e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 21.Červen 2018 - 10:08

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 15 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Permanent timeshift pro E2
PříspěvekOdeslal: 26.Červen 2010 - 10:39 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: IP9000,AAF E2+1TB HDD
Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 1 krát
Podařilo se mi"vypreparovat" z jiného image permanent timeshift který funguje v E2 9.6 Nightly built. :wink: .Je sice anglický ale někomu to nevadí.Takže soubory je třeba nakopírovat do složky /usr/lib/enigma2/python/plugins/extensions,pak restartovat a nabídka se objeví mezi pluginama i pod modrým tlačítkem.Funkce:Podle nastavení se sám spustí 5 vteřin po přepnutí na program(není nikde signalizováno,pozná se to až se"zapauzuje").Pokud se chceme vrátit zpět,stiskneme "play",obraz se zastaví a pak začnou fungovat numerické klávesy jako v media přehrávači.Návrat do realu je možný přes "0" ono se to přepne sice na jiný program ale opětovným stisknutím jsme zpět.Podle zkušeností-ideální funkce pro ženy a děti. :wink:

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

Předmět příspěvku: Re: Permanent timeshift pro E2
PříspěvekOdeslal: 26.Červen 2010 - 23:02 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: VU+ Solo 2
Místo/Bydliště: Čadca
Poděkováno: 4 krát
Do realu sa vrati na tlacitko STOP (bez prepnutia na iny program, ale treba chvilu cakat, niekedy to vratenie trva aj par sekund, ak uz sme velmi daleko od LIVE). Ale toto je iny pernament timeshift nez ten ktory tam mam ja. Takze neviem, ci to pojde aj tam.

- tak som skusil tent, je lepsi, ale ten STOP nefunguje. Ale zato ma viac moznosti a neprepisuje tlacitka ako ten stary!

Pozicie: 19E,23.5E,13E,0.8W

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2010 - 8:55 
Moderátor
Moderátor

Takze tento aj ten pernament timeshift co je na stiahnutie cez box (tam je trochu novsia verzia tohoto) je stale hodne chybova. Testoval som to dlho a casto sa stane skonci relacia podla EPG (v skutocnosti este napr. program bezi, lebo meskal) a timeshift sa zrazu zasekne tam, ked mala zacinat dalsia relacia. Proste sa zastavi a nejdto to dalej. Nenasiel som sposob. Na HDD vidno ze zacal robit dalsi subor timeshiftu v tom momente, ale podla mna by mal po skonceni prveho proste zacat prehravat druhy. Neprisiel som na to ako sa da ist dalej. Parkrat sa mi stalo ze timeshift po restarte nenabehol vobec (na disku boli subory timeshoftu, ktore nesli vymazat a musel som umoutnut hdd a moutnut ho do /mnt/usb a tam som subory zmazal a znova namoutoval na /mnt/hdd a az potom to bezalo dalej). Nevie niekto nejaku stranku, alebo forum vyrobcu toho timeshiftu? Aspon by sa mu dali pisat chyby, pripadne vidiet kedy je nova verzia a co je nove a ako sa to ovlada.

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2010 - 9:07 
Odborník
Odborník

Je este aj iny, "alternate timeshift", ten si neskusal? (nepouzivam E2, prave kvoli permanent timeshiftu)

http://sat-plus.com/showthread.php?p=364479

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2010 - 9:22 
Moderátor
Moderátor

Skusim a nasiel som popis toho pernament timeshiftu (zdroj: http://www.sat-ulc.eu/showthread.php?t=324801):

Permanent TimeShift plugin - v1.0

Ahoj kluci!

Ak máte tento plugin nainštalovaný, automaticky TimeShift je aktivovaný na každej stanici alebo zmeny programu. Vždy je zaznamenané v súčasnosti beží akcia, takže môžete stlačiť kedykoľvek pozastaviť alebo pretočiť gombík až k aktivovať bez toho, aby najprv presunúť ručne cez "žlté tlačidlo" musia. Koľko akcií / filmy sú zaznamenávané do stanice, môžete si nastaviť v nastavení.

Funkcia Time Shift ansich enigma2 tiež sa môžete zastaviť kedykoľvek pozastaviť / žlté tlačidlo alebo stlačte Spultasten / modrá / červená. Cez tlak Stop / tlačidlo TV kedykoľvek sa vrátite do LiveTV. Kým ju, pretože si môžete TimeShift s <> tlačidla nie sú prepínanie preč, musíte byť v režime LiveTV, alebo len prepínanie medzi nimi preč zo zoznamu staníc.

