muka

Tady prosím pište své názory a připomínky k tomuto fóru

ide toto forum do muky ?

Áno
4
29%
Nie
6
43%
Asik
0
Žádná hlasování
Ta to ci pana
0
Žádná hlasování
Doricitrín
1
7%
Ja neviem uš
0
Žádná hlasování
Kilimandžáro
1
7%
Päť
1
7%
Ja nič ja muzikant
1
7%
 
Celkem hlasů: 14

petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: muka

Příspěvek od petersk »

Bingo, teraz si dokázal, že miked je AwayFromKeyboard, lebo v poslednej SS mi akurát nadával na vysokú školu a chodil tam len jeden semester a na vlastnú žiadosť z tade odišiel. Po lopatisticky povedané kopli ho do r..ti.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: muka

Příspěvek od chocholousek »

EnoSat píše:sa cudujem ze mu tam klikate, ak sa mu forum nepaci - nemusi ziadat ani o vymaz, staci sem nepisat a neklikat, kludne moze pisat na ine fora ci dokonca si zalozit vlastne forum
V zasade je to regulerni otazka a pro mne neni vubec dulezite kdo ji polozil. Dobre se podivej jak o5 jedni a titez lide celou diskusi stoci na flame jestli je to MIKED a nebo neni. Docela jiste vsak @AwayFromKeyboard poukazuje na problem ktery tu je, proc mi chodi dene pm od lidi kteri zpravu nechteji umyslne polozit do fora? Jsem si jist ze docela velka skupina lidi funguji jen pomoci pm. A panbuh zaplat aspon zato ze jsou ochotni poslat tu pm.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: muka

Příspěvek od VTronik »

Dovolím si s tebou nesouhlasit. Týká se to tvrzení "Jsem si jist ze docela velka skupina lidi funguji jen pomoci pm. A panbuh zaplat aspon zato ze jsou ochotni poslat tu pm.".
Jak jsem se již snažil vysvětlit výše, kultivovat je potřeba oba tábory. Jinak se shody nedosáhne.
To znamená jednoznačně a exemplárně potírat osobní útoky (první tábor).
Dále to také znamená, že každý tazatel by měl trochu zapátrat než položí dotaz, na který je tu spousta použitelných odpovědí (druhý tábor). Chápu, že ne vždy to musí každý najít nebo tomu rozumět, ale může se odkázat třeba na to čemu nerozumí a zeptat se trochu konkrétně.
Pokud fórum upadá, tak právě díky tomu, že se tábory vyhraňují a komunikace z fóra mizí na jiné kanály. Včetně PM. Bohužel jak se ukazuje, tak vulgární komunikace právě přes PM přispívá k neventilovanému napětí zde. A nám všem by mělo jít o to, aby se informace na fóru doplňovaly a jejich hodnota narůstala. Pokud jsou užitečné informace kdekoliv skryté (bezdůvodně), tak je to k ničemu a je jen otázka času, kdy to bude znamenat ukončení fóra. Celé to přeroste do neřízené bitvy někde v pozadí.

PS: Jen doplním. V pravidlech fóra je také to, že nikdo nemá mít dvojí identitu.

PS2: Tvé práce a příspěvku pro všechny z tohoto fóra si nesmírně vážím, kdyby to tak dělal každý, jsme jinde a "místní" pindy neřešíme.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: muka

Příspěvek od Kasr »

Ona sa slusnost medzi ludmi straca vsade.
Ale ako pisal Peter, samozrejme pomoci si nezasluzia ludia, ktorí sa je domahaju, pripadne ked riesenie problemu je lahko dohladatelne.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: muka

Příspěvek od petersk »

to chocholousek: V podstate s Tebou súhlasím, aj mne chodia PM s otázkami, ak viem, zvyknem poradiť slušne. Ale toto je úplne iné, je to človek, ktorý si neprizná svoje chyby a potom útočí na každého. Už to neviem nájsť, ale možno si pamätáš, keď tento dotyčný chcel dieru urobiť do sveta s nejakým pluginom/alebo scriptom na sťahovanie picon a keď ho upozornili na chyby, tak rozposielal SS každému s urážlivým tónom. Mne pourážal celú moju rodinu, takže predomnou takýto človek je nič, nula.
PS: veľmi si cením Tvoju robotu, nech sa darí a daj si na seba pozor.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: muka

Příspěvek od hrotik »

