguju cez cloud.
Ludia prevazne nemaju verejne IP adresy a preto im cloud vyhovuje (nemusia nic nastavovat a vsetko im funguje).
V tomto pripade ti nastavenie routera nepomoze, pretoze to funguje takto

Kód: Vybrat vše

mobil_app --> tvoj_mobilny_ISP --> Internet --> cinsky_cloud_umiestneny_v_EU --> internet --> Tvoj_ISP --> tvoj_modem/router --> tvoja_IP_kamera
a nastavenie routera ti nijak nepomoze, lebo zablokujes sam seba a z mobilnej app sa nedostanes ku kamere.

Takze ako som napisal vyssie. IP kameru dat idealne do VLAN. V tejto VLAN zablokovat cely internet a cez vlastny VPN tunel sa pripajat do LAN z ktorej je pristupna VLAN. Mne sa to javi ako dost bezpecne.

Niektori vyrobcovia IP kamier vydali aj API, takze si mozes poriesit appku aj sam, alebo sa pripajat cisto len kvoli sledovaniu cez rtsp. Ludia su vsak zvyknuty na ovladanie ptz, prehravanie zaznamov atd ... takze rtsp im asi nebude stacit.
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od mfpman »

Zalezi aky mas teda router a skusenosti. Ja si viem selektivne vybrat ktora IP adresa/rozsah ma pristup na internet a ktora nie kedze si podla MAC nastavis static routing tak vies ktore zariadenie ma aku IP (v podstate tak ako pises pokial mas router nad 100+ tak tam je aj VLAN) ale tomu vacsina uzivatelov ani nerozumie co to je.

Na kazdu IP kameru sa da pristupit v ramci LAN siete len treba popatrat po internete ako ma vyzerat URL a potom uz ti nic nebrani si to bud cez VPN alebo DDNS vypropagovat na pristup z vonku.

konec hlaseni... nech si kazdy robi co chce
Dreamplex 8000
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od ctiforum »

VLAN urobis aj s lacnejsimi routermi, do ktorych vlezie DD-WRT alebo FRESHTOMATO.

Ked nemas verejnu IP , ale si trosku sikovny, tak mozes pouzivat N2N. A tym padom z hocikade dostupne hocijake zariadenie. Su aj klienti pre Android, arm, mipsel, x86/x64 ..... vo verzii N2N v3 je uz silna security, takze pohodicka (netreba pouzivat n2n v1 a v2)

Nie je ziadny problem mat SATaky s N2N klientom a cez DREAMDROID na android telefone (s N2N klientom) pozerat live stream zhocikadial zvonku. Cez N2N mas dostupny cely prijimac....WWW,FTP..... Alebo mozes cez browser v telefone zvonku skontrolovat OSCAM...

To iste sa da urobit aj s kamerami.
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od gusto1 »

Pokial mas na mysli toto tak otazka sifrovania na edge nodoch je otazna. Kto ti bude robit super node ? No len nejaka spolocnost, ktora ma verejnu IP, lebo bez verejnej IPv4 adresy sa proste na internete komunikovat neda.
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od marecek29 »

A když čínan vypne cloud,tak kamera letí do koša.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od Kasr »

Tak vpn a podobne....
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od marecek29 »

A na co ti bude VPN když do apky nebo programu nemůžeš zadat IP adresu ? ( Jen SN)
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od Kasr »

Adresu streamu áno. Aspoň to... Bez ovládania.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od ivan333ivan »

4./ U niektorých kamier je uvádzané že sú to kamery typu CCTV a PTZ zároveň, inde len jedno označenie. Vysvetlíte mi o čo sa jedná?

CCTV-kamera prípadne kamerový set
PTZ-otáčanie kamery
CCTV+PTZ=kamera s možnosťou otáčania /samozrejme motoricky a na diaľku/

5./ Čo mi poviete ohľadne uvádzaných parametrov ZOOM, Luxy a Megapixely? Sú potrebné vyššie hodnoty, či je to len oblb?

Je to dôležitý údaj,ovšem platný iba u kvalitných a drahších zariadeniach

7./ Môže byť kamera umiestnená voľne (na priamom daždi napr.), bez nejakého prekrytia zvrchu? Nebude v zime napr. keď vznikajú poľadovice hroziť, že sa o. i. napr. nebude otáčať?

05 platí,že čím kvalitnejšia a teda drahšia kamera,tým lepšie pracuje v extrémných podmienkach

príklad-kamera s rozlíšením 1MPX za vysokú cenu môže dosahovať lepšie parametre než lacná 8MPX kamera

Robustne prevedená kamera nekmitá pri silnom vetre
Drahá kamera pre vonkajšie prevedenie sa nezahmlieva
Drahá kamera pre drsné zimné prostredie má vnútorný ohrev a stierače,takže je odolná námrazám
Kvalitná kamera drží nastavenia navolené uživateľom a neprepína ich svojvoľne.,napríklad zvolíš aby kamera videla farebne ale
ona sa po čase prepne v noci na čiernobiely mod
Kvalitná kamerová zostava nevyrába faľošné poplachy pri lomcovaní konárov a xenonových zábleskoch idúcich áut
Kvalitná kamera bežne nepotrebuje aktualizácie ale iba v ojedinelých prípadoch
Záverom-kvalitná kamera začína od 200€/kus
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od furko »

Neviem, neviem.
Asi mám šťastie. Mám lacnú kameru s natáčaním, ovládaním v mobile, vonku na daždi, čínskym cloudom, SD kartou, stream v Enigma2, HD obraz aj v noci a už ide cez 2 roky bez môjho zásahu v kuse 24/7.
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od gusto1 »

Lacna, to znamena kolko ?
Je este v predaji ? Ak ano, mozes dat link ?
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: IP kamera s Aliexpressu

Příspěvek od furko »

40€
Aplikácia: ycc365 plus
Enigma2 stream

Kód: Vybrat vše

#SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtsp%3a//admin:xxxxxxxxx@192.168.100.xxx:554/playlist.m3u8:Kamera
#DESCRIPTION Kamera
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 23.květen 2022 - 21:24, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix CODE
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“