EXCEL

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Odpovědět
1fox
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 14.říjen 2008 - 22:29

EXCEL

Příspěvek od 1fox »

Prosím o pomoc s excelom. Nejdu mi otvorit dvojklikom excelovské súbory. Musím otvorit excel a v menu excelu stlacit subor otvorit a prehladat pc a tak ho otvorit. Kedysi mi excelovske súbory šli normálne otvorit dvojlikom ale zrazu to prestalo íst. Je to blbé ked mi niekto niečo pošle ja to musím najprv stiahnut a až potom otvorit. Mám excel 2016. Prosím o každú radu. Dakujem.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: EXCEL

Příspěvek od Steiner »

Však si to nastav, pravé tlačítko na XLS. súbore, otvoriť v programe ... , atď ...
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
1fox
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 14.říjen 2008 - 22:29

Re: EXCEL

Příspěvek od 1fox »

Steiner píše:Však si to nastav, pravé tlačítko na XLS. súbore, otvoriť v programe ... , atď ...
To mám ale aj tak to nejde otvorit dvojklikom.
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: EXCEL

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Nastavenie asociacie suborov podla pripony bolo v pripade Windows 7 jednoznacne a jednoduche. Bohuzial v pripade Windows 10 je to nastavenie trochu odlisne. Tam sa daju nastavovat asociacie aplikacii so subormi aj podla typu suborov a nie iba podla pripony suborov.

Nove produkty Microsoftu sa stale viac snazia uvazovat, namiesto interakcie uzivatela PC - veeeelka chyba a povedal by som ze krok dozadu pre Microsoft. Uplne sialene az smiesne je nastavovanie asociacie multimedialnych suborov na iny, nez predvoleny soft alebo nastavenie asociacie obrazkov.

Takze tot otazka - ktory Windows system pouzivas ? Hlavne nenapis, ze Linux, hehe.

Pre Windows 10:

Klikni pravym tlac. mysi na tlacidlo "START" na spodnej liste > Nastavenia > Predvolene aplikacie > Vyber podla typu suborov (riadok s textom, bez ikony) > teraz najdi .XLS a .XLSX v zobrazenom zozname a ak ich v zozname nenajdes, tak daj pridat (ikona znaku "+") a nalistuj aplikaciu ("C:\Program Files\Microsoft Office\root\Office16\EXCEL.EXE")
1fox
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 14.říjen 2008 - 22:29

Re: EXCEL

Příspěvek od 1fox »

Mam W10 a pozrel som si podla tvojho navodu ako to mam nastavené a na xls a xlsx mam predvolenu aplikaciu excel. Bohužial aj tak to nefunguje.
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: EXCEL

Příspěvek od ivan333ivan »

W10 podporuje korektne iba niektoré verzie MS Office a nie všetky

podporuje napr. MS 2013 ale aj 365-ku
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: EXCEL

Příspěvek od VTronik »

1fox píše:Mam W10 a pozrel som si podla tvojho navodu ako to mam nastavené a na xls a xlsx mam predvolenu aplikaciu excel. Bohužial aj tak to nefunguje.
Podívej se také na přípony souborů, které ti nejdou. Protože nemusí být jen xls a xlsx.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: EXCEL

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

1fox píše:Mam W10 a pozrel som si podla tvojho navodu ako to mam nastavené a na xls a xlsx mam predvolenu aplikaciu excel. Bohužial aj tak to nefunguje.
Tak chyba bude pravdepodobne inde nez v systeme. Napriklad otvorenie XLS a XLSX suborov mozno zamietne tvoj AV-system z nepochopitelnej priciny alebo sa mozno pokusas otvorit subory zo sietoveho disku a op. system sa s tym nevie vysporiadat z neznameho dovodu. Samozrejme len hadam... no aj toto su to mozne priciny tvojich problemov...

Aku ikonu maju subory XLS a XLSX v tvojom Windows 10 ? V pripade Office 2016 by tam mala byt zelena ikonka Excelu.

Skus este kliknut pravym tlacidlom mysi na XLS a XLSX bubor cez "prieskumnika/explorer" vo Windows 10, t.j. nie cez suboroveho manazera (t.j. nie cez povestny Total Commander) a vyber z kontextovej ponuky "Otvorit v programe..." kde nasledne zvolis zase Excel (ak aplikaciu neuvidis v zozname, tak ju nalistuj manualne, ale mala by byt vidiet ak je vsetko v tvojom Windows 10 v poriadku) a nasledne nezabudni zafajknut volbu "Na otvorenie pouzivat vzdy tuto aplikaciu" - a skus otvorit. Potom otestuj ci to pomohlo, ci sa nieco zmenilo, ci otvorenie suborov v Excel bude fungovat po aplikovani tejto zmeny.