Původně jsem se do této diskuze nechtěl zapojovat, ale jak to tady sleduji - nedalo mě to. A můžu se ztotožnit s příspěvky gusto1,vtronik,kasr a hlavně chocholouška, který jak všichni dobře víme pro toto forum odvádí supr práci.
Nevím proč někteří a jsou to v podstatě stále ti stejní zde zbytečně kalí vodu. Není to tak dlouho a už nevím ve kterém vlákně byl položen dotaz tazatele registrovaného zde pár dní, jak to dopadlo škoda mluvit. Nedivím se, že po tomto přívětivém uvítaní se zde už neukáže (bojí se totiž už veřejně zeptat, tak max. přes tu SZ) A to je přece špatně!
Nebilo by špatné, kdyby někteří zde ubrali ze svého ega popř. admini se snažily v rámci svých možností zachovat určitou slušnost a korektnost v diskusi tohoto fora. Pak by zde zase bilo líp jako za dob bohu-žel bývalého legendárního člena abf, který vždy s ochotou a slušností sobě vlastní uměl poradit popř. navést správným směrem.
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: muka

Příspěvek od dlhe_pole »

a co tak zaviest spoplatnene odpovede a cennik ci stupidnejsia otazka, respektive cim viac omielana ako napriklad oscam a prepnutie karty do irdeta tym vyssia cena.. razom by si videl ako vby sa to tu vycistilo, ako by rapidne stupla vytazenost tlacitka hladat ade facto by to malo aj svoje pozitivum .. Forum by malo prostriedky na svoj beh (peniaye na webhosting, udrzbu) a aj napriklad na nejake dalsie sutaze vyjma tej vianocnej ..

BTW: a teraz do mna - hlavne hnilovia co sa im nechce vyhladavat :D
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: muka

Příspěvek od georg11 »

Důchodci jako já by mohli mít slevu :D
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: muka

Příspěvek od hrotik »

Ano ale i tak se dá z pohledu někoho komu se dotaz zdá triviální až stupidní a má tu potřebu na něj z jakéhokoliv důvodu reagovat odpovědět slušně bez urážek a invektiv (a spousta lidí zde to tak dělá) myšleno odkazem na vlákno kde se daná věc řešila nebo doporučím vyhledávací tl. doporučením samostudia :D atp. No a zdejší vyžírkové kteří chtějí vše hned, zadara a bez jakákoliv námahy, tak to je prostě samostatná kapitola… :(
Já bych tu slevu bral taky i poloviční klidně, když už mám pomale nárok na ten senior pas :)
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: muka

Příspěvek od dlhe_pole »

chlapci a nezda sa vam ze ako penzisti mate uz tych zliav az az .. , vlaky, autobusy zadara, prednostne nakupovanie atd atd.. nezda sa vam ze ste "vyžirka státu" podobne jako pocernejsi spoluobčané ? :D
ucit sa ucit sa hovorieval Lenin a v 21 storoci kto nejde s dobou tak je na obtiaz resp. je ho potrebne sa zbavit :D
kuknite si len takeho mikeda alias Awayonkeyboarda, je to jednou nohou pomaly v hrobe, uz konecne dosiel v com je napisana enigma, alebo ako si prelozit anglicky text cez google translate, sem tam pororujem u neho naznaky radenia, aj ked su to prevazne bludy a terazky nasiel dokonca na fore volbu ako vytvorit hlasovanie, aj ked na stupidnu temu, ale pokroky vidno :D
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: muka

Příspěvek od georg11 »

Problém u mě je ten že i to co jsem se za ty roky boje se sat boxy a enigmou naučil pomalu zapomínám :D Ale možná že teď když budou mít důchodci delší karanténu se pokusím obnovit nějaké znalosti. Spíše se ale stane že zabiju manželku a skončím v kriminále... :D :D
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: muka

Příspěvek od dlhe_pole »

noo ja som na tom podobne.. preto si vsetko zapisujem.. mam extra karisblocek na opreavy satelitov a optavy teliek kde mam napr. u teliek popisane podla typov aky mainboard akou najcastejsou poruchou trpi a u satelitou akym postupom som napriklad co z akeho boxu dostal .. hold 50-satka na krku pomaly a ramka opotrebovana :D
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: muka

Příspěvek od gusto1 »

aj ty mas dokuwiki ? :D
Ja som si to zaviedol asi pred 3 rokmi :book:
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: muka

Příspěvek od Steiner »

Tak, tak, když seš blbej zaveď si notísek, já už mám dva. :D
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: muka

Příspěvek od VTronik »

Ajaj, tak to já jsem ještě blbější... Já už zapomněl, kam jsem si ty své dva založil :-). Když něco potřebuji ze "starých vědomostí" to je hledání. Znáte to. Když se doma uklízí, tak se některé cenné věcí ukládají tak, aby se neztratily (třeba proto, aby je manželka definitivně neuklidila do popelnice). Jenže vzpomenout si třeba po roce nebo více, kam jsem to dal, aby se to neztratilo.... :-)
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: muka

