Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

jasne to je tiez riesenie, nakoniec tam preto aj je moznost vypnut wifi tlacitkom /ta jedna ledka co svieti/ lebo nie kazdy to pouziva ....... pripadne ma svoje wifi ine ...
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
feri
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 08.červen 2006 - 7:46

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od feri »

Prechadzam po predlzeni zmluvy s telekomom z adsl na vdsl. Moj asus N17U chodil pekne s adsl a chodi pekne aj s vdsl. Mam ale jeden problem, potrebujem riesit aj pevnu linku a ta po prechode na vdsl je funkcna len po pripojeni sa do ich routra ZTE speedport entry 2i.
Volal som na technicku podporu ohladom rozbehania tohoto routra v bridge mode a vraj to maju moznost na dialku rozchodit, len je nutne o to poziadat na obchodnom oddeleni. Tak som riskol tuto moznost, kedze nijak inak to pre mna riesitelne nie je, teda ak neratam reklamaciu sluzby z dovodu nefunkcnosti a navrat k adsl
NO a moja otazka teda.. pouziva niekto ZTE speedport entry 2 v bridge mode v kombinacii s inym routrom a chodi to ok? Nie su s tym problemy? Dik
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

K comu potrebujes nutne ten bridge mode? Ja obcas pripajam cast siete ktora nie je stale pripojena a nemam chut tahat kabel cez client mode na druhom routri a ZTE mam normalne ako wifi router.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
feri
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 08.červen 2006 - 7:46

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od feri »

liquere píše:K comu potrebujes nutne ten bridge mode? Ja obcas pripajam cast siete ktora nie je stale pripojena a nemam chut tahat kabel cez client mode na druhom routri a ZTE mam normalne ako wifi router.
nuz hlavne kvoli tomu, ze s nakonfigurovanym asusom nemam problem co sa tyka presmerovania portov, priradeni statickych ip v ramci lan podla mac adries a co je najdolezitejsie chodi to dlhodobo stabilne.
Preto by som tento router chcel pouzivat aj nadalej
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

tak potom ti neostane ine ako ist tam, alebo tie porty nakunfigurovat aj v tom ZTE, vypnut wifi na ZTE a pouzivat asus dalej. ....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

Feri: Mnoho ludi vravi - ZTE pouzit ako "splitter", od neho potiahnut telefon a vsetky porty presmerovat na WAN port Asusa.. Ja nastastie hlas nepotrebujem ale mam tiez N17U a som s nim spokojny, zopar chybiek FW riesim na asusfore...
Snad ti pojde vsetko ako ma. Ozvi sa ked to pride :-) Dikes!
igi_bat
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 18.listopad 2008 - 9:30
Bydliště: NMnV

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od igi_bat »

Budem sa opakovat, tak sorry:
Nechcel som dalej pouzivat ziaden s Telekom routrov (lebo su "dobre"), tak som si objednal FRITZ!Box. Internet, domaca siet, WIFI super, telefon VVN aj po zadani spravnych pristupovych udajov (ziskane hackom routra) nesiel. Odpoved technika, lebo vasa MAC adresa nie je v databaze servra. Tak som si zaziadal o zmenu technologie naspat na analog, ktory mi pustili po druhom pare a ten som pichol do FXO portu FRITZ!Box a analogovy signal skonvertoval v routri do VoIP a DECT. Toto len na zaciatok.
Jeden panko ma navigoval, aby som si precital dva dokumenty nizsie a podla nich by som mal mat pravo sa dozadovat u ktorehokolvek providera, aby integroval mnou vybrane zariadenie do svojej siete. Takze by aj napr. Telekom mal vydat prihlasovacie udaje, VPN atd. pre vsetky svoje sluzby vratane IP telefonie a televizie a zadat moju MAC adresu do ich systemov. Ten uvod preto, ze ja to skusat nebudem, lebo problem nemam. Ak sa ale niekto z vas chce porozpravat s providerom, tu su dokumenty:
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2015/2120 bod 5 uvodu: Koncoví užívatelia by pri prístupe k internetu mali mať možnosť vybrať si medzi rôznymi typmi koncového zariadenia, ako vymedzuje smernica Komisie 2008/63/ES. Poskytovatelia služieb prístupu k internetu by nemali ukladať obmedzenia používania koncových zariadení pripojených k sieti okrem tých, ktoré ukladajú výrobcovia alebo distribútori koncového zariadenia v súlade s právom Únie.
2 x DM800HD original s Visiosat Multisat 1W, 13E, 19.2E, 23,5E 4 MS, na chalupe 4 x Samsung s DVB-S2 a CI+ a VU+ UNO 4K a Toroidal 90, 1W, 13E, 19.2E, 23,5E a 6 Skylink kariet.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

Ake mate skusenosti s utlmom linky pri pouziti alebo naopak vynechani splitteru pri VDSL od telekomu? Pozorujete u seba nejaky velky rozdiel, alebo inak niekomu splitter zlepsil alebo zhorsil parametre linky ?Dikes ....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

Ale veď splitter pri VDSL od telekomu nemá žiaden význam.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