Potom su na rade upravy registru Windows 10 :) ktore treba popozerat, ci naaahodou nieje chyba v nich, ale vyzera to zatial tak, ze chyba bude niekde inde, nez priamo v konfiguracii tvojho systemu. Pripada mi to ako problem, ktory je sposobeny tretiou stranou (nejaka dalsia aplikacia v pozadi napriklad ktora nieje kompatibilna s Windows 10 a ktora kontroluje otvaranie suborov - ako spominany AV system napriklad).
1fox
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 14.říjen 2008 - 22:29

Re: EXCEL

Příspěvek od 1fox »

Skúšal som všetko čo ste mi napísali , ale nepomohlo. Po dvojkliku sa otvori prázdny excel, musím ten súbor zase otvorit cez subor,otvorit...atd. Do úpravy registrov som sa nepúštal na to nemám. To naozaj W10 nepodporuje korektne MS 2016? Lepšie by bolo keby som tam nainštaloval 2013 alebo 365tku? To pustia do obehu W10 ktorá nepodporuje bežný ms ofice?
1fox
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 14.říjen 2008 - 22:29

Re: EXCEL

Příspěvek od 1fox »

Na jednom fore som sa dočítal toto:

V tom Excelu -> Nastroje -> Moznosti -> Obecne -> a zrusit fajfku u volby Ignorovat jine aplikace.

Ale excel 2016 to tam nemá. Je to asi pre staršie verzie excelu.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: EXCEL

Příspěvek od VTronik »

1fox píše:Skúšal som všetko čo ste mi napísali , ale nepomohlo. Po dvojkliku sa otvori prázdny excel, musím ten súbor zase otvorit cez subor,otvorit...atd. Do úpravy registrov som sa nepúštal na to nemám. To naozaj W10 nepodporuje korektne MS 2016? Lepšie by bolo keby som tam nainštaloval 2013 alebo 365tku? To pustia do obehu W10 ktorá nepodporuje bežný ms ofice?
Chybu bych nehledal ve verzi Office nebo systému. Excel se otevře, takže asociace systému s aplikací je v pořádku. Že se v aplikaci (Excelu) neotevře soubor znamená, že není správně předán do aplikace k otevření. Otázkou tedy je odkud ten soubor otevíráš? Zda je chybně předána cesta nebo nemá Excel na tu cestu přístup.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
1fox
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 14.říjen 2008 - 22:29

Re: EXCEL

Příspěvek od 1fox »

VTronik píše:
1fox píše:Skúšal som všetko čo ste mi napísali , ale nepomohlo. Po dvojkliku sa otvori prázdny excel, musím ten súbor zase otvorit cez subor,otvorit...atd. Do úpravy registrov som sa nepúštal na to nemám. To naozaj W10 nepodporuje korektne MS 2016? Lepšie by bolo keby som tam nainštaloval 2013 alebo 365tku? To pustia do obehu W10 ktorá nepodporuje bežný ms ofice?
Chybu bych nehledal ve verzi Office nebo systému. Excel se otevře, takže asociace systému s aplikací je v pořádku. Že se v aplikaci (Excelu) neotevře soubor znamená, že není správně předán do aplikace k otevření. Otázkou tedy je odkud ten soubor otevíráš? Zda je chybně předána cesta nebo nemá Excel na tu cestu přístup.
Normálne ho mám uložený na ploche alebo v priečinku na disku. Ale normálne to chodilo a zrazu to prestalo.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: EXCEL

Příspěvek od VTronik »

Pokud nemáš žádný zásadní důvod, tak já bych ten stávající Office přeinstaloval (bez zachování předchozích nastavení). Podle mne je to nejrychlejší způsob jak to napravit.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Ali4e
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 17.leden 2010 - 14:07

Re: EXCEL

Příspěvek od Ali4e »

Keď už nevieš, kam z konopí, najjednoduchšie je dať si opraviť inštaláciu Office. Vo Windows stlač Win+I (I ako Ivan), dostaneš sa do nastavení, choď do menu "Aplikácie", nájdi si nainštalovaný office, klikni naň a potom klikni na "Upraviť". Najprv skús "Rýchla oprava" a keď to nepomôže, daj voľbu "Online oprava".
VU+ Ultimo 4K, OpenPli 8.1, Sony Android TV 65X93J
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: EXCEL

Příspěvek od vlado222 »