Příspěvek od chocholousek »

VTronik píše:Jak jsem se již snažil vysvětlit výše, kultivovat je potřeba oba tábory. Jinak se shody nedosáhne.
To znamená jednoznačně a exemplárně potírat osobní útoky (první tábor).
Ale naopak, myslim ze vubec nemame rozdilne pohledy na vec, precti si hned prvni reakci v tomto vlakne. Je to diskuse? Neni, je to naprosto brilantni ukazka toho jak to na tomto serveru funguje. My zeleni, mne nevyjimaje, mame lvi podil natom proc se tu boji mnoho lidi vubec neco napsat. Tohle ti totiz klidne podepisu.
VTronik píše:Dále to také znamená, že každý tazatel by měl trochu zapátrat než položí dotaz, na který je tu spousta použitelných odpovědí (druhý tábor). Chápu, že ne vždy to musí každý najít nebo tomu rozumět, ale může se odkázat třeba na to čemu nerozumí a zeptat se trochu konkrétně.
Ja nemyslel novacky co se na neco ptaji, ale jsou tu nekteri dlouho a neni jich malo, presto odvahu polozit otazku verejne nemaji.
Polozit otazku je vlastne to nejtezsi, a lze uz podle polozene otazky snadno zjistit jestli tazatel neco o problemu hledal. To je jedna s podminek me pripadne odpovedi. Ci je tazatel uplne mimo a ani si nezaslouzi moji reakci. Vis myslim ze je anglicke prislovi. Hlupaka poznas protoze dela hlouposti, nebo tak nejak. Ja jen dodam, a take klade hloupe otazky.
petersk píše:...Mne pourážal celú moju rodinu, takže predomnou takýto človek je nič, nula.
Ty tu neustale vidis MIKEDa, ja tvrdim ze se o tom da s uspechem pochybovat, sam tvrdi ze neni. Chapu, spouste lidi na tomto foru hnul radne zluci. Ale, prijmu-li i to ze se jedna o MIKEDa, tak minimalne je to MIKED ktery se pokousi poucit s svych vlastnich chyb. Pak si s Tve stany zaslouzi alespon ignoraci. ;)
hrotik píše:Nebilo by špatné, kdyby někteří zde ubrali ze svého ega popř. admini se snažily v rámci svých možností zachovat určitou slušnost a korektnost v diskusi tohoto fora. Pak by zde zase bilo líp jako za dob bohu-žel bývalého legendárního člena abf, který vždy s ochotou a slušností sobě vlastní uměl poradit popř. navést správným směrem.
To v podstate podle mne nejde, a ja kdysi taky neprijemne prozrel, kdyz jsem zjistil jak to funguje. Predstav si nekolik kopek, treba hnoje to je jedno. Kazdou kopku ma jeden nebo vice rikejme jim "strazci", v kazdem pripade do jine cizi kopky strazci nesmi, to si hlidaji a davaji velky pozor. A vysledkem je to ze kdyz nekdo je smazan s jedne kopky vi jak to tu funguje a kam se presunout, treba do jine kopky. Tam muze nerusene prudit dal protoze tam funguje jinak a je jinak dlouhy metr. Jsou tu taci a vyuzivaji toho.
dlhe_pole píše:hlavne hnilovia co sa im nechce...
Vis ja jsem taky "hnili" a poradne. To ti budu radej dva dny premyslet nez jeden den behat s koleckama plnyma betonu. No a nekteri to maji presne naopak, radeji budou dva dny behat s betonem, nez by jeden den premysleli. Ale hnili, hnili jsou oba tabory, tim jsem si naprosto jist. Jen mi neni jasne proc se tak musime i titulovat. Vis ono se da dokonce s Tebou mnohdy i souhlasit, jen kdyby si nemel tu neprijemnou potrebu napred kazdeho urazit. :(
georg11 píše:Důchodci jako já by mohli mít slevu
Naopak, duchodci ted maji vic volneho casu nez obvykle. Rousky nesijes, proto odpovedi budou narokovatelne a SADARMO! Budes muset odpovidat, ne klast.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: muka