Ahoj, no na samotnu funkcnost volnym okom nie, ale boli pripady, ked to ludom zlepsilo o nieco malo linku alebo naopak zhorsilo. Tam kde som to skusal som skusil splitter so dali k VDSL potom splitter co davali par rokov dozadu k ADSL a nakoniec bez neho ale patametre linky boli skoro rovnake, male rozdiely len. Preto som sa pytal ci to registroval niekto, kto je trebars daleko alebo velmi blizko ustredne.

sem ked si zadas hodotu svojej linky dostanes teoreticku hodnotu, aku rychlost mozes na linke dosiahnut, ale otazka je co provider?
https://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Mastel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 28.listopad 2007 - 17:42

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Mastel »

robicq píše:Feri: Mnoho ludi vravi - ZTE pouzit ako "splitter", od neho potiahnut telefon a vsetky porty presmerovat na WAN port Asusa.. Ja nastastie hlas nepotrebujem ale mam tiez N17U a som s nim spokojny, zopar chybiek FW riesim na asusfore...
Snad ti pojde vsetko ako ma. Ozvi sa ked to pride :-) Dikes!

Ahoj
Moje riesenie je taketo: Poziadal som tech. podporu z ST, nech mi prepnu ZTE do rezimu bridge a ako pises hore, len som do neho nacvakol telefon s rozdielom ze teraz to 2x neroutujem... Takze ZTE nieje router, ale iba "Modem" cez ktory sa vytaca pripojenie PPPoE. Sluzi len ako nejaky prevodnik medzi mojou sietou a VDSL. Vytacanie a routovanie mám na Mikrotiku. Tu uz si viem nastavit vsetko co potrebujem :-)
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

asi myslis vpn, lebo zalezitosti okolo portov co vraj na zaciatku chybalo, to neviem lebo vtedy som ho este nemal uz je v aktualnom softe. Niekto tu tusim pisal, ze to zo zaciatku nebolo.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Mastel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 28.listopad 2007 - 17:42

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Mastel »

No na zaciatku sa absolutne nic nedalo. Do tohoto nastavenia isiel aj kvoli VPN, vypnutie DHCP, alebo nastavenie DHCP tak, aby viazal IP s MAC, statistiky a ine zverstva :-). Predsa len mame celkom veku siet a na moje poziadavky T-comacky router nestacil...
shajek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 11.listopad 2017 - 22:17

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od shajek »

Ahojte, rad by som to tu ozivil. Je teda nejaky navod na VV3212_SLT_3.1.0.0028 dostat do rozisrenej ponuky ? Vdaka
totijapovim
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 23.leden 2018 - 19:03

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od totijapovim »

zdravim ,mam adb va2111 nakolko je na tom pichnuta pevna linka ,chcel by som radu ohladom supervisor menu.ked sa to snazim obist sice ma to pusti do menu no akonahle tam chcem zmenit priklad len dnsky stranka ako keby zamrzne a potom sa do routra neda dostat vobec ...je nejaky sposob ako nastavit supervisor konto aby to tam aj zostalo ? ak nie ,tak aspon nejaky iny router s fx portom pre pevnu linku...dakujem
jarko90
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 31.říjen 2007 - 13:27

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od jarko90 »

Ochota telekomu nulová a budú vás presviedčať že pôjde vám len internet a magio nie ..vyziadal som si od telekomu údaje na pripojenie keďže adb router si ich nejako zázračné sám nacitaval ...ja som kúpil router tplink n600 vdsl2 nastavil som wan pripojenie cez vdsl, vdsl id som dal 2510 prihlasovacie údaje od telekomu a net fachcal..potom som pridal ďalšie pripojenie vybral som vdsl , vdsl id som dal 2513 a typ som nastavil na bridge....v interface grouping som priradil k lan1 portu to pripojenie s vlan id 2513 a nazval ho iptv...a posledná vec je v dhcp nastaveniach pre iptv skupinu vypnúť dhcp server...a voala magio aj internet mi fičí bez adb routra a všetko ide cez nový tplink ..ak by niekto potreboval poradiť nech kľudne napíše ;)
jarko90
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 31.říjen 2007 - 13:27

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od jarko90 »

Ešte som zabudol že magio treba logicky pripojiť na lan1 port..
demorez
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 06.květen 2018 - 13:53

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od demorez »

dokazal niekto v poslednych verziach FW rozchodit rozsirene nastavenia?

mam zariadenie ktore sa hlasi ako VV3212v2, FW VV3212_SLT_5.2.0.0035

skusal som navod zo strany 6 ale sprava sa to rovnako ako pisal robicq a cez FTP sa neda pristupovat k suborovemu systemu.

120 eur za asus VDSL router sa mi nechce dat...
robicq píše:Ahojte
Mam pocit ze vcera-dnes sa updatol firmware? Napis Epicentro tam isto nebol...
Firmware Version:
VV3212_SLT_3.1.0.0028 - main
Platform Version:
3.0.1.0030
Hardware Version:
BCM63168

A je na nom spustene a funkcne FTP, s tym ze si striktne vyziada /mnt/sda1 root, ked odpojis USBkluc tak ho zostreli a nedovoli natiahnut FTP, napise root folder not found...

Slo by to teraz prestrelit?
Dakujem!
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od gusto1 »

Tak daj 35€ za Zyxel VMG1312-B, nasledne ho daj do bridgu a ppp mozes vytacat na normalnom zeleze s openwrt, mikrotik, alebo nieco podobne
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“