Chci se zeptat na formaty (MPEG a AVI)

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Chci se zeptat na formaty (MPEG a AVI)

Příspěvek od VTronik »

Mrknul jsem na to jen velmi rychle, ale z toho jak je to napsané, když se koukám znovu, to vypadá na tuner. Ale úplně jasné to není.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 12.říjen 2018 - 17:46
satelitni prijimac: Nemám
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se zeptat na formaty (MPEG a AVI)

Příspěvek od Gaaspi »

EnoSat píše:v podpise si vymen Tom za SDB 5003T - usetris ostatnym kopec casu
Díky nad tým som presne uvažoval. A presne ako vravíte. Väčšina vecí pre laika sú nejasné a väčšina ľudí nerobí také operácie s technikou ako ja.

Niekedy sa ľudia vytočia ale to je tým že na fóra (o čomkoľvek nech je) chodia borci z toho oboru alebo minimálne tí čo sa tomu ako tak rozumejú... Laik začne Googliť a keďže technické veci niesu komerčnou záležitosťou, google ich hodí na vaše alebo podobné fórum. Keby ste googlili recept a dietu tak by vám našlo aj 200 stránok. Ale všimnite si že keď hľadáte niečo konkrétne tak je zrazu google nanič.

Takže laik príde na vaše fórum, položí otázku možno tak banálnu že vás to vytočí do nepríčetnosti, dostane odpoveď a viac sem nepríde. Takže máte príspevok čo je z vašeho hľadiska od veci a má len jeden dva príspevky a z pohľadu fórumáka je to trollovanie ako vyšité. Sorry že som sa tak rozpísal len som to vysvetlil že na toto sa treba pripraviť.

Ja vám opíšem pohľad laika na príjem signálu: V časoch analógu teda od narodenia až kým nezačala digitalizácia sme mali na činžáku spoločnú anténu, kde stačilo mať CRT telku ktorú som koaxiálom zapojil do anténného konektoru v stene a tam veda končí! Všetko fungovalo a vôbec ma nemuselo zaujímať aké typy antén máme, z akého vysialača nám ide signál. Mali sme príjem z rakúska, česka, maďarska, slovenska, + regionálne tak sme už aj v časoch analógu mali v pohode cez 15 programov čo na tú dobu bolo super a nemuseli sme nič riešiť. Potom prišla digitalizácia v dobe keď už 80% činžiaka malo satelit, káblovku, IPTV... a tak o prerábku spoločnej antény okrem mňa a dvoch troch dôchodcov nemal nikto záujem v činžáku a keď sa na schôdzi spomenul osud antény tak hneď všetci že načo nám to bude ja už mám 10 rokov digi, O2, magenta, UPC a čojaviemčo a tým samozrejme dosiahli to že na slovensku má pozemná dvbt menej ako 50%. Tak tí dvaja traja ľudia ktorým anténa vyhovovala nemajú inú možnosť ako postarať sa a individiuálny príjem .... a ďalej to už poznáte. Dogooglia sa vám na fórum ľudia ktorý zrazu nemajú ako pozerať TV ale prd o tom vedia a vám stúpa tlak porád na 200 z toho ako trollujú.

ON TOPIC: Takže nakoniec mi nezostalo iné ako skúsiť. Neviem čím to je ale práve tie lacné jednoduché prehrávače zo supermarketov boli vždy v tomto prieborníci že kedysi dávno bolo za nejakých 20€ malé DVD prehrávače a nech ste tam dali čokoľvek tak to prehralo, mohli ste tam strčiť USB kľúč s filamy či hudbu vo formátoch MP4, AVI, WMA, MOV, MP3 čokoľvek a pustilo to. Ale kamarát čo mal originál SONY z elektra jemu stačilo že DVD bolo napálené a už ho nebralo. U mňa ste napálili hocičo na bárjaké verbatim CD-čko a hralo. Tak je to aj so setopboxmi, toto je jednoduchý lacný a mne stačí, má všetky funkcie čo potrebbujem (akurát to nahrávanie rapluje) ale pichnem tam USB a viem pozerať hocijake sťahované filmy normálne v TV. Takže pomohlo vyskúšať naostro. Ja mám filmy aj v troch rôznych formátoch a všetko prehrá to sa divím lebo môj prvý DVBT telkáč JVC ten niekedy robil že film prehral ale nešiel zvuk, alebo sekal, a tento setopbox úplne bezproblémov púšťa všetko. Ale je to náhoda. Kebyže teraz kupujem neviem ako by som zistil z krabice že čo prehrá.
Tuner DVBT2 HEVC: SENCOR SDB 5003T
Príjem: Všetky SK multiplexy
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“