Příspěvek od dlhe_pole »

chocholousek píše: Vis ono se da dokonce s Tebou mnohdy i souhlasit, jen kdyby si nemel tu neprijemnou potrebu napred kazdeho urazit. :(
:D .. to vies od 1990 roku robim s ludmi a zhruba od toho casu som aj po forach.. Cize viem velmi lahko porovnat ako a co sa zmenilo, a zmenilo sa toho hodne. Z aktivnych uzivatelov sa stali konzumní, to jest nikto nic neriesi - je predsa jednoduhsie polozit otazku bez toho aby si precital starsie prispevky a potom ist si po svojej robote, vecer sa vratit a "sklidit urodu".
ved kukni sam riesi sa tu donekonecna to iste, tie iste 2 temy dokola.. 1. oscam a jeho nastavenie a 2, archivy cz/sk.. za tie roky si tu pripadam ako keby som prisiel na forum pomocnej skoly v sucanoch.
ale nedeje sa to len tu , je to napriklad aj na parabole, cssf uplne zakapalo a na sk/cz neexistuje ziadne forum kde by sa nieco zodpovedne riesilo od cias cryptoworks bios2/3 zapisovaciek a to je peknych par rokov dozadu..
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: muka

Příspěvek od peter54 »

Ja teda neviem, ale kam az ma ist ochota pomoct?
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 92#p798689
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: muka

Příspěvek od VTronik »

chocholousek píše:Ale naopak, myslim ze vubec nemame rozdilne pohledy na vec, precti si hned prvni reakci v tomto vlakne. Je to diskuse? Neni, je to naprosto brilantni ukazka toho jak to na tomto serveru funguje. My zeleni, mne nevyjimaje, mame lvi podil natom proc se tu boji mnoho lidi vubec neco napsat. Tohle ti totiz klidne podepisu.
Pokud je to jak píšeš, máš pravdu a naše názory na věc nejsou v rozporu. Do zákulisí nevidím, mohu se jen domnívat podle indicií z toho, co se tu píše veřejně. Díky za vyjádření, cením si otevřenosti.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: muka

Příspěvek od VTronik »

dlhe_pole píše:
chocholousek píše: Vis ono se da dokonce s Tebou mnohdy i souhlasit, jen kdyby si nemel tu neprijemnou potrebu napred kazdeho urazit. :(
:D .. to vies od 1990 roku robim s ludmi a zhruba od toho casu som aj po forach.. Cize viem velmi lahko porovnat ako a co sa zmenilo, a zmenilo sa toho hodne. Z aktivnych uzivatelov sa stali konzumní, to jest nikto nic neriesi - je predsa jednoduhsie polozit otazku bez toho aby si precital starsie prispevky a potom ist si po svojej robote, vecer sa vratit a "sklidit urodu".
ved kukni sam riesi sa tu donekonecna to iste, tie iste 2 temy dokola.. 1. oscam a jeho nastavenie a 2, archivy cz/sk.. za tie roky si tu pripadam ako keby som prisiel na forum pomocnej skoly v sucanoch.
ale nedeje sa to len tu , je to napriklad aj na parabole, cssf uplne zakapalo a na sk/cz neexistuje ziadne forum kde by sa nieco zodpovedne riesilo od cias cryptoworks bios2/3 zapisovaciek a to je peknych par rokov dozadu..
S tím co píšeš, se dá souhlasit. Já si navíc kladu otázku co s tím, jak to změnit? Co dalšího se změnilo, že jsme se posunuli v čase od situace, kdy jsme byli dychtivý po informacích a zvědavě sami pátrali, jak věci fungují do dneška, kdy většina "klouže po povrchu" a předpokládá, že znalost je něco, co mi dá "strejda gúgl"? Jak se ukazuje například i zde na fóru, tak ani "strejda gúgl" neví zdaleka vše a rozhodně to nenahradí znalosti nabyté nějakou praxí. A za tu praxi lze počítat i to, že sám si věc nejen teoreticky nastuduji, ale také si něco vyzkouším. Je to asi tak stejné jako když si myslím, že se naučím programovat tím, že si přečtu knížku o programování. Nenaučím, protože v praxi narazím na řadu problémů, které musím ze souvislostí s podporou teorie vyřešit sám (dobrá rada zkušenějšího odborníka je potom na místě). Stejné je to i v případě řešení problémů s příjmem, počínaje výběrem HW, správnou instalací HW, nastavením HW, a tak můžeme pokračovat až ke zprovoznění celého řetězce příjmu, což je cíl snažení.
Předpokládám, že stále jsou mezi námi nadšenci, kteří mají chuť a zájem. Ale jak to poznat a rozšiřovat komunitu o takové lidi, které to baví a jsou ochotni pro věc také něco udělat. Nějak dnes chybí lidem trpělivost a vůle. Když to nejde snadno a rychle, tak stejně rychle ztrácejí zájem. Jsou to potom nadšenci?
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Odpovědět

Zpět na „Názory, informace a připomínky k tomuto fóru“