Okrem toho môže mať posledným x udalosti, ktorý bežal na stanicu, neskôr viac šetriť ako trvalý záznam, aj keď show skončí, alebo práve prebiehajúcich od začiatku až do konca tohto môže uložiť ako trvalý záznam. Ak chcete jednoducho ísť do Instant Record Menu (REC tlačidlo alebo SHIFT + rádio), kde "Time Shift nahrávanie menu položku" Uložiť a vyberte film vášho vybrať kam sa má uložiť.

Tak, potom máte skutočný trvalý TimeShift, ako ste možno viete z iných prijímačov tu a kedykoľvek si môžete pretáčať alebo zastavovať tlačidla bez toho, aby najprv ručne aktivovať TimeShift.

Môžete tiež vypnúť tento plugin po celú dobu, potom sa pôvodný časový posun funkcie Enigma2 je späť!

PTS Nastavenie menu info:
Menu »Systém» Nastavenia »Nastavenia Timeshift

Nájdete tu niekoľko možností, ako plugin PTS, ktoré som ešte raz chcem stručne vysvetliť tu:

Stála TimeShift Povoliť
Pomocou tohto pluginu môžete povoliť alebo zakázať PTS. Ak máte aktivovaná, bude absofort na každej stanici alebo program automaticky meniť funkcia Time Shift povolená. Ak zakážete plugin PTS tu, máte opäť funkciu pôvodný Enigma Timeshift.
Stála TimeShift Max Udalosti
Tu si môžete nastaviť, koľko udalostí (filmy) na aktuálny kanál bude zaznamenaný. Ak máte tu napríklad nastaviť až 5, vždy sa za posledných 5 uložené filmy na tomto kanáli a to potom vždy si ich môžete uložiť ako hostiteľ, alebo TimeShift. By potom mali začať film 6TE, najstarší záznam vypúšťa ..
Stála TimeShift Max dĺžka
Tu si môžete nastaviť, ako dlho časový posun záznamu môže byť až každej udalosti. To by malo byť veľmi vysoké a slúži len ako bezpečnostné opatrenia tak, aby ich disk, úplne plný. Max dĺžka by mala byť dosiahnutý, časový posun záznamu je znova, a začal novú udalosť. Tak, aby ju dosť miesta na disku máte za "Udalosti * maxlength.
Stála TimeShift Štart Delay
Pomocou "štart meškanie" môžete nastaviť po koľkých sekúnd po rozhlasovom vysielaní alebo zmena by mala začať s nahrávanie časový posun. Tak máte tiež čas zap prepínanie medzi nimi, a to zbytočne spomalí okamžite, ak nahráva sa spustí, by som odporučil by ste tú hodnotu okolo 10s. Potom potom, čo ste 10s alebo gezapped začal film, začal nahráva.
TimeShift-Save akcie o zap
Ak by ste chceli mať Instant Record menu, "Aktuálne TimeShift udalosť" značky nahrávanie a prepínanie medzi nimi preč do konca akcie, takže si môžete upraviť tú čo robiť s non-plný nahrávanie časový posun.
Vyberte si z tu:
- "Spýtaj sa užívateľa" Potom príde dav, ktorý sa pýta, čo máte robiť
- "Uložiť a ukončiť" Potom aktuálny záznam uložený do dnešného dňa
- Uložiť a záznam ": Potom je aktuálny záznam uložený, k dnešnému dňu, a potom sa automaticky spustí nahrávanie Instant Record
- "Neukladať": Potom, bude záznam sa nezachráni (aj keď ste už skôr vyjadrili želanie zachrániť ho!) A to Zaps ďaleko ľahšie.
Zobraziť panel PTS pri TimeShifting?
Ak aktivujete normálne Play / Pause / Stop ikonu na TV nahradiť inou displeji, kde môžete vidieť napríklad o pokroku, bar a pohodlné> s <tlačidla preskakovať tam a späť môže.
Kopírovať film, keď hardlinky zlyhal?
By mu mali umožniť, ak sa vám páči filmy, ktoré chcete uložiť ako trvalý záznam, ale na inom zariadení, než že tam, kde bol uložený časový posun záznamu. Tak napríklad, ak vaša nahráva bol zaznamenaný na USB kľúčenku a film potom byť skopírované na pevný disk z USB kľúčenky potom zaškrtnúť túto voľbu. môže mať pozornosť kópie proces môže byť veľmi dlhý!
Stop časový posun pri nahrávaní?
Ak je aktivovaná táto funkcia bude automaticky vypnúť, akonáhle začal TimeShift na kanáli, ktorý sa len pozerať na nahrávanie (časovač alebo instant záznamu). Tým sa šetrí zdroje, pretože nemožno spustiť dva výstrely súčasne (časovač a časový posun), a je obzvlášť zaujímavá pre DM800 krabice, a sú ponechané na čiastočné vytvorenie dvoch snímok naraz, a zaradenie prestávok (pixelov blato)