1fox píše:Skúšal som všetko čo ste mi napísali , ale nepomohlo. Po dvojkliku sa otvori prázdny excel, musím ten súbor zase otvorit cez subor,otvorit...atd. Do úpravy registrov som sa nepúštal na to nemám. To naozaj W10 nepodporuje korektne MS 2016? Lepšie by bolo keby som tam nainštaloval 2013 alebo 365tku? To pustia do obehu W10 ktorá nepodporuje bežný ms ofice?
ten istý problém riešim tiež,
pobehal som po internete, odskúšal mnoho dobre mienených rád a postupov (len na oficiálnej stránke podpory Microsoftu - https://docs.microsoft.com/cs-cz/office ... pens-blank - je tam popísaných 6 metód - ), ale zatiaľ bez výsledku,
no a pre @ifox mám informáciu - nie je to vo verzii MS Office, tak ako tebe nechodí Excel 2016, mne nechodí Excel 2010...,
a ako vidno zo skúsenosti @ifox, nie je to ani nekompatibilitou W10 so staršími verziami MS Office, keďže @ifox má problém s relatívne novým Excel 2016....
nie som si istý, ale mne to prestalo fachčiť najskorej po nejakej aktualizácii W10 ....
zrejme budeme musieť siahnuť po oprave inštalácie balíka Office ...
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: EXCEL

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Ja som nainstaloval uz hafo ofc2016 na mnozstvo w10 a vsetko fungovalo. Problem je ako pisem u teba. Pravdepodobne sposobeny tretiou stranou (virus / malware ?!). Tiez si spomenul zial dost neskoro, ze po 2x kliknuti na subor Excelu sa ti otvori prazdny iba prazdny dokument. Tato skutocnost moze totiz pomoct pri hladani moznych pricin problemu. Jedno z moznych rieseni, ale prave padlo a sice preinstalovat Office2016. Mozno to pomoze. A ak nie, problem sa to najst na google (tak ako vsetko):
https://www.google.com/search?q=win10+o ... office2016

Konkretne mi naslo napriklad toto riesenie:
https://www.ghacks.net/2017/11/30/fix-e ... -document/
Ako som vravel, jedna z prvych metod je vypnut DDE (problem tretiej strany - nie Excel, nie Windows 10, ale Data Exchange je moznou pricinou prazdneho dokumentu v Excel). Su tam aj dalsie metody, jak by sa to malo dat vyriesit.
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: EXCEL

Příspěvek od vlado222 »

takže vyriešené:
žiadna z uvedených metód opravy či už zo stránky Microsoft, alebo iných fór nepomohla, zbytočná strata času sa s tým zaoberať,
tak ako uvádzajú aj @Vtronik a @Alie4e či @AwayFromKeyboard treba siahnuť po jednoduchej a rýchlej OPRAVE balíka MS Office:
Ovládací panel - Programy - Programy a súčasti - v zozname programov vyhľadať a označiť balík Microsoft Office - ZMENIŤ - OPRAVIŤ inštaláciu ....
takáta oprava nevyžaduje pripojenie na internet, vykoná sa interne v PC a všetky doterajšie nastavenia zostávajú zachované.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
1fox
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 14.říjen 2008 - 22:29

Re: EXCEL

Příspěvek od 1fox »

vlado222 píše:takže vyriešené:
žiadna z uvedených metód opravy či už zo stránky Microsoft, alebo iných fór nepomohla, zbytočná strata času sa s tým zaoberať,
tak ako uvádzajú aj @Vtronik a @Alie4e či @AwayFromKeyboard treba siahnuť po jednoduchej a rýchlej OPRAVE balíka MS Office:
Ovládací panel - Programy - Programy a súčasti - v zozname programov vyhľadať a označiť balík Microsoft Office - ZMENIŤ - OPRAVIŤ inštaláciu ....
takáta oprava nevyžaduje pripojenie na internet, vykoná sa interne v PC a všetky doterajšie nastavenia zostávajú zachované.

Spravil som a nepomohlo. Takže som tam kde som začal.
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: EXCEL

Příspěvek od logan »

Prečo si už nepreinštaloval OFFICE? Tak ako ti radili! Ak ho nemáš, stiahni si z netu a pripoj .img ako DVD mechaniku a inštaluj...
1fox
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 14.říjen 2008 - 22:29

Re: EXCEL

Příspěvek od 1fox »

logan píše:Prečo si už nepreinštaloval OFFICE? Tak ako ti radili! Ak ho nemáš, stiahni si z netu a pripoj .img ako DVD mechaniku a inštaluj...
Preinštaloval som na ofice 2019 profesional plus a zatial to ide.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“