Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

Tak aj skopčáci to majú bez splitera, pevná len cez router.
A aj toto je úbohé:
LAN-Anschluss 2x RJ45, 10/100 autoMDI/MDIX
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
skfree
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 09.leden 2016 - 13:29

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od skfree »

dovod je jednoduchy = cena. Kedze provider ti zariadenie bezplatne zapoziciava/pocas doby zivotnosti (24m) ho musis zaplatit a teda cena nemoze byt vacsia ako cca 1e/mesiac=24eur spolu. To znamena pekny design, ale dnuka hnoj. Slabe CPU, malo pamate, ked k tomu pridas poziadavky ako custom fw, FSX porty, tak ti skratka na 4 Gigabit porty nevyjde :). Power user si kupi poriadny modem za 70-100e, security clovek si rovno nainstaluje TURRIS za 200e.
chendler
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 27.červenec 2014 - 19:07

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od chendler »

OK... aj ja si to myslím, ale to nevysvetluje prečo operator neponukne zakladné zariadenie a za vyšší doplatok iné kvalitnejšie.. možno by bol prekvapený že koľko zákazníkov by bolo ochotných si priplatiť za spoľahlivejšie prip. kvalitnejšie zariadenie

PS: screenshoty z nového menu ZTE Speedport Entry 2i
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
towdie13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 26.leden 2016 - 15:00

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od towdie13 »

Nepouziva niekto tento peklny router aj na telekomackej optike?
Od telekomu mam iba internet a ine sluzby ako telka a hlas od nich nepouzivam a rad by som ADB vymenil za Mikrotik, ktory som pouzival doteraz.
Problem je ze ked do PPP klienta nastavim svoje meno a heslo, nechce sa connectnut.
Netusi niekto co vsetko je este potrebne nastavit aby sa dal ADB vyhodit a nahradit inym routrom?
Dik.
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od gusto1 »

Neviem sice ako ma riesenu optiku telekom, ako to ma ukoncene. Ci pouziva media konvertory u zakaznika (ale to asi nie) alebo ma niekde v bytovke uzavrety nejaky switch .....) Nepises na akej platforme ten mikrotik mas, (mipsbe, ppc, x86, alebo nieco ine), ale to je vlastne jedno. Dolezite je ze to ma ethernet porty.
Ja mam vdsl >> modem zyxel -bridge >> RB450 a tam riesim pppoe
skfree
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 09.leden 2016 - 13:29

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od skfree »

Ukoncenie je GPON/ONT, pouzivane zariadenia su tuto. Konci to bud optickym fuzom, ktory das priamo do routra (ak mas taky), alebo eth.zasuvkou...

https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/ ... zbam-optik

Pravdepodobne mas zle nastavene PPPoE (treba pozriet log), chybnu VLANu.
ferdomravec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 24.únor 2010 - 22:11

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od ferdomravec »

Skusenosti po niekolkych mesiacoch: router musim asi po mesiaci restartovat - vsetko sice ide, ale niektore portforwardove porty casom zlyhaju. Inak vsetko OK.

ALE teraz nieco lepsie:
1.Kamaratrova priatelka tiez presla z ADSL na VDSL a chvilu trvalo, kym im to islo: kamarat-laik jej to chcel sam rozchodit (nechcelo sa mu zavolat mna) a kedze samoinstalacia ani po polhodine nesla, nedockavy resetoval router (videl ma to kedysi davno spravit na jeho TP-link routri). V routri nabehol len zakladny firmware a bol nepouzitelny.
2. Isiel teda reklamovat router, pozicali mu namiesto neho ten starsi cierny - ten nefungoval vobec, stale sa restartoval.
3. Tak im siel vynadat a dali mu dalsi novy biely. Tentokrat ma zavolal a som mu to konecne rozbehal.
4. Po niekolkych tyzdnoch ho vsak musel ist vratit a prist si znova pre ten prvy, ktory bol v reklamacii - zasa som mu to musel prist rozbehat.
5. Islo mu to asi 10 dni a kamos vola ze znova to priatelke nejde - vypisuje mu vraj, ze uz je s uvedenymi prihlasovacimi udajmi niekto pripojeny. Nahnevany si myslel, ze sa niekto na neho napichol. Tak som ku nemu zbehol a volame na tehnicke oddelenie Telecomu - chlapik to overil a vraj naozaj je s nasimi udajmi niekto iny uz pripojeny a napravi to. Za niekolko minut nam to nabehlo (Som zvedavy dokedy)