A urobil som k tomu aj slovencinu (v prilohe - rozbalit do /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/PermanentTimeshift/locale/ )

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2010 - 13:25 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: IP9000,AAF E2+1TB HDD
Poděkoval: 1 krát
Dotaz na Billyho,prohlizel jsem si jak jsi delal slovenstihu k tomu PTS,jak jsi z toho souboru PTSPlugin.po udelal ten PTSPlugin.mo? Ja mam udelanou cestinu ale potrebuju udelat ten soubor PTSPlugin.mo.K tomu je potreba nejaky kompilator asi,nemylim se? Jeste Te chci poprosit,mas-li stazen ten novejsi PTS,dej mi ho sem,ten link nejde.Dik moc!

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2010 - 13:58 
Moderátor
Moderátor

kompiloval som to programom poEdit (http://www.poedit.net/download.php) je tam instalacia aj pod Windows. V tom sa da rovno aj prekladat, lebo ti z toho urobi riadky. Ten novy PTS (z menu boxu, nie ten alternativny - tam sa treba registrovat, ten nemam a zvazujem ci sa tam vobec registrovat) davam do prilohy

Hore som napisal aj zdroj, odkial je ten popis a je tam na stiahnutie vzdy aj najnovsia verzia aj spopisom zmien.

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2010 - 15:06 
Moderátor
Moderátor

No tak to co som dal bola RC13, takze tu davam aj poslednu RC17

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2010 - 15:28 
Moderátor
Moderátor

Tu je k tomu nova slovencina (RC17)

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2010 - 20:21 
Moderátor
Moderátor

Ked skonci relacia a zacne dalsia, tak sa mi v tom mieste timeshift zastavi a nejde dalej. Vie niekto ako pokracovat?

PříspěvekOdeslal: 30.Srpen 2010 - 11:22 
Moderátor
Moderátor

Tvorca mi opakovane tvrdi ze potrebujem E2 ktora je novsia ako februar 2010. PKT 9.8 je image, ktory je zalozeny na starsom image ako je tento datum? Nechapem kde je problem. Rad by som to vyriesil.

PříspěvekOdeslal: 22.Červenec 2011 - 20:43 

satelitni prijimac: Dm 500HD
Místo/Bydliště: Krasno nad Kysucou
Zdravim mam problem s pts. ked sa mi ma spustit ts tak mi vypise chybu "Zlyhalo vytvorenie linky na subor timeshiftu!"
´/media/hdd /timeshift.YDSa0m
Ale ked zrusim spravu tak mi timeshift nahrava, ako to by bolo fajn ale za kazdym ako prepnem program tak mi zas vyhodi to hlasenie neviete co s tym ?

PříspěvekOdeslal: 17.Leden 2012 - 1:19 

satelitni prijimac: AB IPBox 99HD
Místo/Bydliště: Košice
Chcel by som sa opýtať, či sa náhodou po pol roku nevyriešil plynulý posun na predošlú reláciu v rámci časového posunu. Používam RC17 na 99HD/Nocturno. Problém je: že za prvé - EPG sa málokedy prekrýva so skutočným začiatkom a koncom relácie a za druhé - napríklad na detských kanáloch sa relácie menia tak často, že tam nieje šanca na návrat o napr 5 min. Teraz neviem, či ten počet relácií, nastavený v setingu sa prejaví ešte niekde inde, ako po stlačení červeného tlačidla record, pretože späť na predošlú reláciu sa už neviem dostať.

PříspěvekOdeslal: 18.Leden 2012 - 17:52 
Moderátor
Moderátor

Ano na novych image by to malo fungovat. Volakedy to slo na PKT 1.3, ale odvtedy som to neskusal, treba skusit. Problem nebol v plugine ale vo verzii E2. Teraz uz by to malo byt OK.

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2012 - 10:55 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Permanent Timeshift Plugin - v1.1 Final
http://www.sat-ulc.eu/showthread.php?t=324801

Zkousel nekdo? Jakou verzi pouzit pro E2 PKT 1.0 FLASH na 91HD (popřípadě jde použít i na E2 RTI 1.6 pro AZBOX?)?

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 15 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00