Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Odpovědět
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

Ahojte
Mam pocit ze vcera-dnes sa updatol firmware? Napis Epicentro tam isto nebol...
Firmware Version:
VV3212_SLT_3.1.0.0028 - main
Platform Version:
3.0.1.0030
Hardware Version:
BCM63168

A je na nom spustene a funkcne FTP, s tym ze si striktne vyziada /mnt/sda1 root, ked odpojis USBkluc tak ho zostreli a nedovoli natiahnut FTP, napise root folder not found...

Slo by to teraz prestrelit?
Dakujem!
dufoq3
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 779
Registrován: 03.březen 2012 - 20:44

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od dufoq3 »

ak mas iOS, tak odporucam app iShutdown (port 4505)
Vu+ Uno 4K SE [E2 - ATV], lcd4linux - SAMSUNG SPF-107H
auto update picons, ASUS router OSCam, enigma2 OSCam
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od gusto1 »

Chcem sa opytat.
Nemam skusenosti s ADB VV3212, ale je mozne priradit konkretnej MAC konkretnu IP (zviazat IP s MAC (bind)).
Vyssie som cital, ze dhcp sa neda vypnut, tak ak by siel binding IP MAC, tak by to bolo OK.
1250125
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 12.září 2011 - 23:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od 1250125 »

Sú dva spôsobí ako sa tam dostať jeden zablokovali druhy je funkčný stále, ajtaci používajú IP 10.0.0.x tak popremýšľaj ako sa tam dostavajú :unknown:
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od marecek29 »

gusto1 píše:Chcem sa opytat.
Nemam skusenosti s ADB VV3212, ale je mozne priradit konkretnej MAC konkretnu IP (zviazat IP s MAC (bind)).
Vyssie som cital, ze dhcp sa neda vypnut, tak ak by siel binding IP MAC, tak by to bolo OK.
Neni jednodusi zadat IP rucne ?
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od gusto1 »

Sorry, ja som zatial ten router nemal moznost vidiet, cize neviem ci je tam je taka moznost (neviem ako to telekom okliestil co sa tam da a co neda nastavit).
Urcite ma rozumies (ako napr. v MK urobit v dhcp servery make static pre konkretnu MAC, ktorej bola pridelena IP).
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

Dneska som bol v telekome, vyzerá to že zase sa vracajú k ADB VV3212, ten shit ZTE ..,či ako to bolo, je asi ozaj k ničomu.
ADB má vraj nový FW, ku mne sa našťastie ešte nedostal, vraj má už povolené ftp na usb, atď..
no ufitíme. :D
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

Steiner: Ano, mne ho uz "flashli" :-).. a ten ZTE som dal do krabice, bude ako nahrada keby daco. Ale oproti ZTE je ADBcko este o dva levely lepsi (lebo Samba a aspon ukaze RJ45 zapojene na fyzickej urovni).
Uprimne, ked som videl screenshoty co ADB dokaze na tomto fore, skoro som zaplakal. Ved to ma vsetko, DMZ, parental lock, QoS ci co som to videl... Keby zamkli WAN nastavenia a ponechali LAN tak ako to povodne dostali, NIKOHO by ani nenapadlo vrtat sa do FW... Tolko moj nazor...

gusto1: Ano, MAC sa da priradit konkretnej IP, staci ist do pokrocilych nastaveni (Advanced config) v LANke, hore najdes zopar zaloziek, sam mam nastaveny jeden MAC Bind.

1250125: 10.0.0.138 som kdesi videl, ale nebol to ADB... otazka je ci je tam spristupneny Supervisor po LAN, co som pochopil doteraz tak supervisor ma otvorene vrata iba cez DSL interface a to nenasimulujem :-).
Skusal som aj pripojit to do WAN portu (mam doma jeden odpaleny VV3212 lebo mi "odblesklo" DSL linku), tam mi ale iba ukaze fyzicky konekt ale nadradeny DHCP ani neprideli IP, takze tam sa to zrejme ovlada priamo softom ktory ide v sieti na MAC adresu (TP-068 alebo ako). Zial s tymito konfig softami som nepracoval zatial...
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od gusto1 »

thx, to mi staci
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

Nový FW zrejme pri reštarte, ja som ho nereštartoval už 2 a pol mesiaca. :Yahoo!:
Je patchnutý (thx. 005jon) a dosť vecí som tam aj zakázal, ani technik z telekomu sa doň nevedel dostať. :D
Uvidím ako odolá najbližšiemu reštartu.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
resetko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 13.říjen 2008 - 10:32
satelitni prijimac: VU+ uno 4K SE

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od resetko »

nevie niekto ako tento router funguje ked ma adsl pripojenie a do wan portu este pripojim trebars LTE router, ako sa to sprava ?
Mozu fungovat oba internety naraz a traffic deli medzi oba? alebo moze fungovat len jeden?
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