P.S. Neviem, co tam ma Telecom za bordel, mne sa to doma nastastie zatial este nestalo.
Cryptobox 400 HD Mini, Anysee E30 S2 Plus, Optibox Koala HD
michal_drak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 25.prosinec 2007 - 13:24

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od michal_drak »

Co rozpravas o zakladnom firmware v ADB? Naflashovat tam iny nejde a co si mu tam tak mohol nastavovat, aby sa router pripojil, ked router si taha prihlasovacie udaje sam z ustredne, takze max. si mu nastavil nazov a heslo na wifi...
CST Trinity, 2 X HD-Box FS-7119HD, Ex-Dreamsky NXP256HD, Parabola 80 cm Mascom, Inverto LNB Twin
Black ULTRA, Motor AMIKO DM 3800 a v skrini starucky Azbox 720 USB, Skylink Kombi plus karta next.
Uživatelský avatar
Rebe-L
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 24.říjen 2011 - 0:07
satelitni prijimac: Thomson 813, Amiko miniHD SE
Bydliště: KNM

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Rebe-L »

ferdomravec píše:kedze samoinstalacia ani po polhodine nesla, nedockavy resetoval router (videl ma to kedysi davno spravit na jeho TP-link routri). V routri nabehol len zakladny firmware a bol nepouzitelny.
Musim potvrdit. ALE! Toto bola chyba v zaciatkoch, ked toto "chyrne ADB" zacali poskytovat. Velmi rychlo prisli na to, ze ludia su nedockavi a sami si odpaluju routre ked sa tento ksunt resetuje skor ako sa nacita potrebny konfig. V sucasnosti som sa s tym minimalne rok nestretol, zeby sa tento problem objavil. Bud teda telekom opravil script, alebo su cim dalej ludia mudrejsi - cha cha, asi prva moznost bude spravna.
ferdomravec píše: 4. Po niekolkych tyzdnoch ho vsak musel ist vratit a prist si znova pre ten prvy, ktory bol v reklamacii - zasa som mu to musel prist rozbehat.
Zamysli si nad tym, co si napisal. Ked ides vratit/reklamovat nieco, kde mas "svoje udaje", tak hadam tie udaje pred odovzdanim vymazes/resetujes aby si vymazal SVOJE udaje, nie??? Pokial to neurobis, necuduj sa teda, ze sa "niekto iny", kto zariadenie dostane tiez na zapozicku, alebo aj servis po zapnuti s tymi tvojimi udajmi pripoji! Skratka niekto po tebe dostane router, ten zapoji a je spokojny, ze mu net ide. Neriesi nejake udaje, ktore tam nejaky chytrak nechal. Ved mu povedali, ze sa nastavi sam...
Neexistuje totiz ina moznost ako sa "niekto iny" moze k tvojim udajom dostat. Pokial mu teda tvoje udaje nedas sam.
ferdomravec píše:Tentokrat ma zavolal a som mu to konecne rozbehal.
A co take si nastavil, kedze tento typ routra, ako aj napr. ZTE ma prednastavenu wifinu a nastavenia (udaje) si stiahne sam zo siete?
ferdomravec píše:P.S. Neviem, co tam ma Telecom za bordel, mne sa to doma nastastie zatial este nestalo.
Nechcem sa teda vobec zastavat Telekomu (je to s K, nie s C ako ma uz par krat upozornili :-) ), ale v tomto pripade bude bordel niekde inde. :thankyou:
multifeed 28,2 & 23,5 & 19,2 & 13 & 0,8
Thomson THS813, Amiko miniHD SE za tie prachy slape ako hodinky
skfree
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 09.leden 2016 - 13:29

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od skfree »

Neda mi nez nesuhlasit. PPPoE config je ulozeny v routeri a neexistuje moznost, ze by si ho router sam stiahol z ustredne. Preco by to aj robil, ked je linkova vrstva funkcna? Telecom ma samozrejme moznost cez MAC sa na router zvonku pripojit a admin system ho ovladat (nastavit config, upgradnut fw), ale "automaticky" si router nic z ustredne necita ani netaha.