Steiner: Ved moja otazka "Slo by to teraz prestrelit? Dakujem!" smerovala tak tisko na 005jon-a :-). Ked mas pozakazovane daktore veci tak je otazka ci vobec budu mat pravo flashnut ho.

resetko: kvoli routingu na gateway-e neverim ze by na takomto jednoduchom routri mohli fungovat oba WAN porty naraz. Podla mojho chapania (a co som testoval) je WAN RJ45 ethernet port vyhradeny na priamu spolupracu s ich metalikou. To jest, nesprava sa ako klient ktory caka na DHCP discovery->offer>request>acknowledge. Kdezto tvoj LTE router bude zrejme fungovat ako klasicky DHCP server. Navyse, vv3212 NEMA moznost zapichnut do USB ani LTE modem ako zalozny, ten USB je vyhradeny na SAMBA(Wintel share) alebo Print server.
resetko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 13.říjen 2008 - 10:32
satelitni prijimac: VU+ uno 4K SE

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od resetko »

ako by sa to dalo spravit? kludne kupim nejake zariadenie co picnem za ten adb router... ide mi o to aby som to pomale ADSL (15/1) vedel boostnut nejakym dalsim pripojenim... hlavne ten upload je strasny...
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

resetko: toto nespravis, aby si skombinoval 15 down z jedneho zariadenia a vysoky up z ineho. Aspon nie beznymi prostriedkami.. Skus sa poobzerat ci nemate v okoli Wifi providera, ti zvyknu davat zaujimavejsi Upload...
Drzim palce.
GAMELASTER
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 13.srpen 2016 - 19:11

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od GAMELASTER »

Taktiež som dostal update firmwaru na nový. FTP funguje, žial žiadny exploit ani môj underpath exploit zase nepomohol k unlocknutiu systému.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

Včera keď bol ten výpadok Googlu tak som si povedal že to skúsim, reštartoval som ADB.
čuduj sa svete, žiadny update sa nekonal, chvála bohu, asi som to dobre zakázal. :D
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od 005jon »

Moc sa neteš budeš mat FW ako posledný ale pred tým bude nasledovať telefonát od technika že sa nemôže k tebe dostať do routra kvôli vyššiemu zabezpečenou potrebuje aktualizovať tvoj router ADB a požiada ta o továrenské nastavenie RESET taký mali čudlik vzadu ......... keď to nepomôže že sa zástavy kvôli výmene take su služby u Tcomuuuu :oops:
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

Steiner: Chcem tvoj firmveeeeeeeer! :-) Alebo aspon supervisor heslo z (W)LAN strany :-)
Do sukromnej spravy prosim :-)
...ozaj skusili ste sa dakto prihlasit supevisorom z WLAN strany?

005jon: podla pokecu co som mal minule s technikom, co som pochopil, v zasade mozes mat akykolvek VDSL modem/router (ked ma spravne nastavenu WAN stranu), pretoze shaping sa deje na urovni pripojky v DSLAMe. Takze co som pochopil, tak oni potrebuju ich zariadenie iba aby ti skriptiom natlacili uzivatelske meno a heslo a pripadne "videli" ze zariadenie je po wan stranke OK alebo ho vedeli stocit z ich strany.
Takze nie som presvedceny ze technik bude obtazovat. Tu by som este mozno povedal ze bude obtazovat ak je zariadenie este v zaruke / viazanosti.
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od 005jon »

VDSL modem/router si môžeš kúpiť ľubovoľné za predpokladu že použivaš len internet VDSL a nie tel. alebo magio TV, prihlasovacie údaje na internet meno a heslo ty poskytnú aj na telefonickej podpore pre T-com

PS: supervisor heslo si môžeš zmeniť aj sám :wink:
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

005jon: hej, link som tu na fore videl :-) akurat mi to bude nanic heh..
ALE:
vcera som pri relaxe vo vani :-D dosiel na jeden figel.. Ked je mozne priamym zasahom zmenit napr heslo supervisora, alebo som tu videl aj link na konfig LAN interfaces, nedali by sa priamym zasahom menit nastavenia ktore su "len" nedostupne cez primarny interface?
Inak povedane: Steiner ma k dispozicii "vsetko", keby som mohol poprosit o priklad - kliknut na link "parental control" a skopirovat odkaz a dat ho sem na forum, zistili by sme ci sa zmazali cele vetvy nastaveni z web servera alebo sa iba spravili neviditelne... potom by pripadne mohol Steiner v ramci hrania sa s routrom "stiahnut" na offline prehliadanie cely konfiguracny interface a hodit ho sem ako zip, a priame linky by sme si uz odcitali.. Mozem poprosit o takyto pokus?
<snivam>
Nasledne uz iba najst skryte nastavenia Upgrade FW, a exportunut FW od Steinera a meme vsetci co chceme... :smoke:
</snivam>
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“