Duplicita uctu PPPoE vznika tak, ze si vratil router aj s vlastnym configom a dalsi uzivatel ho ponechal (tzn. nezmenil tvoje parametre).
Uživatelský avatar
Rebe-L
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 24.říjen 2011 - 0:07
satelitni prijimac: Thomson 813, Amiko miniHD SE
Bydliště: KNM

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Rebe-L »

Z ustredne si veru nema co nacitat, to mas pravdu. Tu ale funguje automaticky provisioning system. Nieco taketo: http://goo.gl/zPljvI. Neviem naco by sa niekto pripajal cez MAC a pod. Ved je rok 2016, priatelia :-)

Duplicita = suhlas.
multifeed 28,2 & 23,5 & 19,2 & 13 & 0,8
Thomson THS813, Amiko miniHD SE za tie prachy slape ako hodinky
skfree
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 09.leden 2016 - 13:29

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od skfree »

provisioning system funguje ako k interface k pripojeniu cez MAC/IP. Takze asi mame pravdu obaja :)
michal_drak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 25.prosinec 2007 - 13:24

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od michal_drak »

Nastavenie si veru nenacitava, ale ADB seriove cislo sa priradzuje k tvojej linke a potom si sam stiahne prihlasovacie meno a heslo. Ci to je z ustredne, alebo z nejakeho servera to neviem. Proste ked ti donesu ADB router, musi sa nahlasit sn routra a spojit s tvojou linkou. Ked ti pride router kurierom tak uz je to sparovane, ale mne napriklad menil router technik a musel volat do telekomu a nahlasit sn aby si router nacital meno a heslo apod.
CST Trinity, 2 X HD-Box FS-7119HD, Ex-Dreamsky NXP256HD, Parabola 80 cm Mascom, Inverto LNB Twin
Black ULTRA, Motor AMIKO DM 3800 a v skrini starucky Azbox 720 USB, Skylink Kombi plus karta next.
ferdomravec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 24.únor 2010 - 22:11

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od ferdomravec »

Vdaka za reakcie, mate pravdu - prihlasovacie udaje som z vypozicaneho routra pred vratenim nezmazal, takze ten, kto dostal potom ten router, sa nevedome prihlasil s rovnakymi udajmi.
Cryptobox 400 HD Mini, Anysee E30 S2 Plus, Optibox Koala HD
FiXeRSK
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 17.únor 2015 - 10:29

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od FiXeRSK »

Viete mi niekto poradiť ako postupovať pre FW 3.0.1.0030 .. išiel som podľa fóra, ale stále bohužiaľ neúspešne..
lackor
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 24.září 2007 - 18:33

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od lackor »

No tak som dostal do ruky ten ZTE SpeedPort 2i od Telekomu a poviem Vam, ze je okliesteny paradne. Na to sa neda nakonfigurovat fakt nic. Doteraz som vzdy pouzival DSL router len ako bridge a za nim mam svoj oblubeny Mikrotik, ktory robi aj PPPoE cize IP-cka je priamo na nom a nemusim robit ziaden portforwarding. No ale na tom ZTE bye bye ani prd sa neda. Ale napadla ma jedna zvrhlost. Google prezradil, ze grecky operator OTE tiez dava k VDSL tento sunt, tiez s custom firmwarom ale ani zdaleka tak okliestenym ako je te od SK Telekomu. Tak som si od nich pozical firmware vpalil ho tam a nastavil svoj oblubeny bridge na Mikrotik.
skfree
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 09.leden 2016 - 13:29

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od skfree »

firmware bol okliesneny preto lebo tak chcel telekom. Menej feature= menej problemov.

Ja osobne nerozumiem, preco si tento zmetok ludia kupuju. Vrazim tam TPLINK 8970/8980 alebo 9980 a odvtedy o tom zariadeni ani neviem. A naco platit elektrinu 2 haraburdam, to uz vobec zmysel nedava :).
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od gusto1 »

A to je pre VDSL ?
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

@gusto, tiež som mal takú otázku :)
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 60#p645852
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
skfree
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 09.leden 2016 - 13:29

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od skfree »

ano, TPLINK8970B (V1) chodi aj s ADSL aj s VDSL. Sam ho tak na viacerych sajtoch prevadzkujem. Ale musi byt verzia B a mensie zmeny vo fw (chipset je pre ADSL aj VDSL rovnaky) - musis pouzit upraveny fw OPENWRT. 8980B chodi len na ADSL, ale po crossflash fw na 9980B chodi aj na ADSL, aj na VDSL. Tam zasa doporucujem len originalny fw TPLINK (openwrt nepodporuje 5ghz radio). uptime pri oboch >40 dni.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“